Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj31
Wczoraj29
Wizyt w tygodniu31
Wizyt w miesiącu647
Łącznie wizyt69830

Dzisiaj jest: Poniedziałek
18 Marca 2019
Europejski Dzień Mózgu
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl,
Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator

Do końca roku zostało 289 dni.
Zodiak: Ryba

Artykuły archiwalne 2011

Najlepsze Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Raz do roku jest taki dzień,

Który przemija jak piękny sen.

Wszystkie kobiety, panie i matki,

W dniu tym dostają pachnące kwiatki.

 

Spełnienia wszystkich marzeń,

zadowolenia z siebie, radości życiowej

i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet

życzą Wam

Koledzy ze Stowarzyszenia
 

Wzory legitymacji dla członków SEiRP

Zarząd Główny SEiRP zaproponował dwa wzory nowych legitymacji dla członków Stowarzyszenia.
Poniżej przedstawiamy graficzne projekty.
Zapraszamy również do udziału w sondzie umieszczonej obok na Naszej stronie w kwestii wyboru wzoru legitymacji.
(aby zagłosować proszę w Sondzie kliknąć w kółeczko obok wybranej propozycji  oraz na przycisk Głosuj)

 

Propozycja nr 1

Legitymacja dla członków Stowarzyszenia

wymiary 9cm x 6cm
dwustronna

I strona

II strona

 

Propozycja nr 2

Legitymacja dla członków Stowarzyszenia

wymiary 9cm x 6cm
dwustronna

I strona

II strona

 

Podkarpackie Święto Kobiet w 2011 roku

Dzień 8 marca to jeden z tych szczególnych dni w roku kiedy tradycja i obowiązek nakazuje Paniom wizytę u fryzjera, zrobienie makijażu i staranne dobranie stroju - to dzień, w którym jest kolejna okazja, aby wyjść z domu i spotkać się z koleżankami - i nie inaczej było w tym roku. Zarówno w Rzeszowie, jak i w kołach terenowych w imprezach z okazji Święta Kobiet uczestniczyło setki naszych Koleżanek.

Tradycyjnie już, jak to się dzieje od wielu lat rzeszowskie Koło Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych zaprosiło swoje członkinie na spotkanie w "Klubowej" - honory gospodarza pełnił kol. Mieczysław Czerwonka - spotkanie zatytułowano "Otwieranie Róży" i rozpoczęło się od poetyckiego wprowadzenia, którego kanwę stanowiły wiersze rzeszowskich poetów - Doroty Kwoki, Jadwigi Kupiszewskiej i Stacha Ożoga.

W krótkim montażu poetyckim swoje recytatorskie talenty ujawnili Bożena Szubart, Jadzia Kupiszewska i Bolesław Pezdan - członkowie naszego Stowarzyszenia.

Potem były serdeczne życzenia, kwiaty i słodycze - przy lampce wina toczyły się pogawędki i wspomnienia.

 

W terenie

 

Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Jarosławiu w dniu 4 marca zorganizował zebranie sprawozdawcze połączone z obchodami zbliżającego się Dnia Kobiet.

W spotkaniu uczestniczyli emeryci policyjni oraz wdowy po emerytach.

Zbliżający się Dzień Kobiet był okazją do złożenia serdecznych życzeń zdrowia i szczęścia przez prezesa Koła Ryszarda Jakubca. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście: Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu insp.Janusz Dymek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosławia Andrzej Pieszko, a także prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Wiktor Kowal.

Poseł na Sejm RP Tomasz Kulesza przesłał na ręce przewodniczącego jarosławskiego Koła Emerytów Ryszarda Jakubca życzenia dla Pań z okazji Ich Święta.

 

 

 

 

Spotkanie odbyło się w restauracji Klasyczna i przebiegło w  miłej i uroczystej atmosferze.

 

 

 

 

 

W dniu 8 marca z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji insp. Mirosława Pawełki oraz prezesa Koła SEiRP w Stalowej Woli kol. Stanisława Garbulińskiego, w świetlicy Komendy Powiatowej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W spotkaniu uczestniczyły emerytki policyjne, jak również aktywne zawodowo policjantki i pracownice stalowowolskiej Komendy.

 

Składając życzenia przybyłym na spotkanie Paniom, Komendant Mirosław Pawełko stwierdził, że dzięki mocnej więzi pomiędzy środowiskiem policyjnym, a środowiskiem emerytów możliwa była realizacja tej uroczystości w takiej formule.

 

 

 

 

 

Wspólne spotkanie minęło w miłej i serdecznej atmosferze przy lampce szampana, kawie i słodkim poczęstunku.


 

Również w pozostałych kołach naszego Stowarzyszenia odbyły się uroczyste spotkania, w których licznie uczestniczyły nasze Koleżanki - były życzenia, kwiaty i miłe pogawędki przy słodkim poczęstunku.

