Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj31
Wczoraj29
Wizyt w tygodniu31
Wizyt w miesiącu647
Łącznie wizyt69830

Dzisiaj jest: Poniedziałek
18 Marca 2019
Europejski Dzień Mózgu
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl,
Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator

Do końca roku zostało 289 dni.
Zodiak: Ryba

Artykuły archiwalne 2011

Plenum Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie

W dniu 23 września 2011 r. w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyło się kolejne plenarne posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego.

W posiedzeniu oprócz prezesów wszystkich podkarpackich kół uczestniczyli zaproszeni goście w osobach : Podkarpackiego Komendanta Policji gen. Józefa Gdańskiego, Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie insp. Witolda Szczekali oraz Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej KWP mł.insp. Wiesława Dybasia.

Zaproszono również poczet sztandarowy.

 

Na porządek plenarnego posiedzenia składało się :

 

- sprawozdanie kol. Bolesława Pezdana podsumowujące działalność Komitetu ds. Ufundowania Sztandaru - w swojej wypowiedzi nawiązał on do powstania idei ufundowania sztandaru, podziękował wszystkim sponsorom, członkom Stowarzyszenia, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Podkreślił, że nasz sztandar jest pierwszym spośród wszystkich zarządów wojewódzkich i okręgowych w kraju i stanie się dobrym przykładem i inspiracją dla innych.

 

- kol. Tadeusz Kagan przekazał informację z obrad Nadzwyczajnego Zjazdu Stowarzyszenia odbytego w dniu 16 sierpnia br. i poświęconego w całości kwestii uchwalenia zmian w naszym Statucie - zmiany te - miejmy nadzieję - pozwolą w końcu na rejestrację Statutu i dostosowanie go do aktualnego porządku prawnego.

 

- prezes W.Kowal przekazał swoje spostrzeżenia z pobytu w WSP Szczytno, gdzie uczestniczył w posiedzeniu plenarnym Zarządu Głównego SEiRP - posiedzenie poświęcone było sprawom międzynarodowym - zaproszono kilkanaście delegacji zagranicznych (emeryckich) - w kontekście prezydencji Polski w Unii Europejskiej.

Frekwencja zaproszonych gości niestety nie dopisała.

 

Uroczystym i miłym akcentem posiedzenia było wyróżnienie kilkunastu osób dyplomami i medalami XX-lecia SEiRP - otrzymali je zaproszeni goście oraz długoletni członkowie Stowarzyszenia, którzy czynnie uczestniczyli w powstaniu naszej organizacji na podkarpaciu. Wręczenie medali odbyło się przy udziale sztandaru.

 

Część oficjalną zakończyła prezentacja medialna z przebiegu uroczystości wręczenia sztandaru w dniu 30 lipca 2011 roku.

Prezesi kół otrzymali materiały - gazetki i fotografie - z uroczystości wręczenia sztandaru.

 

 

 

 

 

Wykonano również fotografię zbiorową wraz ze sztandarem.

 

W dalszej części uczestnicy plenarnego posiedzenia zaproszeni zostali na obiad, gdzie w mniej oficjalnych warunkach kontynuowano rozmowy dotyczące spraw Stowarzyszenia i innych nurtujących problemów z życia emeryckiego.

 

 

 

Zapraszamy  do obejrzenia zdjęć w naszej Galerii.

 

Bogusław Gajecki

 

Spotkanie z Seniorami

W dniu 15 listopada br. z inicjatywy Zarządu Koła SEiRP w Rzeszowie i wsparciu Prezydium Zarządu Wojewódzkiego zorganizowano spotkanie z naszymi najstarszymi nie tylko wiekiem, ale i stażem członkami Stowarzyszenia.

Frekwencja dopisała, chociaż zły stan zdrowia wielu naszym koleżankom i kolegom nie pozwolił na przybycie i udział w spotkaniu,

 

Zaproszonych ciepło i serdecznie powitała prezes Koła kol. Jadwiga Michalczyk, która podkreśliła zasługi i wkład przybyłych w tworzenie i rozwój naszego Stowarzyszenia, przypomniała początki działalności, przywołała pamięć o koleżankach i kolegach, którzy odeszli na wieczną służbę.

