Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj1
Wczoraj58
Wizyt w tygodniu59
Wizyt w miesiącu1054
Łącznie wizyt89111

Dzisiaj jest: Wtorek
29 Września 2020
Imieniny obchodzą
Dadźbog, Franciszek, Michalina
Do końca roku zostało 94 dni.
Zodiak: Waga

Artykuły archiwalne 2015

Karnawał w Lubaczowie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Lubaczowie w dniu 12.02.2015 r. zorganizował w restauracji "U Dina" spotkanie karnawałowe dla swoich członków.

lubaczow karnawal1m

 

W spotkaniu udział wzięli także Prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Kol. Wiktor Kowal wraz z małżonką, Sekretarz ZW SEiRP Kol. Stefania Rosińska, Kierownik Sekcji Socjalnej KWP Rzeszów Pani Grażyna Pieróg, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł.insp. Krzysztof Bieniarz, emeryci Straży Granicznej - jednocześnie członkowie Porozumienia Służb Mundurowych Powiatu Lubaczowskiego i emeryci cywilni. W spotkaniu uczestniczyło 65 osób, których przywitał Prezes Koła SEiRP Kol. Józef Leszczyński. W swoim wystąpieniu Kol. Wiktor przekazał serdeczne życzenia związane z dalszą statutową działalnością. Tradycyjnie podczas spotkania do tańca zapraszał zespół "Akces" pod kierownictwem emeryta policyjnego Kol. Mariana Kowalskiego.

 

 

 

 lubaczow karnawal2m lubaczow karnawal3m

Jako, że wyznaczony termin spotkania przypadał na "tłusty czwartek" w oferowanym menu oprócz smakowitych dań regionalnych nie zabrakło też pączka. Podczas spotkania wspominano czasy związane z aktywnością zawodową, obecnym statusie emeryta, a także o mającej odbyć się w dniach 27.06.2015 r. do 03.07.2015 r. autokarowej wycieczce do Karpacza, Drezna i Liberca.

Autor: Marek Kisz

 

Spotkanie karnawałowe w Łańcucie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 14 lutego 2015 roku odbyło się z inicjatywy Prezes Zarządu Koła Stanisławy Kielar oraz przewodniczącego terenowego Koła Związków Emerytów Policyjnych w Łańcucie Wiesława Dudka, spotkanie karnawałowe członków obu organizacji wraz z żonami.

lancut karnawal1m

 

Na spotkanie przybyło około 50 osób a wśród nich zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie komisarz Grzegorz Błaszczyk, prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Wiktor Kowal i sekretarz tego zarządu Stefania Rosińska oraz kierowniczka Sekcji Socjalnej KWP w Rzeszowie Grażyna Pieróg. Z uwagi na to, że spotkanie to odbyło się w dniu "WALENTYNEK" właścicielka restauracji "Bogdanka" Wanda Lęcznar w serdecznych słowach powitała wszystkich obecnych a zwłaszcza obecne panie życząc im miłego spędzenia czasu wręczając z tej okazji Stanisławie Kielar znakomitą wiązankę kwiatów.

 

 

 

Wiesław Dudek wręczył obecnym paniom upominki walentynkowe w postaci słodyczy, zaś Stanisława Kielar wręczyła panom symboliczne słodkie serduszka. Prezes koła w Łańcucie otrzymała od osób reprezentujących Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia i sekcję socjalną słodkość w postaci symbolicznego serca. Życzenia "walentynkom" przekazali również kom. Grzegorz Błaszczyk i Wiktor Kowal. W spotkaniu brali udział - tradycyjnie zapraszani na tego rodzaju uroczystości - byli komendanci powiatowi Policji w Łańcucie w osobach Wacława Muchy i Wacława Mazura.
Spotkanie przebiegło w miłej i biesiadnej atmosferze przy muzyce oraz tańcach.

