Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj17
Wczoraj40
Wizyt w tygodniu17
Wizyt w miesiącu847
Łącznie wizyt84748

Dzisiaj jest: Poniedziałek
25 Maja 2020
Imieniny obchodzą
Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria
Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Artykuły archiwalne 2015

Wszystkiego Najlepszego

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

zyczenia dzien kobiet 2015

Z tej okazji wszystkim Paniom  Najlepsze Życzenia
spełnienia marzeń oraz codziennie uśmiechu na twarzy

składają Koledzy ze Stowarzyszenia

 

Święto Pań !!!

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Z okazji tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet, Zarząd tarnobrzeskiego Koła SEiRP zaprosił członkinie tej organizacji na świąteczne spotkanie. Prezes Zarządu koła Stanisław Czachurski kierując pozdrowienia i życzenia do Pań, przypomniał ich cenioną rodzinną i społeczną rolę w obu obszarach życia.
Podkreślił, że tegoroczne święto pań splata się w środowisku emeryckim z 25 rocznicą powstania Stowarzyszenia. Zaprezentował wybrane zamiary dla uczczenia tej doniosłej rocznicy. Oprócz okazjonalnego, uroczystego spotkania w celu przypomnienia minionej działalności i uhonorowania najaktywniejszych działaczy organizacji, przewidziano także inne, wkomponowane w obchody święta zamiary. Będzie to uroczyste spotkanie kilku par małżeńskich, żyjących w jednym związku 50 i więcej lat. Przygotowywana jest kolejna, już jedenasta kilkudniowa zagraniczna wycieczka, tym razem do Grecji. Zbiorowa obecność na widowni w teatrze lub operze zależnie od wyboru przez chętnych widzów, to kolejna atrakcja.
Po za tym Komitet obchodów zaplanował rozgrywki wędkarskie, strzeleckie, skrócony kurs udzielania pierwszej pomocy, wycieczkę krajową do wybranego miasta. Koszty niektórych przedsięwzięć finansowane będą z trzech źródeł: udział własny, fundusz socjalny, sponsoring. Zapoznał Panie z nowymi zasadami udzielania pomocy socjalnej, które w ostatecznym rozrachunku będą mniej korzystne od wcześniejszych.
Dalsza część spotkania w kameralnych warunkach przy poczęstunku gastronomicznym przebiegała na wymianie poglądów, wspomnieniach z okresu służby, oraz refleksyjnej ocenie współczesnych warunków życia.
W tej części spotkania Panie przyjęły życzenia od Zarządu Podkarpackiego SEiRP przekazane przez v-ce prezesa Tadeusza Kagana, natomiast organizatorzy uroczystego zebrania wysłuchali podziękowania od Pań za pamięć o Kobiecym Święcie i o Nich wypowiedzianego przez Panią Zofię Szymaszek nestorkę tarnobrzeskiego Koła.

tbg dzk 1m tbg dzk 2m  
 tbg dzk 3m  


Autor: Bronisław Zimny
Zdjęcia: Wiesław Wolak

 

Konsultacje Program Rewitalizacji dla Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy o rozpoczęciu konsultacji społecznych dokumentu pn.: "Program Rewitalizacji dla Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego".
Konsultacje potrwają do 10 kwietnia 2015 r.
Obwieszczenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych znajduje się na stronie BIP UMRz:
http://bip.erzeszow.pl/ogloszenia-wykazy-zawiadomienia-komunikaty/aktualne/19466,obwieszczenie-o-konsultacjach-spolecznych-projektu-dokumentu-pn-program-rewitalizacji-dla-rzeszowskiego-obszaru-funkcjonalnego.html

Równolegle, rozpoczął się otwarty nabór propozycji projektów do Programu Rewitalizacji dla Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego.
Treść ogłoszenia wraz z fiszką projektową znajduje się na stronie BIP UMRz:
http://bip.erzeszow.pl/ogloszenia-wykazy-zawiadomienia-komunikaty/aktualne/19468,ogloszenie-o-otwartym-naborze-propozycji-projektow-do-programu-rewiltalizacji-dla-rzeszowskiego-obszaru-funkcjonalnego.html

Zachęcamy do zapoznania się z treścią konsultowanego dokumentu oraz zgłaszania (przy użyciu fiszki projektowej) propozycji przedsięwzięć do uwzględnienia w Programie Rewitalizacji, w następujących obszarach:
- zwiększenie stopnia integracji mieszkańców,
- podniesienie poziomu aktywności społecznej mieszkańców,
- podniesienie poziomu aktywności zawodowej mieszkańców,
- poprawa dostępności oferty usług edukacyjno-kulturalnych dla dzieci i młodzieży,
- poprawa dostępności oferty usług edukacyjno-kulturalnych osób starszych,
- poprawa dostępności oferty usług sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży,
- poprawa dostępności oferty usług sportowo-rekreacyjnych dla osób starszych,
- aktywizacja społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym,
- aktywizacja zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym,
- aktywizacja zawodowa kobiet (w szczególności młodych matek).

Szczegółowych informacji udziela:
Jolanta Rozmus
Kierownik Projektu
pn.: "Opracowanie dokumentów strategicznych dla Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego".

Wydział Pozyskiwania Funduszy
Urząd Miasta Rzeszowa
Plac Ofiar Getta 7 p.44

Tel. +48 17 875 42 97

 

Dzień Kobiet w Sanoku

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

 sanok dzkob 1m

Z okazji święta kobiet w dniu 7 marca 2015 r. Zarząd Sanockiego Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, zorganizował spotkanie dla małżonek swoich członków, oraz wdów po byłych policjantach w renomowanej sanockiej Kawiarni "No Bo Cafe".
W spotkaniu uczestniczyło ok. 32 osoby. Po życzeniach złożonych przez Prezesa koła Mieczysława Sabata przystąpiono do świętowania, które przeciągnęło się do późnych godzin nocnych. Każda z Pań otrzymała tradycyjny kwiatuszek wraz z czekoladą z orzechami.

sanok dzkob 2m sanok dzkob 3m
sanok dzkob 4m

Autor: Mieczysław Sabat 

 

Życzenia Wielkanocne

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

bazie

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzenia zdrowia, pogody ducha, radości i optymizmu oraz pomyślności członkom Stowarzyszenia, emerytom i rencistom oraz ich rodzinom przekazuje Prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych - Wiktor Kowal.

Życzenia powyższe z okazji tego święta Prezes Wiktor Kowal kieruje również do Pań Policjantek i Panów Policjantów oraz pracowników Policji w województwie podkarpackim z przesłaniem by ich bardzo potrzebna i akceptowana przez społeczeństwo służba - nie tylko w tych wiosennych i świątecznych dniach - zawsze była wypełniona zadowoleniem i optymizmem.