Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 102 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj32
Wczoraj29
Wizyt w tygodniu32
Wizyt w miesiącu648
Łącznie wizyt69831

Dzisiaj jest: Poniedziałek
18 Marca 2019
Europejski Dzień Mózgu
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl,
Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator

Do końca roku zostało 289 dni.
Zodiak: Ryba

Artykuły archiwalne 2012

Ogłoszenie - impreza piknikowa

U W A G A  !!!!
Zmiana terminu imprezy piknikowej.


Zarząd Koła Nr 1 SEiRP w Rzeszowie organizuje imprezę piknikową.

 

Termin :  20 czerwca 2012 r. godz.15.oo ( środa )

 

Miejsce : Rzeszów ul. Janiowe Wzgórze (Przybyszówka)

- dojazd autobusem linii 25

 

Wpisowe : 20,oo PLN od osoby

 

Zgłoszenia :

- osobiście w siedzibie Koła - ul. Rejtana 34 - w każdą środę w godz. 10.oo-12.oo,

- telefonicznie do kol. Jadwigi Michalczyk - tel. (17) 853-01-59 lub (+48) 888-291-761

 

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy !

 

Plenum Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie

W dniu 28 czerwca 2012 r. w pomieszczeniach restauracji "Klubowa" w Rzeszowie odbyło się kolejne plenarne uroczyste posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego, którego mottem przewodnim była XV-rocznica powstania Stowarzyszenia na terenie byłego województwa rzeszowskiego.

 

W posiedzeniu oprócz prezesów wszystkich podkarpackich kół uczestniczyli zaproszeni goście w osobach : Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zdzisława Stopczyka, Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Sławomira Szczupaka Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie insp. Witolda Szczekali oraz Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej KWP mł.insp. Wiesława Dybasia.

Zarząd Główny SEiRP reprezentował kol. Jerzy Krawczyk - wiceprezes i przewodniczący Komisji Prawnej ZG.

 

Na porządek plenarnego posiedzenia składało się :

 

- wystąpienie-sprawozdanie prezesa Zarządu Wojewódzkiego Wiktora Kowala, który nawiązał do historycznych wydarzeń sprzed 15-laty, kiedy to powstały pierwsze struktury lokalnych kół, wspomniał pionierów tamtych czasów.

W dalszym wystąpieniu podsumował działalność struktur Stowarzyszenia na Podkarpaciu, podkreślił duże zaangażowanie zarządów kół terenowych w kierunku dynamizacji działania, jak również konsolidacji środowiska emeryckiego z policyjnym.

Podziękował przybyłym gościom za pomoc i wspieranie naszego Stowarzyszenia w codziennej działalności.

Następnie głos zabierali zaproszeni goście : insp. Zdzisław Stopczyk podzielił się swoimi doświadczeniami w kontaktach ze Stowarzyszeniem w poprzednim miejscu służby tj. w Łodzi, zadeklarował daleko idąca pomoc w działalności Stowarzyszenia.

Kol. Jerzy Krawczyk - wiceprezes ZG podzielił się informacjami z najnowszych inicjatyw i realizowanych tematów przez Zarząd Główny.

 

Kolejnym ważnym i miłym akcentem posiedzenia było wyróżnienie kilkudziesięciu osób odznakami i dyplomami Zarządu Głównego.

 

Odznaką "Za Wybitne Osiągnięcia" :

 

 1. STOPCZYK Zdzisław,
 2. BRYNIARSKI Władysław,
 3. GAJECKI Bogusław
 4. JODŁOWSKI Roman,
 5. KOZAK Irena,
 6. LASKOWSKI Zbigniew
 7. LITWIN Józef,
 8. MIKA Jan,
 9. MYŚLIWIEC Stanisław
 10. RYSZAWA Janina,
 11. TRZECIAK Zdzisław,
 12. KĘDRA Stanisław,

 

Odznaką "Za Zasługi z Dyplomem" :

 

 1. SZUBART Bożena
 2. OŻÓG Jan,
 3. TYCZKA Józef,
 4. CETNAR Andrzej,
 5. JAGODA Stanisław,

 

"Dyplomami Uznania" :

 

 1. LESZCZYŃSKI Józef,
 2. WOJTOWICZ Marian,
 3. SAMEK Jan

 

Medalem XX-lecia Stowarzyszenia wraz z Dyplomem uhonorowano insp. Sławomira SZCZUPAKA - Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

 

Na podstawie Uchwały Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rzeszowie - w XV-tą rocznicę powstania Stowarzyszenia na terenie byłego województwa rzeszowskiego uznając zaangażowanie w ideę jego tworzenia oraz wyrażając podziękowanie za dotychczasową aktywność społeczną Dyplomami Honorowymi Zarządu Wojewódzkiego wyróżnieni zostali :

 

 

 1. Brud Józef
 2. Bryniarski Władysław
 3. Cebula Ludwik
 4. Cyran Wacław
 5. Dziok Stanisław
 6. Gomółka Józef
 7. Jerzak Stanisław
 8. Kagan Tadeusz
 9. Kucab Stanisław

10.  Michalczyk Jadwiga

11.  Oczoś Marian

12.  Papierz Kazimierz

13.  Pietrucha Mieczysław

14.  Rosińska Stefania

15.  Ryba Marian

16.  Ryszkowska Janina

17.  Sabaj Tadeusz

18.  Syzdek Stanisław

19.  Trzpit Jan

20.  Uryniak Józef

21.  Wołoszyński Leszek

 

W dalszej części uczestnicy plenarnego posiedzenia mówili o nurtujących ich problemach z życia emeryckiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z posiedzenia Zarządu Wojewódzkiego. / kliknij tutaj /

 

Tekst i fotografie : Bogusław Gajecki

 

Komunikat dot. wycieczki

Wycieczka do Jury Krakowsko-Częstochowskiej w terminie 18-20 lipca 2012 r. została odwołana z uwagi na niską frekwencję.

