Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Logowanie redakcyjneStalowa Wola - Aktualne wydarzenia

Andrzejki 2019 w Stalowej Woli

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 22 listopada 2019 r. Koło SEiRP w Stalowej Woli zorganizowało spotkanie andrzejkowe w restauracji "Lasowianka" w Stalowej Woli.
W spotkaniu oprócz emerytów i rencistów policyjnych uczestniczyli członkowie ich rodzin.
Przy nastrojowej muzyce i wyśmienitych potrawach wszystkim dopisywały humory. Anegdoty i różnego rodzaju opowieści mające swe źródło w tradycji andrzejkowe tworzyły niezapomniany klimat, wszyscy bawiliśmy się wspaniale.
Przy takiej okazji nie zabrakło muzyki tanecznej, która porywała do tańca. Królem parkietu okazał się najstarszy uczestnik spotkania liczący 94 lata kolega Władysław.

Spotkanie zakończyło się w późnych godzinach wieczornych i uczestniczyło w nim 32 osoby.
Autor: Stanisław Walec

2019 stwola-andrzejki 01

2019 stwola-andrzejki 02

 

Stalowowolanie na Bałkanach

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniach 7-14.09.2019 r. SEiRP Koło w Stalowej Woli zorganizowało autokarową wycieczkę do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny .

Wyjeżdżając ze Stalowej Woli poprzez Słowację dotarliśmy do stolicy Węgier - Budapesztu , który po krótkim zwiedzaniu ( plac przy parlamencie, wzgórze Gelerta, spacer bulwarami nad Dunajem) opuściliśmy udając się w dalszą drogę i na nocleg w pobliżu granicy Bośni i Hercegowiny.
W następnym dniu udaliśmy się na zwiedzanie parku Plitwickich Jezior.
W tym samym dniu dojechaliśmy do Neum gdzie zakwaterowaliśmy się na kilka dni.

Stamtąd wyjeżdżaliśmy zwiedzać miasta Chorwacji , Bośni i Hercegowiny Trogir, Szybenik , Split, Dubrownik, Mostar, Sarajewo.

Zwiedzając te piękne starożytne miasta podziwialiśmy ich architekturę, oprowadzający nas przewodnicy turystyczni zapoznawali na z barwną, a niekiedy tragiczną historią odwiedzanych miejsc.

Atrakcją wycieczki był rejs statkiem wokół murów obronnych Dubrownika , a następnie przypłynięcie na jedną z wysp gdzie smakowaliśmy potrawy owoców morza adriatyckiego.

W trakcie pobytu korzystaliśmy z pięknej pogody i kąpieli w wodach Adriatyku. Wieczory spędzaliśmy we wspólnym gronie bawiąc się przy muzyce w hotelowej kawiarni. Bardzo znacznym akcentem tych zabaw było wspólne śpiewanie znanych polskich utworów.

Klimat tych zabaw powodował, że wielu gości z innych wycieczek przyłączało się do wspólnej zabawy.

Wycieczka pozostawiła nam wiele wrażeń ze zwiedzanych miejsc jak również pozwoliła na bliższe kontakty i nawiązanie nowych przyjaźni z uczestnikami.

W wycieczce brało udział 46 osób, emerytów, rencistów policyjnych oraz ich rodzin.

Wszyscy zgodnie postanowili, że w 2020 roku zbieramy się na kolejną wspólną wycieczkę .

 

Stanisław Walec

 2019-09-07 stalowa chorwacja 01

2019-09-07 stalowa chorwacja 02

2019-09-07 stalowa chorwacja 03

 

Emeryci ze Stalowej Woli we Włoszech

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Koło SEiRP w Stalowej Woli w dniach 3-9 września 2016 roku zorganizowało dla emerytów policyjnych i uprawnionych osób autokarową wycieczkę do Włoch.

W trakcie podróży uczestnicy podziwiali piękne krajobrazy austriackich i włoskich Alp. Przewodnik z biura podróży o oglądanych okolicach opowiadał interesujące historie związane z mijanymi miejscowościami.

