Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj41
Wczoraj28
Wizyt w tygodniu41
Wizyt w miesiącu320
Łącznie wizyt95276

Dzisiaj jest: Poniedziałek
8 Marca 2021
Dzień Kobiet
Imieniny obchodzą
Beata, Filemon, Jan, Julian, Miłogost,
Miligost, Stefan, Wincenty

Do końca roku zostało 299 dni.
Zodiak: Ryba

Artykuły archiwalne 2017

Nekrolog Halina Rawska

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

rawska halina

 

HALINA  RAWSKA

         W dniu 30 maja 2017 roku na jednym z tarnobrzeskich cmentarzy pożegnano kpt. mgr w stanie spoczynku Halinę Rawską. Wieloletnią służbę w organach porządku publicznego rozpoczęła tuż po pomyślnym złożeniu egzaminu maturalnego, na stanowisku sekretarz- maszynistki w Komendzie Powiatowej MO w Tarnobrzegu.

        Od początku służby aż do jej zakończenia, najpierw jako milicjant, później policjant zawsze sumiennie wypełniała powierzone jej obowiązki. Jednocześnie podnosiła swoje kwalifikacje zawodowe i ogólne. Ukończyła studia prawnicze, spełniła też kryteria wejścia do korpusu oficerskiego. Awansowana na kolejne stanowiska i stopnie służbowe, legitymowała się poczuciem odpowiedzialności za słowa i czyny w życiu osobistym, zawodowym, społecznym, kierując się rozważnie okolicznościami, które ją otaczały.

      Po przejściu na emeryturę w 1991 roku zostaje członkiem SEiRP, wchodząc wkrótce w skład statutowych władz Koła, pełniąc różne obowiązki a funkcję sekretarza zarządu Koła sprawowała do końca swoich dni.

     Zarówno jako czynny funkcjonariusz a później emeryt, szczególnie była zaangażowanym społecznikiem w środowisku emeryckim, ruchu kobiecym, pełniła funkcję ławnika sądowego, uczestniczyła w komisjach i kampaniach wyborczych do parlamentów oraz władz samorządowych, funkcjonowała w życiu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa Siarkowego.

     Za swoje zasługi we wszystkich obszarach działania była honorowana odznaczeniami i odznakami państwowymi, resortowymi, organizacyjnymi.

     Liczny udział żałobników w ceremonii pogrzebowej, ich opinie wyrażane o Zmarłej korespondowały z treścią mowy pożegnalnej, głoszonej przez Wice prezesa Zarządu Koła, zakończonej stwierdzeniem, że żegnamy szlachetnego, prawego człowieka i funkcjonariusza państwa o którym dobra pamięć będzie trwała.

                                                                                                             Cześć  jej  pamięci !!

 

Ósma wycieczka do Trójmiasta i okolic lubaczowskich emerytów

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniach 25.06.2017 r. - 01.07.2017 r. emeryci z Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Lubaczowie w tym roku wybrali się na wycieczkę autokarową na Pomorze. Po zakwaterowaniu się w Centrum Bankietowo Konferencyjnym "Pod Lipami" w Łęgowie k. Pruszcza Gdańskiego, przystąpiono do realizacji wcześniej opracowanego z przewodnikiem turystycznym Panem Markiem Formelą programu wycieczki.

Zwiedzania rozpoczęto od wysłuchania koncertu organowego w katedrze oliwskiej.
Następnie w Akwarium Gdyńskim uczestnicy wycieczki zobaczyli niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.
Wychodząc z akwarium ku zaskoczeniu nawet przewodnika w porcie Gdynia oprócz cumującego na stałe ORP Błyskawicy w całej swej okrasie cumowały żaglowce Dar Pomorza i Dar Młodzieży. Opływając po porcie gdyńskim oprócz jego handlowych aspektów można było podziwiać najnowszej generacji statek wycieczkowy AIDA z pełnym zapleczem zabierający na 11 pokładów pasażerskich 2050 osób wraz z 588 członkami załogi i obsługi.
Nie lada atrakcją było także wyprowadzanie potężnego zbiornikowca " SERMARLIN BREMEN " z doku portu na redę przez dwa holowniki.
Kończąc zwiedzanie tego dnia spacerowano ul. Monte Cassino i po molu w Sopocie w okolicach hoteli Sheraton i Grand Hotel oraz przystani jachtowej.