I wiceprezes Zarządu Koła - Bożena Szubart

 

Skarga Strasbourska

Informacja

dot. organizacji postępowania w terenowych jednostkach Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych związana z  realizacją tzw. "Skargi Strasburskiej"

W celu usprawnienia działań kancelarii prawniczych świadczących usługi dla Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w zakresie tzw. procedury strasburskiej proponuje się następujące zasady organizacyjne:

- Prezes ZW SEiRP w Rzeszowie wyznaczy osobę odpowiedzialną za koordynację działań w zakresie pomocy realizacji tzw. "Skargi Strasburskiej'. Osoba ta będzie w stałym kontakcie z koordynatorem na szczeblu Zarządu Głównego.

- na poziomie kół terenowych zostaną zorganizowane grupy koordynatorów udzielające informacji i pomocy osobom (członkom Stowarzyszenia i niezrzeszonym) zainteresowanych "skargą strasburską",

- osoby tworzące grupę koordynatorów, będą miały za zadanie w późniejszym okresie utrzymywanie  stałego kontaktu z Zarządem Wojewódzkim (a w nim z osobą odpowiedzialną za udostępnianie wzoru skargi wraz z instrukcją do jej wypełnienia).

- w kołach prowadzony będzie rejestr tych osób, dane zawarte w rejestrze (w miarę powstawania grup), będą   przekazywane do Zarządu Wojewódzkiego SEiRP.

Bogusław Gajecki - wiceprezes ZW SEiRP w Rzeszowie

 

Wyprawa ropczyckiego Koła do Krasiczyna i na Roztocze

Corocznie Zarząd Koła SEiRP organizuje wycieczki dla uprawnionych emerytów i rencistów policyjnych, tak krajowe jak i zagraniczne. Tym razem , po szerszej konsultacji z członkami Koła, postanowiliśmy zwiedzić południowo-wschodnią część kraju. Wybraliśmy Krasiczyn , Krasnobród, Zamość.

 

Zgodnie z planem wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie. Zamek w Krasiczynie to jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo - manierystycznej w Polsce, należy również do najpiękniejszych zamków w Europie. Zachwyca z zewnątrz, trochę gorzej prezentuje się od środka.

Z Krasiczyna udaliśmy się do Krasnobrodu, który zwiedzaliśmy, a Ośrodek "U Marty" wybraliśmy jako miejsce do zakwaterowania.

Krasnobród posiada wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć z racji pobytu w tych okolicach. Zwiedziliśmy muzeum flory i fauny, Klasztor Podominikański, Kaplicę objawień na wodzie, rezerwat i Kaplicę Św. Rocha.

Ciekawie prezentuje się panorama Krasnobrodu i zalew krasnobrodzki z punktu widokowego w nieczynnych kamieniołomach . Przy okazji zwiedzania terenów wokół zalewu dało się potwierdzić, że teren ten obfituje w grzyby. W dość krótkim czasie zdołano zebrać sporo grzybów, ale powstał problem co z nimi zrobić. Nikt nie był przygotowany na takie zbiory , ani na to jak je dalej wykorzystać.

W drugim dniu , przy pięknej pogodzie zwiedzaliśmy wodospady i rezerwat "Nad Tanwią" - Szumy, rezerwat "Czartowe Pole", a także zwiedzaliśmy Roztoczański Park Narodowy w "pigułce" czyli oglądnęliśmy wszystko to, co znajduje się w Muzeum Przyrodniczym w Zwierzyńcu. Nie sposób było zobaczyć w rzeczywistości cały Park w krótkim czasie, ale dało się to zrobić zwiedzając to Muzeum. Roztoczański Park Narodowy - utworzony w 1974 r., jest jednym z 23 parków narodowych na terenie Polski, a godłem parku jest konik polski typu tarpan, który tam żyje .

Końcowym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamościa. Wspaniale prezentuje się tu Wielki Rynek - serce i salon miasta, uznany za jeden z najwspanialszych XVI-wiecznych placów w Europie, od 1992 r. wpisany na Listę Światowego Dziedzictwo UNESCO. Interesująco przedstawia się Muzeum Zamojskie, kolegiata, fortyfikacje . Po zwiedzeniu tego wszystkiego mogliśmy przyznać, że Zamościowi słusznie należy się miano "Padwa Północy".

Na pamiątkę zostały nam liczne zdjęcia wspaniałych miejsc, których wspomnienie każdy chciał zatrzymać i kiedyś do nich wrócić.

wycieczka_zamosc_ropczyce

Oprac. i foto : Zbigniew Laskowski - prezes Koła SEiRP w Ropczycach