 

W podobnym nastroju wystąpił kol. Bolesław Pezdan - wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego, który przypomniał wiele wydarzeń z życia Stowarzyszenia, jego udział w życiu publicznym, podejmowane inicjatywy, zaangażowanie naszych członków w działalność lokalnych społeczności.  Wspomniał również o największym tegorocznym przedsięwzięciu Stowarzyszenia tj. o inicjatywie ufundowania Sztandaru - pierwszego sztandaru na poziomie zarządów wojewódzkich w kraju.

 

Spotkanie stało się również okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych weteranów Stowarzyszenia - dyplomem i Medalem XX-lecia Stowarzyszenia - tego zaszczytu dostąpiło 12 osób.

 

Dalsza część spotkania stała się okazją do wymiany wspomnień, wyrażenia troski i zaniepokojenia sytuacją naszych emerytów i rencistów, było również wyrażenie dezaprobaty na ataki naszych członków ze strony różnego rodzaju instytucji.

 

Przy kawie, lampce szampana i słodyczach toczyły się pogawędki i wspomnienia. Już dzisiaj kol. Jadzia Michalczyk zaprosiła wszystkich na noworoczne spotkanie opłatkowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w naszej Galerii. / kliknij tutaj /

 

Nasi członkowie w nurcie kultury

Jedną z form aktywizacji kulturalnej dla członków Koła Nr 1 SEiRP w Rzeszowie są spotkania autorskie.

 

Są to m.in. wernisaże, spotkania z autorami aktualnie wydawanych książek i tomików poezji. Mają one starannie dobraną, stosowna oprawę artystyczną. Odbywają się zazwyczaj w osiedlowych domach kultury, a uczestniczą w nich przedstawiciele władz miasta, środowisk artystyczno-literackich Rzeszowa,  no i oczywiście liczne grono sympatyków autorów i ich twórczości.

 

Tylko na przestrzeni 2011 roku nasi członkowie uczestniczyli w sześciu takich spotkaniach, z tego trzy dotyczyły autorów wywodzących się z naszego środowiska.

 

Jednym z ostatnich było spotkanie z red. Romanem Małkiem z miesięcznika "Echo Rzeszowa", który w wydaniu książkowym pt. "Co tam panie w radzie ?" zamieścił część swoich felietonów poświęconych funkcjonowaniu rzeszowskiej Rady Miasta.

 

Znajomość tematyki, spostrzegawczość, ostry język i niezwykłe poczucie humoru autora sprawiają, że czytelnicy - niektórzy po raz wtóry - mają okazję zapoznać się z przebiegiem i atmosferą obrad naszych rajców, ich taktyką i politycznymi gierkami. A nie brak ich, jeśli uwzględnić fakt, że Rzeszowszczyzna to bastion zwolenników partii Prawa i Sprawiedliwość, natomiast piastujący już trzecią kadencję urząd prezydenta Rzeszowa Tadeusz Ferenc jednoznacznie kojarzony jest z lewicą.

 

Spotkanie uświetniła swoim występem orkiestra jazzowo-rozrywkowa Jerzego Dyni - redaktora muzycznego w regionalnej TVP w Rzeszowie - a specjalnie przygotowany na tą okazję satyryczny program słowno-muzyczny przypadł do gustu całej widowni.

 

 

Tekst i zdjęcia : Jan Zaforemski - członek ZW SEiRP w Rzeszowie

 

Nasi członkowie w nurcie kultury

Jedną z form aktywizacji kulturalnej dla członków Koła Nr 1 SEiRP w Rzeszowie są spotkania autorskie.

 

Są to m.in. wernisaże, spotkania z autorami aktualnie wydawanych książek i tomików poezji. Mają one starannie dobraną, stosowna oprawę artystyczną. Odbywają się zazwyczaj w osiedlowych domach kultury, a uczestniczą w nich przedstawiciele władz miasta, środowisk artystyczno-literackich Rzeszowa,  no i oczywiście liczne grono sympatyków autorów i ich twórczości.