W Padwie uczestnicy wycieczki zaznajomili się z historią słynnego na całą Europę ośrodka uniwersyteckiego, zwiedzili Bazylikę św.Antoniego, Stare Miasto.
We Florencji zwiedzaliśmy słynną katedrę Pałac Medyceuszy, Baptysterium. Przespacerowaliśmy się na Złoty Most.

W Rzymie emeryci i ich rodziny zwiedzili Kapitol, forum romanum, koloseum, fontannę di Trevi. Cały dzień poświęcono na zwiedzanie Watykanu a w tym: muzeum watykańskiego, ogrodów watykańskich, Katedry św.Piotra. Pomodlono się przed grobem św.Jana Pawła II.

Na wzgórzu Monte Casino odwiedzono grób dowódcy II Korpusu Wojska Polskiego gen. Władysława Andersa, gdzie złożono wiązankę biało-czerwonych kwiatów i zapalono okolicznościowe znicze.

Szczególnych doznań estetycznych uczestnicy wycieczki doznali w trakcie wycieczki na wyspę Capri, gdzie podziwiano piękne widoki morza tyreńskiego. Był to czas na odpoczynek na plażach Capri.

Do Wenecji przypłynęliśmy statkiem wycieczkowym. W Wenecji podziwialiśmy Pałac Dożów, Plac św.Marka, posłuchaliśmy barkaroli w wykonaniu gondolierów weneckich. Na zakończenie pobytu spożyliśmy obiad w klimatycznej restauracji weneckiej.

W wycieczce brało udział 34 osoby. Wszystkim dopisywały humory czego dowodem były śpiewane piosenki biesiadne w autokarze.

 stwola wlochy 01

stwola wlochy 02

stwola wlochy 03

stwola wlochy 04

Autor: Stanisław Garbuliński

 

Spotkanie w kole SEiRP w Stalowej Woli z udziałem jubilatów

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 21 maja 2016 roku Zarząd Koła w Stalowej Woli zorganizował na działce rekreacyjnej członka Stowarzyszenia i zarazem przewodniczącego komisji socjalnej koła - Zdzisława Ramockiego - spotkanie integracyjne członkiń i członków tej organizacji.

Oficjalnym pretekstem do spotkania było złożenie hołdu i uhonorowanie dwóch najstarszych członków koła, którzy w bieżącym roku obchodzą 90-tą rocznicę urodzin.
Są Nimi : płk w st.spocz. Władysław Podstawski oraz kpt. w st.spocz. Franciszek Sobieski.

stalowa integracja 01

Prowadzący spotkanie prezes zarządu koła Stanisław Garwoliński w krótkich słowach przedstawił życiorysy Jubilatów podkreślając, że płk Władysław Podstawski po wielu latach służby na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych odszedł na emeryturę ze stanowiska naczelnika Wydziału Kadr Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Tarnobrzegu, zaś kpt. Franciszek Sobieski ze stanowisk wykonawczych w Powiatowym Urzędzie Spraw Wewnętrznych w Tarnobrzegu.

Obecni na spotkaniu prezes Zarządu Wojewódzkiego Wiktor Kowal oraz wiceprezes tego zarządu Tadeusz Kagan wręczyli list jubileuszowy koledze Władysławowi, którego treść odczytał Tadeusz Kagan, jak również odczytał treść listu skierowanego do kolegi Franciszka, który ze względów zdrowotnych nie brał udziału w spotkaniu. List ten w późniejszym terminie w miejscu zamieszkania wręczył mu mu prezes koła Stanisław Garbuliński z rzecznikiem prasowym koła Stanisławem Buczkiem. W listach tych podkreślone zostały zasługi na rzecz porządku publicznego oraz ich aktywność w Stowarzyszeniu.

stalowa integracja 02

stalowa integracja 03

W drugiej części spotkania nastąpił poczęstunek w postaci tzw. "kociołka węgierskiego" oraz potrawami z grilla przy muzyce i koleżeńskich rozmowach.

Autor: Wiktor Kowal