 

Autor: Wiktor Kowal

 

Spotkanie opłatkowo - karnawałowe w Jaśle

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Jaśle zorganizował w dniu 29 stycznia 2015 roku w Zimnej Wodzie k. Jasła spotkanie opłatkowo-karnawałowe dla EiR Policyjnych oraz ich rodzin z terenu powiatu jasielskiego, w który wzięło udział ok.60 osób.

jaslo_2015_01
jaslo_2015_02
jaslo_2015_03
jaslo_2015_04
jaslo_2015_05
jaslo_2015_06

Spotkanie to otworzył Prezes Koła SEiRP w Jaśle kol.Antoni Barzyk, który powitał wszystkich zebranych na tym spotkaniu, w tym zaproszonych gości tj. Prezesa Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie kol. Wiktora Kowala, V-ce ZW Prezesa kol.Ryszarda Tyczyńskiego, Sekretarza ZW kol.Stefanię Rosińską, Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle insp. Andrzeja Wędrychowicz, Kapelana Jasielskiej Policji i Emerytów ks. Gerarda Stanulę, Kierowniczkę Sekcji Socjalnej KWP w Rzeszowie Panią Grażynę Pieróg, v-ce Przewodniczącego NSZZP przy KPP Jasło kol. Zbigniewa Mijala, Kierowniczkę Referatu Wspomagającego KPP Jasło Panią Alicję Mijal oraz kilku sponsorów, którzy wspierają działalność naszego koła, dziękując zarazem wszystkim za udział.
Wiktor Kowal wręczył odznakę" Za Zasługi dla SEiRP z Dyplomem" sponsorowi Panu Edwardowi Gierut oraz dla wyróżniających się członków Koła Kolegom Kazimierzowi Rusztowicz i Marianowi Skocz -  Dyplomy.
Następnie łamano się opłatkiem, składano sobie życzenia Noworoczne i kolędowano wspólnie. Odbył się też poczęstunek przygotowany przez firmę cateringową. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze, gdzie przygrywała orkiestra i bawiono się do późnych godzin wieczornych.


Autor: E. Witusik

 

Emeryci policyjni w samorządach terytorialnych Podkarpacia

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Do samorządów terytorialnych po wyborach odbytych 16 listopada 2014 roku na Podkarpaciu kandydowało ponad 20 emerytów policyjnych, głównie członków Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Spośród nich kilkunastu uzyskało mandaty radnych do rad miast i gmin otrzymując funkcje kierownicze jako przewodniczący lub zastępcy w radach.

Najwięcej mandatów i funkcji kierowniczych uzyskali nasi członkowie w powiecie jasielskim bowiem przewodniczącym rady gminy Jasło został Józef Dziedzic - wiceprezes tamtejszego zarządu koła Stowarzyszenia - zaś Czesław Skocz ( członek Stowarzyszenia ) objął funkcję przewodniczącego rady gminy w Krępnej. Obydwaj sprawują te funkcje już trzecią kadencję.
W gminie tej w miejscowości Żółków wyróżniają się w działalności społecznej również inni członkowie Stowarzyszenia, a to Bolesław Waśko, który jest w Żółkowie prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej natomiast Komendantem tej placówki jest Kazimierz Korczykowski.
W radzie miasta Jasła zasiada Andrzej Dybaś, który jest zastępcą przewodniczącego tej rady, natomiast piątą już kadencję na stanowisku wójta gminy Jasło rozpoczął Stanisław Pankiewicz. Obydwaj są członkami Stowarzyszenia. Z dniem 1 marca br. na stanowisko zastępcy burmistrza miasta Brzostek został powołany Jan Łazowski - wiceprezes zarządu koła w Jaśle i delegat na VII Krajowy Zjazd Stowarzyszenia oraz członek komisji pożytku publicznego Zarządu Głównego.

W powiecie jarosławskim w radzie miasta Radymno zasiada Mariusz Dziawoł, w radzie gminy Laszki - Krzysztof Kielar a w radzie gminy Wiązownica Krzysztof Socała, natomiast członkiem rady miasta Jarosławia jest Andrzej Pieszko. Wszyscy oni są członkami Stowarzyszenia.