lubaczow pomorze 01

lubaczow pomorze 02

lubaczow pomorze 03

 

Dzień następny rozpoczęto od spaceru przed Pomnik Obrońców Wybrzeża i zwiedzania pola bitwy na Westerplatte.
Spacerując aleją obok ruin budynku koszar uczestnicy wycieczki spotkali byłego Prezydenta Lecza Wałęsę, który w sposób sobie naturalny pozował do zdjęć grupowych oraz chętnie dzielił się uwagami dotyczącymi aktualnej sytuacji politycznej w kraju.
Wiele uwag można było usłyszeć od wycieczkowiczów po zwiedzeniu Europejskiego Centrum Solidarności, Pomnika Poległych Stoczniowców oraz historycznej bramy nr 2 w Gdańsku. Latarnia w Nowym Porcie, ul. Bursztynowa, Główne Miasto Gdańsk i Bazylika Mariacka kończyła eskapadę dnia.

lubaczow pomorze 06

lubaczow pomorze 04

lubaczow pomorze 05

Podczas rejsu z Gdyni do Helu statkiem Żeglugi Gdyńskiej "AGAT" ze zdumieniem podziwiano w swym dziewiczym rejsie z Singapuru do Gdańska największy kontenerowiec świata OOCL HONGKONG, który mieści na swym pokładzie 21 413 kontenerów 20-stopowych.
Spacerując po półwyspie helskim zwanym "kosą", po kładkach umożliwiających swobodne poruszanie się po wydmach w parku wydmowym każdy z uczestników wyprawy zatrzymał się przy obelisku potwierdzającym dla jednych początek, a dla drugich koniec lądu Polskiego.
Muzeum Rybołówstwa na Helu prezentuje w sposób chronologiczny zagadnienia związane z tradycjami rybołówstwa i szkutnictwa kaszubskiego, dziejami samego Helu i ekologią Bałtyku. W fokarium można było obserwować karmienie fok z treningiem i prelekcją.

W kolejnym dniu wycieczkowicze wybrali się na Żuławy Wiślane.
Piękno równin i żyznych gleb z rzeczywistości przedstawiono także graficznie w domu podcieniowym rolnika z tego regionu.
Następnym celem było Muzeum Zamkowe.
Mieści się ono w historycznym Zamku Krzyżackim w Malborku, w którym zgromadzono ponad 40 tys. muzealiów, głównie dzieł rzeźby, malarstwa i rzemiosła artystycznego. Podczas czterogodzinnego zwiedzania z przewodnikiem można było zapoznać się z dziejami zamku od 1300 roku do czasów współczesnych.

lubaczow pomorze 07

Ostatni dzień zwiedzania, jako "dzień leniwego emeryta" był relaksowy i udano się do Szymbarka na Kaszubach gdzie zwiedzano Centrum Edukacji i Promocji Regionu.
Do ciekawostek zaliczyć można było najdłuższe deski świata wpisane do księgi rekordów Guinnessa o długościach 36, 83 m i 46, 53 m. Przedstawiono w sposób rzeczywisty transport i warunki socjalne panujących w lagrach na Syberii, replikę bunkra "Ptasia Wola".
Dom do góry nogami sprawiał niektórym osobom duże trudności w przemieszczaniu się, z powodu zakłócenia pracy błędnika. Ciekawy obiekt, jaki zwiedziła grupa to kościół w bogato rzeźbionym wnętrzu w Kartuzach.

lubaczow pomorze 08

W drodze powrotnej do Lubaczowa też zanotowaliśmy ciekawą atrakcję, w autokarze dwukrotnie wystrzeliła opona.....
Nie przeszkadzało to w miłej atmosferze, jaka panowała podczas przebiegu wycieczki, i mimo fizycznego zmęczenia już snuto plany, w jakie okolice Polski zorganizować następną wycieczkę.


Autor: Marek Kisz

 

Zmiany w Zarządzie Wojewódzkim SEiRP w Rzeszowie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

    W dniu 19 lipca 2017 Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rzeszowie przyjął uchwały w następujących sprawach:

- uchwałę odwołującą z funkcji członków Prezydium Zarządu Wojewódzkiego w Rzeszowie Mieczysława SABATA i Ryszarda TYCZYŃSKIEGO - odwołując go również z funkcji I wiceprezesa Zarządu i rzecznika prasowego. Tym samym Zarząd przychylił się do ich prośby o rezygnacji w pełnionych funkcji.

