Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj41
Wczoraj28
Wizyt w tygodniu41
Wizyt w miesiącu320
Łącznie wizyt95276

Dzisiaj jest: Poniedziałek
8 Marca 2021
Dzień Kobiet
Imieniny obchodzą
Beata, Filemon, Jan, Julian, Miłogost,
Miligost, Stefan, Wincenty

Do końca roku zostało 299 dni.
Zodiak: Ryba

Artykuły archiwalne 2017

Spotkania integracyjne w kołach Stowarzyszenia na Podkarpaciu

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

         W miesiącu sierpniu i wrześniu 2017 r. w kilku kołach Stowarzyszenia odbyły się spotkania integracyjne w zajazdach lub w plenerze.

       W dniu 18 sierpnia 2017 takie spotkanie członków Koła w Tarnobrzegu odbyło sie w zajeździe MARINA nad Jeziorem Tarnobrzeskim.
Spotkaniu przewodniczył Prezes Zarządu Koła kol. Stanisław Czachurski.
W pierwszej części spotkania Prezes Zarządu przedstawił informację o działalności Koła w 2017 r oraz został przyjęty plan działania na rok 2018. Druga część spotkania miała charakter rozrywkowy z poczęstunkiem oraz muzyką.


 

       W dniu 8 września 2017 r. w restauracji TERAPIA w Przeworsku odbyło się spotkanie członków tamtejszego Koła, w którym uczestniczyło  60 osób.
Spotkanie - jak zwykle z wdziękiem, swadą i pasją - prowadziła Prezes Zarządu Koła kol. Janina Ryszawa.
W spotkaniu brał udział również Prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie p. Wiktor Kowal oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku podinsp. Robert Piątek jak też gościnnie Prezes Zarządu Koła Związku Emerytów i Rencistów Straży Pożarnej RP kol. Andrzej Rozpotyński. W spotkaniu uczestniczył również b. dowódca OPP KWP w Rzeszowie insp. w st. spocz. Bronisław Buniowski. Wręczył on kilku uczestnikom spotkania książkę swojego autorstwa wraz z autografami. Książka "Bronisław Buniowski - 40 lat w służbie" jako wywiad-rzeka pod redakcją red. Romana Małka, opisuje blaski i cienie służby prewencyjnej na przestrzeni 40 lat,  kiedy to funkcjonariuszem a następnie dowódcą tej formacji był jej autor. Przedstawia ona udział funkcjonariuszy nie tylko w zabezpieczeniach prewencyjnych np. imprez sportowych, ale przede wszystkim w zabezpieczaniu klęsk żywiołowych, poszukiwaniu osób zaginionych a także innych działań na rzecz społeczeństwa w latach 90-tych minionego wieku.
Dalsza część spotkania miała charakter towarzyskich rozmów i rozrywki.


 

      W dniu 9 września br. z inicjatywy Prezes Zarządu Koła Stowarzyszenia w Łańcucie kol. Stanisławy Kielar i przewodniczącego terenowej organizacji emerytów i rencistów NSZZ Policjantów kol. Wiesława Dudka, odbyło się spotkanie towarzyskie członków obu organizacji w restauracji BOGDANKA w Łańcucie.
Tradycyjnie, takie wspólne spotkania obu organizacji  są od wielu lat. W spotkaniu uczestniczył Prezes ZW SEiRP w Rzeszowie p. Wiktor Kowal oraz wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów kol. Tomasz Woś.
Uczestnicy spotkania z życzliwością i sympatią przyjęli obecność dwóch małżeństw polskiego pochodzenia z Francji,  krewnych skarbnika koła, którzy ochoczo bawili się z naszymi seniorami.


 

       Również w dniu 9 września br. Prezes Zarządu Koła w Nowej Dębie kol. Zdzisław Trzeciak zorganizował dla swoich członków wraz z małżonkami, spotkanie w plenerze nad zalewem Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego w Nowej Dębie.
W spotkaniu uczestniczyła członek Prezydium Zarządu  Wojewódzkiego SEiRP kol. Danuta Gwóźdź oraz Komendant Komisariatu Policji w Nowej Dębie kom. Mariusz Stasiak.

 

      Prezesi w/wymienionych Kół podczas swoich wystąpień - poza sprawami organizacyjnymi i wynikającymi ze Statutu Stowarzyszenia - informowali o udzieleniu instruktażu i pomocy w pisaniu odwołań od decyzji o drastycznym obniżeniu świadczeń emerytalno-rentowych swoich członków, co dla tych których to dotknęło jest dramatem.
Również członkowie Prezydium Zarządu Wojewódzkiego informowali zebranych o działaniach w tych sprawach Zarządu Głównego oraz Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych i o skali tego problemu w kraju.