W Kolbuszowej wiceprzewodniczącym rady miasta jest Józef Fryc - przewodniczący komisji rewizyjnej koła Stowarzyszenia, zaś przewodniczącym rady gminy Raniżów jest nasz emeryt Ryszard Rzeszutek.
W Leżajsku zastępcą przewodniczącego rady miasta jest członek Stowarzyszenia Zbigniew Policzkiewicz.
W Krośnie w radzie miasta zasiada Stanisław Czaja a radną w radzie gminy Chorkówka jest Alina Celej.
Radnym powiatowym w Przeworsku jest Wiesław Bukowski, zaś radnym w gminie Jawornik Polski Andrzej Pieniążek.
W radzie gminy Stary Dzików w powiecie lubaczowskim jest Zdzisław Szczepanik.
Wszyscy są członkami Stowarzyszenia.
W gminie Przeworsk radnym jest Adam Jarosz, natomiast Stanisław Wicko jest prezesem wspólnoty mieszkaniowej w Lubaczowie. Obydwaj są emerytami policyjnymi.

Wielu członków Stowarzyszenia zasiada w takich pomocniczych jednostkach samorządowych jakimi są rady osiedlowe i wspólnoty mieszkaniowe. Prezes zarządu największego koła Stowarzyszenia w Rzeszowie Jadwiga Michalczyk jest przewodniczącą zarządu wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Sportowej oraz prezesem ogrodu działkowego "Pomoc" w Rzeszowie. Były wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Józef Uryniak jest przewodniczącym komisji handlu, usług i kultury rady osiedla Baranówka, członkiem rady samorządowej osiedla im.gen. Andersa w Rzeszowie i sekretarzem rady nadzorczej Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Wśród samorządowców Podkarpacia wywodzących się z emerytów policyjnych nie zabrakło również sołtysa. Jest nim Leszek Dobosz - sołtys wsi Równia w powiecie ustrzyckim.

Autor: Wiktor Kowal

 

Pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W Tarnobrzegu nastąpiła zmiana kadrowa na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji.

tbg_pozegn_kmnd_01d
tbg_pozegn_kmnd_02d
tbg_pozegn_kmnd_03d
tbg_pozegn_kmnd_04d
tbg_pozegn_kmnd_05d

W obecności Pocztu Sztandarowego, zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego inspektora Andrzeja Sabika, Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego, Szefów Miejskich Służb Mundurowych, przedstawicieli Prokuratury i Sądu, Kierowników Ogniw Organizacyjnych Jednostki, dotychczasowy Komendant Miejski insp. Mirosław Furdyna przekazał uroczyście i oficjalnie swoje obowiązki służbowe następcy insp. Edwardowi Ząbkowi.
W tym ważnym wydarzeniu zarówno dla Jednostki Policyjnej jak i dla Koła SEiRP uczestniczyli także: v-ce prezes Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Tadeusz Kagan oraz prezes Zarządu Koła Stanisław Czachurski. Obaj reprezentanci środowiska emeryckiego podziękowali odchodzącemu Komendantowi za wieloletni, życzliwy, wyrozumiały stosunek wobec organizacji i jej środowiska oraz za wymierną pomoc w działaniach Koła, zwłaszcza w obszarze logistycznym.
W uznaniu całokształtu zasług wniesionych w aktywne życie Koła udekorowano Komendanta odznaką organizacyjną "Za Wybitne Osiągnięcia" dla SEiRP, nadaną przez ZG Stowarzyszenia korespondującą także w zamyśle z obchodami 25-lecia SEiRP. Wręczono także List Dziękczynny oraz przekazano najlepsze życzenia pomyślności i sukcesów na równie wysokim stanowisku służbowym w innym mieście.


Autor : Bronisław Zimny
Zdjęcia: Wiesław Wolak