Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj8
Wczoraj109
Wizyt w tygodniu269
Wizyt w miesiącu1278
Łącznie wizyt143791

Dzisiaj jest: Piątek
21 Czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Albaniusz, Alicja, Alojzy, Alojza,
Demetria, Domamir, Marta, Rudolf,
Rudolfa, Rudolfina, Teodor

Do końca roku zostało 194 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Artykuły archiwalne 2015

Świąteczno-noworoczne spotkanie Zarządu Wojewódzkiego

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 15 grudnia 2014 roku w hali sportowo - widowiskowej 21 Brygady Strzelców Podhalańskich przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie odbyła się Podkarpacka Uroczystość Opłatkowa Służb Mundurowych z udziałem najwyższych władz rządowych i samorządowych województwa, przedstawicieli wojska, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej i innych formacji mundurowych oraz duchowieństwa na czele z ordynariuszem Diecezji Rzeszowskiej ks. biskupem Janem Wątrobą.

oplatek zw 1m

 

W spotkaniu tym uczestniczyło kilkadziesiąt funkcjonariuszy Policji, głównie kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej oraz komend miejskich i powiatowych Policji na czele z Podkarpackim Komendantem Wojewódzkim nadinsp. Zdzisławem Stopczykiem. Satysfakcję naszemu Stowarzyszeniu dało nie tylko zaproszenie do udziału w tej uroczystości, ale również powitanie naszej delegacji wśród znakomitych przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, służb mundurowych, instytucji i duchowieństwa.

 

 

 

 

 

 

oplatek zw 2m

 

Wśród 6-osobowej grupy przedstawicieli Stowarzyszenia w spotkaniu uczestniczyli Prezes Zarządu Wojewódzkiego Wiktor Kowal, wiceprezes Ryszard Tyczyński, sekretarz Stefania Rosińska, skarbnik Irena Kozak oraz Prezes Zarządu Koła w Rzeszowie Jadwiga Michalczyk.

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie odbywało się w atmosferze dzielenia się opłatkiem i składania sobie nawzajem życzeń. Orkiestra wojskowa grała kolędy oraz ulubione przez uczestników melodie podczas poczęstunku tradycyjnymi potrawami wigilijnymi.

 

 

Spotkanie świąteczno - opłatkowe w Nowej Dębie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 20 grudnia 2014 roku w Zajeździe "JORGULA" w Nowej Dębie odbyło się spotkanie świąteczno - opłatkowe członków tamtejszego koła Stowarzyszenia, w którym uczestniczyło ponad 30 osób.

Jest to jedyne koło na Podkarpaciu, które działa w siedzibie Komisariatu Policji. Otwierając spotkanie Prezes Zarządu Koła Zdzisław Trzeciak powitał członków Stowarzyszenia z małżonkami oraz uczestniczących w spotkaniu Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Wiktora Kowala i jego wiceprezesa Tadeusza Kagana oraz Komendanta Komisariatu kom. Marka Pietrykowskiego. Prezes zarządu koła oraz wymienieni goście złożyli zebranym życzenia świąteczno - noworoczne a następnie zebrani dzielili się opłatkami składając sobie nawzajem życzenia.
Po podzieleniu się opłatkiem zebrani zasiedli do konsumpcji tradycyjnych potraw wigilijnych.

 

Spotkanie przedandrzejkowe członków koła w Przeworsku

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 14 listopada 2014 r. Zarząd Koła SEiRP w Przeworsku zorganizował uroczyste spotkanie przedandrzejkowe, w którym wzięło udział około 50 osób.
przeworsk andrz5m

 

Wśród nich w uroczystości wzięli udział ówczesna burmistrz Przeworska zaprzyjaźniona z tamtejszym kołem Stowarzyszenia Maria Lichtarska - Dubrawska, Komendant Powiatowy Policji mł.insp. Marek Mendoń, przes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Wiktor Kowal oraz zaprzyjaźniony z kołem w Przeworsku - były dowódca Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie - insp. w st.spocz. Bronisław Buniowski.

 

 

 

 

 

 

przeworsk andrz1m przeworsk andrz2m

przeworsk andrz3m przeworsk andrz4m

Prowadząca spotkanie - jak zawsze energicznie i ze swadą - Prezes Koła Janina Ryszawa powitała zaproszonych członków koła i zaproszone osoby oraz przedstawiła efekty pracy zarządu w minionych miesiącach 2014 roku, zaś Maria Lichtarska - Dubrawska, mł.insp. Marek Mendoń oraz Wiktor Kowal podziękowali za zaproszenie na to miłe spotkanie podkreślając aktywność zarządu koła w Przeworsku oraz inicjatywy w tym zakresie Janiny Ryszawy.
Spotkanie odbywało się przy poczęstunku w miłej atmosferze.

 

Autor: Janina Ryszawa
Wyk.: Bogusław Trzpit

 

Portal - Baza medyczna

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Szanowni Państwo.

W związku z ostatnimi perturbacjami w służbie zdrowia przedstawiam portal Baza medyczna MedBiz.pl, który może okazać się pomocny w rozwiązaniu własnych problemów z wyborem lekarza i długością czasu oczekiwania w kolejce do niego. Zapraszam do skorzystania z linku bezpośredniego tutaj lub poprzez zakładkę na naszej stronie w dziale Polecane strony.

Bogusław Trzpit

 

Noworoczne życzenia w Leżajsku

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

10 stycznia 2015 roku w Zajeździe " U WIĘCŁAWA " w Leżajsku z okazji nowego roku spotkali się członkowie Koła Stowarzyszenia wraz z żonami.

lezajsk oplatek 1m

 

Na spotkanie przybyło ponad 40 osób. Otwierający spotkanie Prezes Zarządu Koła Władysław Bryniarski powitał zebranych, a w tym też przybyłych na spotkanie Prezesa ZW Stowarzyszenia Wiktora Kowala i wiceprezesa tego zarządu Ryszarda Tyczyńskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji insp. Stanisława Wilczyńskiego. Podkreślił, iż celem spotkania jest dalsza integracja środowiska emerytów i rencistów policyjnych oraz złożył im życzenia noworoczne a także przekazał życzenia zaproszonym osobom.
Zabierający głos insp. Stanisław Wilczyński i Wiktor Kowal złożyli również zebranym życzenia noworoczne, a W. Kowal podziękował zarządowi koła za owocną pracę w minionym roku.

 

lezajsk oplatek 3m

 

 

 

Władysław Bryniarski wzniósł toast lampką szampana a potem zaprosił do podzielenia się opłatkiem po czym odbyła się część konsumpcyjna, w której dominowały tradycyjne dania wigilijne.
W spotkaniu uczestniczył również przewodniczący komisji rewizyjnej koła, były Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku insp. w st.spocz. dr Marian Szkodziński.

 

 

 

 

lezajsk oplatek 2m lezajsk oplatek 4m

Autor: Ryszard Tyczyński