 

 

 

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Nowej Dębie.

 

 

 

 

 

Jeszcze raz życzymy wszystkim Paniom wszystkiego najlepszego, wiele radości życiowej i tego, aby pomyślność towarzyszyła im każdego dnia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Dzień Kobiet obchodzony będzie równie uroczyście.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć z uroczystości - Galeria zdjęć .

 

Opracował :

Bogusław Gajecki - ZW SEiRP Rzeszów, przy udziale korespondentów terenowych z Jarosławia (M.Borcz), Nowej Dęby (J.Baszak) i Stalowej Woli (St.Garbuliński), którzy przekazali relacje ze spotkań oraz dokumentację fotograficzną.

 

Biuletyn SEiRP - marzec 2011

Nasi wyróżniający się członkowie dostali okładkę w najnowszym Biuletynie - następny krok to chyba.........Times.

 

Szlakiem bieszczadzkiej martyrologii

W tym roku 26 marca Zespół Inicjatyw Historyczno - Patriotycznych przy Radzie Wojewódzkiej SLD w Rzeszowie zorganizował wycieczkę historyczno - patriotyczną szlakiem bieszczadzkiej pętli. Jest tam wiele pomników i miejsc, o których trzeba pamiętać. Są  opuszczone mogiły żołnierzy WP, milicjantów , funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa,  Wojsk Ochrony Pogranicza, którzy polegli głównie w walkach z oddziałami ukraińskich nacjonalistów (OUN-UPA). Na terenie Polski południowo-wschodniej zginęło ich ponad tysiąc. Dziś nazywa się ich często "żołnierzami zapomnianymi". W miejscach tych złożono kwiaty, zapalono znicze. Niedawno Sejm RP ustanowił 1 marca "Dniem Żołnierzy Wyklętych". Podkarpacka lewica podobnie jak wielu Polaków pyta, dlaczego nie uhonorowano godnie żołnierzy walczących w obronie porządku prawnego i bezpieczeństwa mieszkańców w tamtych czasach. Mówiła o tym obecna na wycieczce wicemarszałek województwa podkarpackiego Anna Kowalska. Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodzili się z jej słowami.

W odwiedzonych miejscach w Bystrem, Jabłonkach, Cisnej, a także na cmentarzu w Baligrodzie, przedstawiciele żołnierzy WP oraz milicjantów i policjantów stanęli przed pomnikami i złożyli wieńce, wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze. Tym uczcili ich pamięć oraz oddali im hołd.  Przed pomnikiem w Bystrem ppłk. Jan Zinkiewicz z ZW Związku Żołnierzy Wojska Polskiego przypomniał, że 1 kwietnia 1947 roku bandy UPA zamordowały tam 32 żołnierzy, którzy wracali z Cisnej do Baligrodu.

W Baligrodzie przed pomnikiem legendarnego "Waltera" gen. Karola Świerczewskiego, obecny tam ppor. Adolf Drążek w emocjonalnych słowach przypomniał wydarzenia z 28 marca 1947 roku, poprzedzające śmierć generała. Jest on, jak sam powiedział prawdopodobnie ostatnim żyjącym żołnierzem grupy, która towarzyszyła generałowi. Józef Tadla wiceprzewodniczący ZW Stowarzyszenia "Pokolenia" przedstawił apel o pojednanie Polaków i Ukraińców. Wieńce złożyli przedstawiciele posła Tomasza Kamińskiego, RW SLD, Stowarzyszenia "Pokolenia", emerytowani wojskowi i policjanci oraz delegacje powiatowe z Rzeszowa, Leska, Sanoka, Krosna, Ropczyc, Stalowej Woli, Kolbuszowej i Przeworska.

W Cisnej przed pomnikiem poległych funkcjonariuszy MO płk. Wiktor Kowal - przewodniczący ZO Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych podkreślał heroizm, bohaterstwo funkcjonariuszy, którzy w latach czterdziestych pełniki służbę chroniąc życie i mienie mieszkańców tych ziem.

Patriotyczne spotkania jak i cała organizacja należała do mjr. Jerzego Filipka wspomaganego przez majorów Krzysztofa Tchórzewskiego, Krzysztofa Szafińskiego i chor. sztab. Andrzeja Błasika. Obiecano sobie, że w przyszłym roku podejmą się ponownie tego zadania. Będzie nie tylko trzy autokary uczestników, ale i więcej.

Wycieczkę zakończono w ośrodku Henryki i Jerzego Wałachowskich w Nowosiółkach gmina Baligród. Była okazja zwiedzenia muzeum łowieckiego "Knieja".

 

Stanisław Rusznica

 

PS.

W wyjeździe uczestniczyli także członkowie naszego Stowarzyszenia na czele z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Wiktorem Kowalem.