 

Tylko na przestrzeni 2011 roku nasi członkowie uczestniczyli w sześciu takich spotkaniach, z tego trzy dotyczyły autorów wywodzących się z naszego środowiska.

 

Jednym z ostatnich było spotkanie z red. Romanem Małkiem z miesięcznika ?Echo Rzeszowa?, który w wydaniu książkowym pt. "Co tam panie w radzie? " zamieścił część swoich felietonów poświęconych funkcjonowaniu rzeszowskiej Rady Miasta.

Znajomość tematyki, spostrzegawczość, ostry język i niezwykłe poczucie humoru autora sprawiają, że czytelnicy - niektórzy po raz wtóry - mają okazję zapoznać się z przebiegiem i atmosferą obrad naszych rajców, ich taktyką  i politycznymi gierkami. A nie brak ich, jeśli uwzględnić fakt, że Rzeszowszczyzna to bastion zwolenników partii Prawa i Sprawiedliwość, natomiast piastujący już trzecią kadencję urząd prezydenta Rzeszowa Tadeusz Ferenc jednoznacznie kojarzony jest z lewicą.

 

Spotkanie uświetniła swoim występem orkiestra jazzowo-rozrywkowa Jerzego Dyni - redaktora muzycznego w regionalnej TVP w Rzeszowie - a specjalnie przygotowany na tą okazję satyryczny program słowno-muzyczny przypadł do gustu całej widowni.

 

 

 

Tekst i zdjęcia : Jan Zaforemski - członek ZW SEiRP w Rzeszowie

 

Integracja kół

W dniu 25 listopada 2011 roku z inicjatywy Zarządu Koła SEiRP w Przeworsku zorganizowano spotkanie emerytów i rencistów policyjnych powiatu przeworskiego, na które zaproszono także emerytów z sąsiadujących powiatów leżajskiego, jarosławskiego i przemyskiego.

 

Prezes koła kol. Janina Ryszawa przedstawiła zebranym informację nt. działalności koła w Przeworsku, a także z prac Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie, którego jest członkiem.

 

Szeroko poinformowała o lipcowej uroczystości Święta Policji w Rzeszowie, w trakcie której naszemu Stowarzyszeniu został wręczony sztandar.

 

W dalszej części spotkania Medalem XX lecia SEiRP uhonorowano  kol. Janinę Uberman , która przed laty współorganizowała struktury koła Stowarzyszenia w Przeworsku.

 

Jak zwykle na naszych spotkaniach nie mogło zabraknąć gości-przedstawicieli lokalnych władz samorządowych.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili :

 

- Burmistrz Miasta Przeworska - Pani Maria Dubrawska-Lichtarska,

- Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku - insp. Ryszard Kula,

- Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku - insp. Marian Szkodziński,

- Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu - insp. Janusz Dymek

- Komendant Miejski Policji w Przemyślu - insp. Krzysztof Pobuta

- Dyrektor PUP - Pan Adam Zabłocki

- Wiceprzew. NSZZ Policjantów przy KPP Przeworsk - Pan Andrzej Drzystek

- Przewodnicząca Komisji Socjalnej przy KWP w Rzeszowie - Pani Grażyna Pieróg.

 

Na spotkaniu nie mogło również zabraknąć przedstawicieli władz naszego Stowarzyszenia - wśród gości powitaliśmy:

 

- Prezesa Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie - kol. Wiktora Kowala,

- Wiceprezesa ZW - kol. Bolesława Pezdana,

- Sekretarza ZW - kol. Stefanię Rosińską,

- Prezesa Koła SEiRP w Leżajsku - kol. Władysława Bryniarskiego,

- Prezesa Koła SEiRP w Jarosławiu - kol. Ryszarda Jakubca,

- Prezesa Koła SEiRP w Przemyślu - kol. Romana Jodłowskiego

 

Spotkanie nasze stało się okazją do wymiany poglądów, osobistych kontaktów, oraz pogłębiło integrację środowiska emeryckiego w sąsiadujących powiatach.

 

 

Tekst i zdjęcia : Janina Ryszawa - prezes Koła w Przeworski i członek ZW SEiRP w Rzeszowie