Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj31
Wczoraj29
Wizyt w tygodniu31
Wizyt w miesiącu647
Łącznie wizyt69830

Dzisiaj jest: Poniedziałek
18 Marca 2019
Europejski Dzień Mózgu
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl,
Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator

Do końca roku zostało 289 dni.
Zodiak: Ryba

Artykuły archiwalne 2011

Apel o 1% z podatku

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Państwa o przekazanie 1% przy rozliczaniu swojego podatku dochodowego za rok 2010 na rzecz naszego Stowarzyszenia. Dziękujemy.

W dniu 13 listopada 2009 r. Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych zostało wpisane do rejestru organizacji pożytku publicznego pod numerem 0000043188. SEiRP znalazło się w wykazie organizacji na stronie internetowej www.mpips.gov.pl/bip strona 40 wiersz 4 od góry.

 

 

 

 

 

 

 

Informacja Zarządu Głównego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w sprawie statusu organizacji pożytku publicznego.

 

Informacja Zarządu Głównego SEiRP

kliknij żeby powiększyć

 

kliknij żeby powiększyć

 

 

kliknij żeby powiększyć

 

Informacja dot. odwołań kierowanych do SO w Warszawie

W Sądzie Okręgowym w Warszawie, Al. Solidarności 127 funkcjonuje Biuro Obsługi Interesantów - tel.(22) 440-31-71, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Telefonicznie i za pomocą poczty elektronicznej można uzyskać informację dotyczącą daty wpływu odwołań złożonych do Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA i sygnatury akt pod jaką zostały tam zarejestrowane.

B.Gajecki

 

Czy odwoływać się od decyzji waloryzacyjnej ZER MSWiA ?

INFORMACJA Zarządu Głównego SEiRP

Koleżanki i Koledzy emeryci dotknięci skutkami tzw. ustawy "deubekizacyjnej" !

 

Na posiedzeniu Prezydium i Zarządu Głównego SEiRP w dniu 16 lutego br., w Warszawie zasygnalizowano problem waloryzacji świadczeń na marzec 2011 r. Pojawiło się pytanie jak mają zachować się zainteresowani. Czy przyjąć nową decyzję waloryzacyjną czy też złożyć odwołanie aby nie narazić się jakby na akceptację poprzedniej decyzji zmniejszającej świadczenie. Jeśli odwołać się to w jakiej formie.

Wobec powyższego zwróciłem się o opinię do Pana mec.Damiana Sucholewskiego z Kancelarii Prawnej w Warszawie. Otrzymałem precyzyjną i wyczerpującą odpowiedź, której treść przekazuję niniejszym do wiadomości :

 

Decyzji o waloryzacji emerytury nie należy zaskarżać. Zgodnie z art. 477 (13) k.p.c., jeżeli organ rentowy zmieni zaskarżoną decyzję przed rozstrzygnięciem sprawy przez Sąd, poprzez wydanie nowej decyzji, która uwzględnia w całości lub w części żądania Skarżącego, to Sąd umarza postępowanie w całości lub w części. W innym przypadku np. zmiany lub wykonania decyzji, nie wpływa to na rozpoznanie sprawy.

Waloryzacja nie jest zmianą, która powoduje modyfikację zaskarżonej decyzji zgodnie z oczekiwaniami Skarżącego. Waloryzacja w żaden sposób nie zmienia wysokości przysługującej podstawy wymiaru emerytury. Jest ona jedynie okresowym podnoszeniem wysokości świadczeń w związku ze wzrostem płac i kosztów utrzymania.

Brak odwołania od decyzji waloryzacyjnej nie będzie stanowił tzw. akceptacji decyzji obniżającej emeryturę.

Jeżeli chodzi o odwołania od tych decyzji, będą one rozpatrywane i waloryzacja nie będzie miała wpływu na proces sądowy. W przypadku zmiany przez Sąd decyzji Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA, chociażby w części, organ emerytalny zobowiązany będzie zmienić decyzję dotyczącą podstawy wymiaru emerytury a waloryzacja będzie liczona od nowej podstawy.

Zaskarżenie do Sądu decyzji o waloryzacji emerytury nie będzie miało wpływu na zmianę wysokości podstawy wymiaru emerytury. Ewentualne odwołanie miałoby dotyczyć samej waloryzacji emerytury, a nie wysokości procentowej uprawnień emerytalnych.

W przypadku osób, które nie złożyły dotychczas odwołania od decyzji obniżającej emeryturę zaskarżenie decyzji o waloryzacji również nie jest sposobem umożliwiającym zmianę wysokości podstawy wymiaru emerytury.

Dlatego też niecelowe jest składanie kolejnych odwołań od decyzji o waloryzacji o ile oczywiście waloryzacja została przeprowadzona w oparciu o właściwe wskaźniki.

 

Jerzy Krawczyk - Wiceprezes Zarządu Głównego SEiRP - Przewodniczący Komisji Prawnej

 

Uchwały ZG SEiRP z dnia 16-02-2011 r.


Proszę kliknąć w numer uchwały żeby zapoznać się z jej treścią

1. Uchwała nr 1/2011 - w sprawie nadania odznaczeń dla członków Stowarzyszenia

2. Uchwała nr 2/2011 - w sprawie przyjęcia planu działania po VI Zjeździe ze szczególnym uwzględnieniem szczegółowego planu pracy ZG i jego Prezydium na 2001 r.

3. Uchwała nr 3/2011 - w sprawie przyjęcia budżetu na 2011 rok

4. Uchwała nr 4/2011 - w sprawie zatwierdzenia sprawozdania za 2009 rok

5. Uchwała nr 5/2011 - w sprawie zatwierdzenia oświadczenia ZG SEiRP dla Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej

6. Uchwała nr 6/2011 - w sprawie wyasygnowania środków pieniężnych na zakup sprzętu komputerowego

7. Uchwała nr 7/2011 - w sprawie powołania Zespołu d/s. Biuletynu i Internetu i uchwalenia jego regulaminu

8. Uchwała nr 8/2011 - w sprawie poprawy funkcjonowania działalności pożytku publicznego i wolontariatu w Stowarzyszeniu

9. Uchwała nr 9/2011 - w sprawie powołania Zespołu d/s. Pożytku Publicznego i Wolontariatu