- uchwałę o powołaniu na ich miejsce w Prezydium Jana ŁAZOWSKIEGO i Roberta WOŹNIKA powierzając mu jednocześnie funkcję I wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego.

 

Udział przedstawicieli SEiRP w Rzeszowie w obchodach Święta Policji

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

     Z okazji Święta Policji przed gmachem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła sie uroczystość złożenia wieńców przed tablicami poświęconymi pomordowanym i poległym w służbie funkcjonariuszom. Podczas uroczystości została podniesiona flaga państwowa oraz odegrany został hymn.  Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta przedstawił historię powstania Policji oraz historię pomordowanych i poległych w służbie funkcjonariuszy. Następnie ks. Marek Buchman - kapelan podkarpackiej Policji - odmówiłl modlitwę w intencji tych, których tablice na gmachu upamiętniają. Po słowach księdza, nastąpiła uroczystość składania wieńców,  którego jako pierwszy złożył nadinsp. dr Krzysztof Pobuta wraz ze swoimi zastępcami. Kolejno złożone zostały wieńce od przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, Stowarzyszenia "Policja 1939" oraz Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Pracowników Policji. W imieniu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie wieniec złożyli prezes Zarządu Wiktor Kowal, wiceprezes Robert Woźnik oraz członkowie Prezydium Danuta Gwóźdź i Jan Łazowski.

obchody 25 lipca 2017 1 obchody 25 lipca 2017 2
 obchody 25 lipca 2017 3a obchody 25 lipca 2017 4

 

zdjęcia: KWP Rzeszów


 

 

     W dniu 27 lipca 2017 r w Nisku odbyły się uroczystości Wojewódzkiego Święta Policji powiązane z nadaniem sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Nisku. Rozpoczęły się one uroczystą maszą świętą kórej przewodniczył Biskup Sandomierski ks. dr Krzysztof Nitkiewicz. Po jej zakończeniu policjanci oraz zaproszeni goście przemaszerowali na Plac Wolności,  gdzie odbyła się główna ceremonia. Okolicznościowe przemówienie w trakcie jej trwania wygłosił Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta. Następnie po odczytaniu rozkazów o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne oraz nadaniu odznaczeń państwowych i resortowych, nastąpiło przemówienie Marszałka Wojewódzwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, przedstawiciela Wojewody Podkarpackiego oraz innych osób. Wśród wielu pocztów sztandarowych był również poczet SEiRP w Rzeszowie w składzie Mieczysław Czerwonka, Janusz Skrzat i Zbigniew Fal. Jako gość honorowy w uroczystościach brał udział prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie p. Wiktor Kowal oraz prezes Zarządu Koła w Nisku, którzy wręczyli Komendantowi Powiatowemu Policji w Nisku list gratulacyjny z okazji Święta Policji i nadania sztandaru jednostce. 


 

     W dniu 20 lipca 2017 r na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji,  której uczestnikiem był prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie p. Wiktor Kowal. Przekazał on od Stowarzyszenia na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie insp. Bogusława Kani życzenia świąteczne i wyrazy uznania dla wszystkich podległych mu policjantów i pracowników Policji. Wręczył również komendantowi zegar pamiątkowy z logo Stowarzyszenia wydany z okazji 25-lecia Stwarzyszenia.

 

 

Wyjazd na XVI Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie organizuje wspólnie z ks. Markiem Buchmanem duszpasterzem Podkarpackiej Policji na dzień 24.09.2017 / niedziela / wyjazd na XVI Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego święto Patrona Policji.

 

W związku z powyższym proszę o rozpropagowanie w Państwa jednostkach przedmiotowej informacji jak też
sporządzenie list osób deklarujących chęć uczestnictwa w tak ważnym dla naszego środowiska wydarzeniu i przysłania ich
w terminie do dnia 08.09.2017 r. na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Sprawa bardzo ważna gdyż będzie miało to wpływ na zamówienie odpowiedniej ilości środków transportu.

Koszt wyjazdu jednej osoby zostanie podany w terminie późniejszym i wynosił on będzie w zależności od ilości chętnych.

Prezes ZW SEiRP Rzeszów
Wiktor Kowal

 

XVI jasnogorskie spotkania 2017