Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj6
Wczoraj46
Wizyt w tygodniu52
Wizyt w miesiącu777
Łącznie wizyt89960

Dzisiaj jest: Wtorek
20 Października 2020
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga

Artykuły archiwalne 2018

Impreza integracyjna Koła nr 1 SEiRP w Rzeszowie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

25 maja 2018 r. w Borze k/Głogowa Młp. na zorganizowanej przez Koło nr 1 SEiRP w Rzeszowie "majówce" spotkali się członkowie i sympatycy Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście. Dopisała pogoda. Prosto z grilla Andrzej, Bogdan i Wojtek serwowali pyszną karkówkę, kaszankę i kiełbaski.
Nie zabrakło również smacznych sałatek i owoców przyniesionych przez uczestników biesiady.
Ucho cieszyła dobra muzyka, oko piękna przyroda. Humory były w normie i trwały" długie Polaków rozmowy".
Niektórzy ruszyli nawet do tańca...

2018_rzeszow_bor 001
2018_rzeszow_bor 002
2018_rzeszow_bor 003
2018_rzeszow_bor 004
2018_rzeszow_bor 005
2018_rzeszow_bor 006
2018_rzeszow_bor 007
2018_rzeszow_bor 008
2018_rzeszow_bor 009
2018_rzeszow_bor 010
2018_rzeszow_bor 011
2018_rzeszow_bor 012

 

List Prezesa ZG SEiRP na Zjazd Wojewódzki SEiRP w Rzeszowie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz 

Nowe władze wojewódzkie Podkarpackiego SEiRP

Tekst: Powiększ / Pomniejsz 

Praca dla emerytów i nie tylko

Tekst: Powiększ / Pomniejsz
Spółka ubezpieczeniowa AVIVA Oddział I w Rzeszowie zaprasza emerytów i rencistów do udziału w szkoleniu obejmującym zakres sprzedaży produktów ubezpieczeniowych.
Udział mogą wziąć osoby do 65 roku życia, posiadające podstawowe umiejętności obsługi komputera oraz elementarną wiedzę prawną.
Szkolenie jest bezpłatne, kończy się egzaminem (test), po którym będzie można podjąć zatrudnienie w firmie AVIVA lub innej o podobnym profilu działalności. Zatrudnienie można będzie także uzyskać w innych Oddziałach AVIVA na terenie woj. podkarpackiego. Przed rozpoczęciem szkolenia przewidziane jest spotkanie z przedstawicielami firmy, w trakcie którego zostaną przedstawione szczegółowe informacje o szkoleniu, firmie i możliwościach podjęcia działalności w jej strukturach.
 
Zarząd Koła prosi o przekazywanie niniejszej informacji koleżankom i kolegom emerytom, którzy nie są członkami "Stowarzyszenia" .
 
Zgłoszenia przyjmuje Zarząd Koła w środy od 10:00 do 12:00 lub telefonicznie M. Bileńki 728 842 661.
 
Z upoważnienia Zarządu
Prezes Koła 
Marian Bileńki
 

Dziewiąta wycieczka emerytów lubaczowskich

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W tym roku emeryci z Koła SEiRP w Lubaczowie wybrali się na wycieczkę autokarową w dniach 24-30 maja 2018 r. do Buska Zdroju i w Góry Świętokrzyskie.

Za bazę obrano hotel "Gromada" w Busku a każdy dzień zwiedzania obiektów przez grupę emerytów został skrupulatnie zaplanowany wraz z przewodnikiem świętokrzyskim Panem Rafałem Kliś.
Trzeba przyznać, że opracowany harmonogram był ambitny a zarazem wymagający i trudny do zrealizowania przez niektórych uczestników wycieczki.
W pierwszym dniu w drodze do celu, rozpoczęto zwiedzanie urokliwego Sandomierza od zamku, wąwozu Królowej Jadwigi, katedry i kościoła św. Jakuba, poprzez Ucho Igielne, Bramę Opatowską, kończąc na podziemnej trasie turystycznej. Podczas krótkiej przerwy na rynku sandomierskim można było podziwiać obiekty i ulice po których niczym "kolarz przełajowy" na rowerze pokonuje je ks. Mateusz Migrodzki w filmie "Ojciec Mateusz" . Po wyjeździe z Sandomierza zatrzymaliśmy się w Ujazdzie, obok ruin zamku Krzyżtopór. Wielkość budowli, jej rozmiary pod i naziemne wywarły wielkie wrażenie na zwiedzających.

