Reklama
Biuletyn Informacyjny SEiRP

Emerytury - ustawa represyjna

Medialny Punkt Kontaktowy pokrzywdzonych byłych funkcjonariuszy

Z dniem 24 września 2018 roku Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych uruchomiło nowy adres e-mailowy:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

który będzie punktem kontaktowym dla wszystkich byłych funkcjonariuszy pokrzywdzonych w wyniku bezprawnego poddania weryfikacji, a następnie włączonych do katalogu funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa państwa i katalogu funkcjonariuszy pełniących służbę na rzecz totalitarnego państwa przez działających w porozumieniu przedstawicieli IPN, MSWiA i ZER.

 

Dla przypomnienia wszystkim !!!

16 grudnia 2016 r.

 

dziś 16 grudnia 2018 roku mija druga rocznica uchwalenia przez Sejm RP

zgłoszonej przez Prawo i Sprawiedliwość

haniebnej i restrykcyjnej ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji i ich rodzin...
zwanej potocznie ustawą "dezubekizacyjną",

która odbiera godność ludzką policjantom służącym w demokratycznej Polsce po 1990 roku
poprzez okradzenie ich przez obecną władzę polityczną rządzącą krajem z ich nabytych zgodnie z prawem
emerytur za służbę dla Ojczyzny !!!

Prawo i Sprawiedliwość odbiera również wszystkim poszkodowanym tą nie konstytucyjną i restrykcyjną ustawą, zagwarantowane Konstytucją RP prawo do rzetelnego i sprawiedliwego procesu sądowego poprzez odwlekanie w czasie rozpraw sądowych.

 

Rzeczywiste prawo i sprawiedliwość jeszcze zwycięży na tym świecie !!!

 

Dla wszystkich polityków obecnie rządzących do zapoznania się poniżej

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej

  

Ostateczna opinia Sejmu nt. ustawy represyjnej - 5 akt tragikomedii

Przedstawiamy informację o pierwszym z kroków prawnych jakie podejmuje Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP w reakcji na politycznie motywowaną, jawną kpinę z polskiego prawa.

 

Sprawę opinii Sejmu nt. ustawy represyjnej przygotowywanej dla "Trybunału Konstytucyjnego" w związku z pytaniem prawnym skierowanym tam przez Sąd Okręgowy w Warszawie, opisaliśmy 18 października br. nazywając ją "Tragikomedią w 5 aktach". Właśnie opublikowany został jej 5 akt, na który czekaliśmy, czyli druga (choć pod tą samą sygnaturą akt co opinia z 5 października 2018 r.), poprawiona na wyraźne żądanie Marszałka Sejmu Marka K. opinia z dn. 23 listopada 2018 r.

Stanowisko Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP w sprawie ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 r. jest od początku jednoznaczne i niezmienne - jest  ona w całości niezgodna z Konstytucją RP. Potwierdzają je m.in. opinie Biura Analiz Sejmowych, Biura Legislacyjnego Senatu i uwagi Sądu Najwyższego wydane jeszcze na etapie procedowania tej pseudoustawy, a także opinie wielu uznanych konstytucjonalistów oraz przedstawicieli środowisk prawniczych, sporządzone już po jej "uchwaleniu" w sali kolumnowej Sejmu (można je znaleźć w naszej Bibliotece). 
Przez ostatnie dwa lata, ani fundamentalne zasady prawa, ani Konstytucja RP nie uległy zmianie. Cóż więc takiego się stało, że dziś wyjaśnienia (opinie) Marszałka Sejmu dla "TK" w sprawie ustawy represyjnej,  opracowane przez BAS są całkowicie odmienne od opinii tego Biura sprzed dwóch lat? Ba, są one w istotnej części sprzeczne z wyjaśnieniami sporządzonymi w tej samej sprawie przez to samo Biuro zaledwie przed miesiącem i przyjętymi  przez sejmową Komisję Legislacyjną.
Odpowiedź jest prosta. Zwyciężyło podejście "ani kroku wstecz". To, co się od początku dzieje wokół ustawy represyjnej (sposób jej procedowania, okoliczności uchwalenia, przewlekłość administracyjnych postępowań odwoławczych i praktyczne zablokowanie sądowych postępowań odwoławczych przez skierowanie pytań prawnych do "TK"), to ewidentny przykład pisania i stosowania prawa pod potrzeby polityczne, a nie dla dobra obywateli. A prawo to piszą właśnie tacy prawnicy, jak ci zatrudnieni dzisiaj w BAS. Gotowi za przysłowiową "garść srebrników" wykonać każde zlecenie swych mocodawców, nie dbając o uczciwość, moralność ani zasady etyki zawodowej.
Dlatego chcemy ich poznać, z imienia i nazwiska, o co wystąpiliśmy we WNIOSKU O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ, przesłanym w dniu wczorajszym do Marszałka Sejmu.

 

 Żródło: FSSM RP

 
Więcej artykułów…