Reklama
Biuletyn Informacyjny SEiRP

Artyści są wśród nas

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Krystyna Bileńki - rzeszowianka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Filii UMCS w Rzeszowie, emerytka policyjna, członek naszego Stowarzyszenia.

 

Jest członkiem Związku Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu, założycielem i Prezesem Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie.

 

Maluje od 25 lat.

 

Tematy do swoich prac czerpie z podróży, inspirując się przyrodą, pejzażem, naturą. Pragnie zwrócić uwagę odbiorcy na otaczające nas na co dzień piękno, które w pogoni za codziennością nie zawsze dostrzegamy.

Prace wykonuje w różnych technikach : malarstwo olejne, pastel, rysunek tuszem, malowanie na jedwabiu.

 

Jest autorką 9 wystaw indywidualnych w Rzeszowie, Poznaniu, Łodzi.

 

Brała udział w kilkudziesięciu wystawach poplenerowych i zbiorowych m.in. w BWA w Krośnie, MDK w Głuchołazach, MDK i MKPiK w Opolu, na Zamku w Niedzicy, w Katowicach, Szczecinie, Pile, w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Ustce, Kołobrzegu, Unieściu, Międzyzdrojach, Poznaniu.

Na Salonie Wielkopolskim w Czarnkowie w 2003 i 2005 roku, Jesieni Plastycznej w Hrubieszowie, Lublinie, Opatowie, Kazimierzu Dolnym, na Ogólnopolskim Biennale Artystycznym WP w Rzeszowie w 2000, 2006 i 2008 roku, w wystawach przedaukcyjnych "Bliźniemu Swemu" w Warszawskiej Zachęcie w 2008 i 2010 roku, Muzeum Miejskim we Wrocławiu, BWA w Katowicach i Rzeszowie, Pałacu Sztuki w Krakowie, Międzynarodowej Wystawie PoliceArt 2009 w Warszawskiej Królikarni.

 

Jest laureatką III nagrody Szefa WUSW na IV Ogólnopolskim Plenerze Malarskim "Bieszczady-87", otrzymała wyróżnienie Towarzystwa d/w z Narkomanią w Koszalinie na Ogólnopolskich Warsztatach Artystycznych "Unieście 88", oraz wyróżnienie Prezydenta Miasta Rzeszowa w 2006 roku.

Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju, USA i Niemczech.

 

Z okazji 25-lecia pracy twórczej naszej Koleżanki Krysi serdeczne życzenia i gratulacje składają członkowie Stowarzyszenia.

 

Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w wernisażu wystawy pt. "Mojej Mamie", który to odbędzie się w dniu
17 maja 2011 r. o godz. 18.oo w Galerii Pod Ratuszem w Rzeszowie, ul. Rynek 1.

 

Serdecznie zapraszamy !!!