Robert Woźnik

 

Zmarł wiceprezes ZW SEiRP w Rzeszowie Tadeusz Kagan

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

 ZMARŁ WICEPREZES ZARZĄDU WOJEWÓDZKIEGO SEiRP W RZESZOWIE TADEUSZ KAGAN

 

kagan tadeusz 100 kir

 

W dniu 13 września 2017 r zmarł długoletni Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rzeszowie Tadeusz Kagan.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godzinie 10.00 w dniu 18 września 2017 w Kościele Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu.

 

Zarząd Wojewódzki SEiRP w Rzeszowie wraz z członkami Stowarzyszenia składa Rodzinie Zmarłego wyrazy szczerego współczucia.

 

Robert Woźnik

 

Uroczystości pogrzebowe śp. płk Tadeusza Kagana

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

       W dniu 18 września w kościele Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu,  odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. płk. Tadeusza Kagana - Wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie. Trumnę z ciałem Zmarłego żegnały licznie zebrane osoby a także poczet sztandarowy  Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie,  przedstawiciele kół SEiRP z Tarnobrzega, Stalowej Woli, Jarosławia, Nowej Dęby oraz Kolbuszowej. Przybyła również delegacja Zarządu Wojewódzkiego  Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie na czele z jego przewodniczącym Józefem Bąkiem i wiceprzewodniczącym Mieczysławem Klimkiem. W ich imieniu oraz w imieniu całego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Zmarłego pożegnał Prezes ZW SEiRP w Rzeszowie Wiktor Kowal. Następnie po uroczystościach w kościele i kremacji, urna z prochami naszego Kolegi została przewieziona na cmentarz w Wadowicach Dolnych, gdzie została złożona w rodzinnym grobowcu. W tej uroczystości poza najbliższą rodziną i mieszkańcami miejscowości,  brała udział delegacja koła SEiRP w Mielcu na czele z jego prezesem Janem Miką.

      

     Płk. Tadeusz Kagan całe swoje życie zawodowe poświęcił służbie w resorcie spraw wewnętrznych w którym przesłużył 35 lat. Był Komendantem Posterunku w Radomyślu Wielkim, kierownikiem Sekcji w Komendzie Powiatowej w Mielcu, zastępcą Komendanta Powiatowego w Stalowej Woli oraz Komendantem w tejże jednostce oraz w Tarnobrzegu. Był Naczelnikiem Wydziału Zaopatrzenia w Komendzie Wojewódzkiej  Milicji Obywatelskiej w Tarnobrzegu oraz zastępcą Szefa oraz Szefem WUSW w Tarnobrzegu. Do rzadkości należy sprawowanie tylu stanowisk kierowniczych w resorcie MSW. Zajmując te stanowiska, wydatnie przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa  i porządku publicznego na ziemi tarnobrzeskiej. Cieszył się uznaniem i poważaniem swoich przełożonych oraz autorytetem i sympatią podwładnych i kolegów. Po przejściu na zasłużoną emeryturę,  ujawniły się w jego osobie tendencje do działalności społecznej. Był współtwórcą i jednym z założycieli SEiRP  w byłym województwie tarnobrzeskim. Funkcje wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Tarnobrzegu sprawował czynnie do końca swoich dni. Był delegatem na I Krajowy Zjazd w 1990 r w Poznaniu jak i na wszystkie Krajowe Zjazdy Delegatów Stowarzyszenia. Jako wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego  Stowarzyszenia, był wspaniałym doradcą, przekazując zawsze trafne uwagi do pracy i działania. Jego uwagi brane były pod uwagę również w Zarządzie Głównym Stowarzyszenia.  Będzie nam go w tych i w wielu innych sprawach brakowało. Z okazji 25-lecia Stowarzyszenia, za swoje zasługi został wpisany do "Księgi Zasłużonych Dla Stowarzyszenia" co stanowi szczególne wyróżnienie.  Natomiast z okazji jego 80-tych urodzin, które miały miejsce w tym roku, odbyło się uroczyste Prezydium Zarządu Wojewódzkiego,  podczas którego wręczono dostojnemu Jubilatowi listy okolicznościowe od Prezesa Zarządu Głównego SEiRP i Zarządu Wojewódzkiego w Rzeszowie.  Tadeusz Kagan  swoje społecznikowanie nie kończył tylko na naszym Stwarzyszeniu. Przez dwie kadencje był wybierany przez mieszkańców Tarnobrzega do Rady Miasta w której pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady. Do ostatnich dni był wiceprezesem Tarnobrzeskiego Banku Żywności oraz członkiem Rady Nadzorczej Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Cześć jego pamięci!

 

 

Robert Woźnik

 

 

 

 

Podziękowanie od Rodziny Tadeusza Kagana

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Podziękowanie


Pragniemy złożyć na ręce Zarządu SEiRP serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w trudnych dla nas chwilach, okazali nam wiele serca, współczucia i życzliwości, wzięli udział w uroczystości pogrzebowej S.P. Tadeusza Kagana, jak również pomogli w organizacji ceremonii.


Rodzina

 

Życzenia świąteczno-noworoczne 2017

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

zyczenia bn2017