Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła SEiRP w Tarnobrzegu

W dniu 22-05-2026 roku w restauracji PSS Społem  „KAPRYS” w Tarnobrzegu o godz. 10.00 odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Koła w Tarnobrzegu zrzeszającego byłych funkcjonariuszy i ich rodziny. Organizacja ta aktywnie integruje środowisko poprzez organizację wycieczek, spotkań oraz oferuje wsparcie socjalne i ochronę praw swoich członków.  

W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele ZOW Rzeszów –  viceprezes koła Waldemar Pieniowski oraz sekretarz koła ZOW Halina Pieniowska, z ramienia KMP w Tarnobrzegu uczestniczył I z-ca komendanta miejskiego nadkomisarz  Jerzy Lis.
Koło w Tarnobrzegu posiada 74 członków zwyczajnych, których powiadomiono telefonicznie o wyborach, ponadto ogłoszeniami ogólnodostępnymi na mediach społecznościowych.
Na zebranie stawiło się 34 członków, do komisji wyborczych powołano:
– do prowadzenia zebrania – kol. Gądek Stanisław, kol. Wiesław Wolak (sekretarz)
– do komisji wyborczej kol. Marek Gajda kol. Adam Marusiak , kol. Mieczysław Sitko,
– do komisji mandatowej kol. Maj Jan, kol. Buława Mieczysław, kol. Woźniak Tadeusz.

Zarząd otrzymał absolutorium, nowo wybranym prezesem został Płaza Grzegorz, który w głosowaniu jawnym został przyjęty jednogłośnie, v-ce prezesem  Wiesław Wolak, skarbniczką Maria Paruch oraz sekretarzem Stanisław Gądek.
Ponadto wybrano dwóch członków zarządu Arnold Klimkiewicz, Kazimierz Orzechowski.

Komisja rewizyjna utworzona została w składzie: Mścisz Józef  przewodniczący, Chojnacki Tomasz członek, Kowalski Janusz członek.

Na IX jazd wojewódzki delegatów  wybrano czterech członków według klucza 1/20 tj. Wolak Wiesław, Paruch Maria, Gądek Stanisław, Mścisz Józef, oraz prezes Płaza Grzegorz.

Kończąc Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze nowo wybrany Prezes Grzegorz Płaza podziękował za dane mu zaufanie i wybór. Życzył wszystkim dobrego zdrowia oraz zapewnił o aktywnym działaniu na rzecz wszystkich członków naszego Koła.

Po części oficjalnej uczestnicy zostali zaproszeni na smaczny obiad.