Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP

Dezubekizacja 2009

Treść petycji do Prezydenta IBA

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

 

pobierz całość petycji na swój dysk w formacie PDF ( rozmiar ok.2.1MB )

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Informacja dot. odwołań kierowanych do SO w Warszawie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W Sądzie Okręgowym w Warszawie, Al. Solidarności 127 funkcjonuje Biuro Obsługi Interesantów - tel.(22) 440-31-71, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Telefonicznie i za pomocą poczty elektronicznej można uzyskać informację dotyczącą daty wpływu odwołań złożonych do Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA i sygnatury akt pod jaką zostały tam zarejestrowane.

B.Gajecki

 

Skarga Strasbourska

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Informacja

 

dot. organizacji postępowania w terenowych jednostkach Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych związana z  realizacją tzw. "Skargi Strasburskiej"

 

 

 

W celu usprawnienia działań kancelarii prawniczych świadczących usługi dla Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w zakresie tzw. procedury strasburskiej proponuje się następujące zasady organizacyjne:

 

- Prezes ZW SEiRP w Rzeszowie wyznaczy osobę odpowiedzialną za koordynację działań w zakresie pomocy realizacji tzw. "Skargi Strasburskiej'. Osoba ta będzie w stałym kontakcie z koordynatorem na szczeblu Zarządu Głównego.

 

- na poziomie kół terenowych zostaną zorganizowane grupy koordynatorów udzielające informacji i pomocy osobom (członkom Stowarzyszenia i niezrzeszonym) zainteresowanych "skargą strasburską",

 

- osoby tworzące grupę koordynatorów, będą miały za zadanie w późniejszym okresie utrzymywanie  stałego kontaktu z Zarządem Wojewódzkim (a w nim z osobą odpowiedzialną za udostępnianie wzoru skargi wraz z instrukcją do jej wypełnienia).

 

- w kołach prowadzony będzie rejestr tych osób, dane zawarte w rejestrze (w miarę powstawania grup), będą   przekazywane do Zarządu Wojewódzkiego SEiRP.

 

 

Bogusław Gajecki - wiceprezes ZW SEiRP w Rzeszowie

 

Wzory pism odwołujących pozwy

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Do pobrania wzory pism odwołujących pozwy w sprawie waloryzacji kwotowej opracowane przez Zarząd Główny SEiRP.

1. Cofnięcie powództwa - pobierz plik w formacie Word ( rozmiar pliku 22,5 Kb )

2. Cofnięcie pozwu - pobierz plik w formacie Word ( rozmiar pliku 23,5 Kb )

 

Koszty zastępstwa procesowego

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Odpowiadając na zapytania związane z kosztami zastępstwa procesowego od kwotowych decyzji emerytalno-rentowych, ZW SEiRP w Rzeszowie udostępnia nadesłane do nas informacje do wykorzystania przez osoby zainteresowane.

Do pobrania :

- odpis Postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie dotyczącego tych kosztów / pobierz /

- wzór pisma procesowego emeryta z Łodzi / pobierz /

 
Więcej artykułów…