Po zakwaterowaniu się w wyśmienitych warunkach i popróbowaniu oferowanych "smakołyków" hotelu "Gromada" przygotowano się do drugiego dnia zwiedzania. Rozpoczęto go od spaceru pięknym deptakiem, ulicami miasta, alejkami starego i nowego parku, podziwiając urokliwe zabudowania, sanatoria świadczące swe usługi na rzecz kuracjuszy, porządek oraz kulturę na każdym kroku. W najmniejszym w Polsce mieście Wiślica liczącym 504 mieszkańców zwiedzono Dom Długosza, kościół i muzeum. Do ciekawostek w tym dniu należał także prywatny jedno hektarowy "ogród na roztajach" w Młodzawach. W rozmowie z właścicielem można było zauważyć jego oddanie i zaangażowanie w utrzymaniu i prowadzeniu ogrodu przez okres 25 lat. Na pytanie, czego używa do plewienia chwastów, stwierdził on, że niezastąpione narzędziem jest dwunożna istota o unikalnej nazwie "babohakaj".

W trzecim dniu piękno zamku w Chęcienach, Podzamcza Chęcińskiego, Pałacu Starostów wraz z urokliwymi ogrodami zdecydowanie przesłoniła swymi wdziękami Jaskinia Raj.
Do jaskini wejście prowadzi przez sztucznie przekopany chodnik o długości 21 metrów. Wewnątrz jaskini panuje stała temperatura, która wynosi ok. 9 °C, a wilgotność wynosi ok. 95%. Trasa wiedzie przez Komorę Wstępną, Komorę Złomisk, do Sali Kolumnowej. Po przejściu przez mostek trasa prowadzi przez najbogatszą w nacieki Salę Stalaktytową przez Salę Wysoką i Komorę. W samej jaskini można obejrzeć bogate i różnorodne formy naciekowe, czasem o oryginalnych kształtach, jak stalaktyty, stalagmity, kolumny naciekowe, draperie, perły jaskiniowe, misy martwicowe, jeziorka i "pola ryżowe".

W kolejnych dniach zwiedzano rezerwat Kadzielnia, Katedrę, Rynek i park miejski w Kielcach. W leśnictwie Bartków k. Zagańska wycieczkowicze podziwiali walory jednego z najstarszych dębów w Polsce "Dąb Bartek" pomnik przyrody, obwód pnia przy ziemi wynosi około 13,4 m a wysokość około 30 m.
W Świętokrzyskim Parku Narodowym pokonano drogę na Święty Krzyż. Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie w swej ekspozycji przedstawiło okazy minerałów i skamielin pochodzące zarówno z Polski, jak i całego świata. Wśród minerałów pochodzenia rodzimego znajdują się m.in. waryscyty, wavellity, kalcyty, aragonity, malachity oraz gagat. Do najrzadszych okazów prezentowanych w muzeum należą: krokoit, cornetyt, neptunit, benitoit, fluorokanilonit oraz 3 karatowy kryształ diamentu.

W drodze powrotnej ostatniego dnia wycieczki zwiedzono mury obronne, bramę krakowską, zamek i kościół w Szydłowie.
Natomiast w Kurozwękach pałac i lochy pałacowe. Atrakcją było safari uczestników wycieczki z bizonami. Bezpośredni kontakt z osobnikami ważącymi od 700 do 1200 kg robił wrażenie na zwiedzających.


Mimo napiętego harmonogramu, upalnej pogody nie zabrakło czasu na wieczorne grillowanie i zabawę.
Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze. Nie zabrakło rozważań, jaki kierunek obrać w przyszłym roku, ponieważ obszar do zwiedzania na terenie kraju znacznie się zawężył.


Tekst i Foto: Marek Kisz

2018_lubaczow_busko 001
2018_lubaczow_busko 002
2018_lubaczow_busko 003
2018_lubaczow_busko 004
2018_lubaczow_busko 005
2018_lubaczow_busko 006
2018_lubaczow_busko 007
2018_lubaczow_busko 008
2018_lubaczow_busko 009
2018_lubaczow_busko 010
2018_lubaczow_busko 011
2018_lubaczow_busko 012
2018_lubaczow_busko 013