Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP

2020 - 4 rok represji politycznej

11 września 2020 r. kolejna rozprawa w TK

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Wczoraj tj.10 września br. w ostatniej chwili i bez podania przyczyn rozprawa w TK została przesunięta na dzień 6 października 2020 roku !!!

 

Bezpośrednia transmisja z posiedzenia TK

kliknij w napis TUTAJ

 

Trybunał Konstytucyjny pyta, posłowie Ast i Mularczyk oraz prokuratorzy odpowiadają

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Czy w demokratycznym państwie prawnym, w sposób arbitralny, można godzić w prawa nabyte osób, które nabyły je na podstawie ustawy uchwalonej w demokratycznym państwie, bo w 1994 roku? Jakie wartości chronił ustawodawca, naruszając inne chronione wartości?
Odpowiedzi na te pytania starał się znaleźć Trybunał Konstytucyjny w trakcie wtorkowej rozprawy w sprawie emerytur i rent byłych funkcjonariuszy, pełniących służbę na rzecz totalitarnego państwa.

18 sierpnia 2020 r. w trakcie rozprawy nad pytaniem prawnym zadanym przez Sąd Okręgowy w Warszawie (sygnatura P 4//18), Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie wysłuchał odpowiedzi uczestników - przedstawicieli Sejmu i Prokuratora Generalnego - na pytania poszczególnych sędziów.Warto szczególnie zwrócić uwagę na pytania sędziego Leona Kieresa i dr. hab. Mariusza Muszyńskiego. Oraz na kończące tę sesję skromne pytanie przewodniczącej.
Pytanie, bardzo przemyślane i pointujace rozprawę brzmiało: "Czy ustawa pozbawia prawa do świadczenia emerytalnego czy zmienia jego wysokość?"
Odpowiedzi prokuratury i przedstawicieli Sejmu są takie, jakich można się spodziewać: ustawa przecież tylko zmieniła wysokość.

Po serii pytań i odpowiedzi sędzia TK Julia Przyłębska, przewodnicząca składu ogłosiła przerwę do 11 września 2020 r.

Zapis video z posiedzenia TK - Z O B A C ZŻródło:

Monitor Konstytucyjmy

Prawo.pl

 

Rząd zawsze się wyżywi !!!

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Podwyżki dla posłów, kiedy wszyscy zaciskają pasa. "To fatalny czas na takie decyzje"
Partia rządząca stała się ofiarą własnej populistycznej decyzji sprzed lat. Teraz to nie jest czas na przyznawanie sobie podwyżek - mówi money.pl Marek Zuber, ekonomista, komentując projekt ustawy podwyższającej zarobki parlamentarzystów i najważniejszych urzędników państwa.

Czytaj WIĘCEJ...

TE PODWYŻKI IM SIĘ NALEŻĄ...!!! ;-)) a nam emerytom i zwłaszcza represjonowanym podłą dezubekizacją niech zabiorą wszystko i okradną ze wszystkiego!!!
Ludzie ocknijcie się wreszcie z otumanienia.

 

18 sierpnia pikietujemy przed TK

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Bezpośrednia transmisja z posiedzenia TK

kliknij w napis TUTAJ

 

18 sierpnia 2020 r. o godz. 11:00 "Trybunał Konstytucyjny" ma wznowić posiedzenie w sprawie zgodności ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 r. z Konstytucją RP.
Jeśli nie zostanie ono przełożone, to tego dnia 
o godz. 10:30 przed siedzibą TK w Al. Szucha w Warszawie stanie pikieta represjonowanych funkcjonariuszy (legalna!), do udziału w której zapraszamy członków organizacji zrzeszonych w FSSM RP i naszych sympatyków, oraz wszystkich, którzy rozumieją jakim bezprawiem jest ustawa represyjna.
Prosimy o przyniesienie flag i symboli organizacyjnych oraz transparentów o treści dotyczącej wyłącznie ustawy represyjnej.

Pikietujący muszą mieć maseczki ochronne zakrywające usta i nos oraz zachowywać między sobą dystans 1,5 m.
Planowane zakończenie zgromadzenia - godz. 15:00. 

 

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie przywrócił emeryturę

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

To prawdopodobnie pierwsza taka sytuacja w Polsce.

Wypłacone wyrównanie od 2017 r. i ponowne ustalenie wysokości świadczenia, z pominięciem ustawy zaopatrzeniowej z 2016 r.
To efekt wyroku Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.

Czytaj WIĘCEJ...

PS.

Gratuluję koledze Zbyszkowi zwycięstwa z niesprawiedliwością dziejową. Prawda i sprawiedliwość zwyciężyła nad złem ustawy represyjnej.
Niezawiśli sędziowie stosują w orzekaniu Konstytucję omijając polityczną zemstę zawartą w ustawie.
Doczekamy również i MY sprawiedliwych wyroków sądowych.

Bogdan

 


  
Więcej artykułów…