Reklama

Miłe wspomnienia z Krynicy Zdrój

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Krynica Zdrój - pensjonat SOPLICOWO

W dniach 16-30 maja w pensjonacie "Soplicowo" w Krynicy Zdroju zakwaterowało się 38 osób z podkarpackich kół SEiRP podległych Zarządowi Oddziału Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Pensjonat "Soplicowo" oddaje do Państwa dyspozycji luksusowo urządzony apartament, doskonale zlokalizowany w samym sercu Krynicy-Zdroju. Zaledwie krótki spacer główną ulicą Krynicy dzieli Państwa od słynnego Deptaka, Pijalni oraz najważniejszych atrakcji miasta.

Nasz apartament w Krynicy-Zdroju został tak zaprojektowany,  aby zapewnić gościom możliwie najwyższy komfort i wygodę odpowiadającą pobytom w hotelach pięciogwiazdkowych. Wyposażony został w LED TV 32"- 55" z dostępem do 60 kanałów HD oraz bardzo szybki internet WI-FI. W pokojach czekają na Państwa wygodne łóżka z pościelą i białymi ręcznikami. Łazienka z prysznicem lub wanną, suszarką. Przy naszym apartamencie znajduje się ogólnodostępny miejski parking.  Bezpośrednio za pobyt naszych gości w Krynicy odpowiada osobisty rezydent który pomoże  w zaplanowaniu pobytu, wyborze atrakcji.

Atrakcje w Krynicy Zdroju

Wieża Widokowa 

Pierwsza w Polsce Wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew, o unikatowej drewnianej konstrukcji.

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju to unikalne miejsce na mapie Polski. Skryta w sercu Beskidu Sądeckiego, pośród przepięknych lasów pasma Jaworzyny Krynickiej 49,5 metrowa Wieża o wyjątkowej, drewnianej konstrukcji i prowadząca do niej ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna zapewniają nie tylko przepiękne widoki, ale również relaks i odprężenie. Dodatkową atrakcją jest 60 m zjeżdżalnia i bliskie sąsiedztwo kompleksu narciarskiego Słotwiny Arena.

Kolejka na Górę Parkową

To tylko 3 minuty - tyle czasu zabiera podróż wagonikiem ze stacji dolnej kolei na górną.

Tak niewiele, a dostrzec można fragmenty starego toru saneczkowego z 1929 roku, nacieszyć oko bogactwem drzewostanu rosnącego od przeszło 200 lat w Parku Zdrojowym, czy też sfotografować sarny dla których lasy Góry Parkowej są domem.

Tych wszystkich atrakcji dostarcza właśnie przejazd wagonami, które pracują na tej trasie już od 1937 roku.

Niewielu zastanawia się na tym, że są to wciąż te same, oryginalne wagony, które fachowo wykonane przetrwały próbę czasu i - po niewielkiej modernizacji - codziennie, wielokrotnie pokonują swoją drogę, będąc żywym pomnikiem myśli technicznej dwudziestolecia międzywojennego. Inicjator przedsięwzięcia - inż. Aleksander Bobkowski - nie przypuszczał zapewne, że 80 lat później te same wagoniki będą kursowały między stacjami i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kuracjuszy i turystów.

Muzeum Nikifora

mieści się w zabytkowej, typowej dla XIX-wiecznych uzdrowisk, drewnianej willi "Romanówka". Obiekt usytuowany do roku 1990 przy ul. Piłsudskiego rozebrano i po remoncie konserwatorskim w latach 1992-1994 odtworzono na nowym miejscu w centrum miasta, przy Bulwarze Dietla, naprzeciwko Starego Domu Zdrojowego. W muzeum szeroko przedstawiona jest twórczość jednego z najsłynniejszych na świecie malarzy z kręgu malarstwa intuicyjnego, Nikifora (ok. 1895-1968 r.), niemal całe życie mieszkającego w Krynicy. Są tu obrazy Nikifora pochodzące z wszystkich okresów jego twórczości; zarówno akwarele, gwasze, jak i rysunki prezentujące różną, charakterystyczną dla twórczości artysty tematykę: pejzaże z cerkwiami i kościołami, architekturę krynicką, wnętrza, dworce, urzędy, "fabryki dolarów", portrety, itp. Część dokumentacyjną wystawy stanowią pamiątki po Nikiforze, publikacje poświęcone malarzowi oraz jego fotografie. Muzeum jest również miejscem prezentacji wystaw znanych artystów z kręgu sztuki nieprofesjonalnej i ludowej.

Ponadto

W naszym ośrodku specjalizujemy się w rehabilitacji osób dorosłych głownie z problemami narządu ruchu jak również pacjentami z wybranymi schorzeniami neurologicznymi. W realizacji potrzeb, jakie stawia przed nami każdy z pacjentów wykorzystujemy w swojej pracy różne metody kinezyterapeutyczne (połączone z diagnostyką), zabiegi z zakresu fizykoterapii, hydroterapii oraz zabiegi z wykorzystaniem naturalnych surowców. Wszystkie zabiegi są indywidualnie dobrane w zależności od schorzenia pacjenta. Nasi pensjonariusze korzystając z powyższych zabiegów zostali w pełni usatysfakcjonowani.

            Po przebytych atrakcjach i zabiegach czas na relaks przy znakomitej zabawie, potańcówce, poczęstunku oraz grillu.

Radości co niemiara a wspomnień że ho ho, niech żałują Ci którzy nie pojechali, a tak na marginesie i po cichu Zarząd planuje na przyszły rok następne spotkanie - chętnych już zapraszamy do kontaktu i zapisów.

 

 

Autor: Anna Bomba

2022_adsc00641dsc00642dsc00643dsc00647dsc00650dsc00656dsc00660dsc00687dsc00689dsc00692dsc00702dsc00705img_20220520_185920img_20220520_185946