Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj3
Wczoraj58
Wizyt w tygodniu61
Wizyt w miesiącu1056
Łącznie wizyt89113

Dzisiaj jest: Wtorek
29 Września 2020
Imieniny obchodzą
Dadźbog, Franciszek, Michalina
Do końca roku zostało 94 dni.
Zodiak: Waga

Artykuły archiwalne 2018

Udział SEiRP w Święcie Policji na Podkarpaciu

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Wojewódzkie Święto Policji na Podkarpaciu odbyło się w Przemyślu.


Po uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Archidiecezjalnej dalsza część spotkania odbyła się na rynku według ceremoniału policyjnego, z udziałem najwyższych władz rządowych i samorządowych województwa oraz miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego i sąsiednich powiatów.
W uroczystości brali udział przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji współdziałających z Komendą Wojewódzką i Miejską Policji w Przemyślu.
Podczas uroczystego apelu Komendant Wojewódzki Policji insp. Henryk Moskwa w towarzystwie I zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzeja Szymczyka wręczył kilkudziesięciu policjantom dokumenty na awanse w stopniach służbowych oraz inne wyróżnienia. W wystąpieniu okolicznościowym insp. Henryk Moskwa witając przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych z kraju i zagranicznych formacji policyjnych a także instytucji współdziałających z Policją powitał również obecnych na uroczystości emerytów policyjnych oraz innych organizacji pozarządowych.
W uroczystości brał również udział I wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Wiktor Kowal.
Gośćmi apelu był Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta oraz byli komendanci wojewódzcy policji w Rzeszowie nadinsp. w st. spocz. Józef Gdański, nadinsp. w st. spocz. Zdzisław Stopczyk oraz insp. w st. spocz. Kazimierz Kędzierski.
Uroczystość uświetniała Kompania Honorowa wraz ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz orkiestra dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


W dniu 24 lipca czyli w dniu Święta Policji pod tablicami umieszczonymi na frontonie Komendy Wojewódzkiej Policji ufundowanymi ku czci policjantów pomordowanych na wschodzie i poległych w służbie w latach 1919-2009 odbył się uroczysty apel - zgodnie z ceremoniałem policyjnym.
Podczas apelu przemówienie okolicznościowe wygłosił Komendant Wojewódzki insp. Henryk Moskwa i Z-ca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk.
Były też wystąpienia okolicznościowe z życzeniami świątecznymi dla funkcjonariuszy i pracowników policji wicewojewody Lucyny Podhalicz, wicemarszałka Województwa Bogdana Romaniuka, Przewodniczącego Sejmiku Wojewódzkiego Jerzego Cyprysia a także przedstawiciela stowarzyszenia "Policja 1939", zaś kapelan Policji ks. Marek Buchman odmówił z uczestnikami apelu modlitwę za pomordowanych o zmarłych policjantów.
W apelu brała udział grupa członków Stowarzyszenia, w tym całe Prezydium Zarządu Wojewódzkiego.
Następnie odbyła się ceremonia składania wieńców i kwiatów pod wymienionymi wcześniej tablicami. Wiązankę kwiatów od Stowarzyszenia złożyła delegacja w składzie: prezes Zarządu Wojewódzkiego Jan Rusek jego I zastępca Wiktor Kowal, prezes Zarządu Koła w Rzeszowie Marian Bileńki.
Po apelu odbyło się spotkanie członków Prezydium z udziałem zaproszonych gości : Komendanta Wojewódzkiego insp. Henryka Moskwy, jego zastępcy insp. Tadeusza Szymanka, kapelana Policji ks. Marka Buchmana, naczelników wydziałów Komendy Wojewódzkiej mł. Insp. Mariusza Skiby, pani Beaty Gołdy i przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Józefa Bąka, których w serdecznych słowach powitał prezes Zarządu Jan Rusek podkreślając, iż jest to spotkanie z okazji Święta Policji.
I wiceprezes ZW Wiktor Kowal poinformował, iż na wniosek Zarządu Wojewódzkiego, Zarząd Główny Stowarzyszenia wyróżnił odznaką "za wybitne osiągnięcia dla SEiRP" Komendanta Wojewódzkiego insp. Henryka Moskwę, jego zastępcę insp. Zbigniewa Sowę, zastępców insp. Pawła Filipka, insp. Tadeusza Szymanka oraz panią Beatę Gołda.
Obecnym na spotkaniu zostały wręczone wyróżnienia, za które podziękował Komendant Wojewódzki.
Prezes Jan Rusek przekazał gratulacje wyróżnionym, Komendantowi gratulacje z okazji awansu na inspektora Policji oraz przekazał życzenia z okazji Święta Policji kierownictwu Komendy, a za jego pośrednictwem policjantkom i policjantom oraz pracownikom Policji w województwie. Przekazał również życzenia świąteczne przewodniczącemu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów i wszystkim policjantom w województwie.
Spotkanie przy poczęstunku słodyczami i napojami przebiegało w miłej atmosferze.


Z satysfakcją należy przyjąć, iż z okazji Święta Policji w uroczystościach organizowanych przez kierownictwa komend miejskich i powiatowych Policji uczestniczyli przedstawiciele niemal wszystkich zarządów kół stowarzyszenia w województwie, którzy przekazywali życzenia świąteczne kierownictwom jednostek Policji, funkcjonariuszom i pracownikom Policji.
W niektórych jednostkach wręczali policjantom wyróżnienia w postaci odznak dyplomów.


Podczas uroczystości w Komendzie Powiatowej w Brzozowie odznakę "za zasługi dla SEiRP" z dyplomem wręczył zastępcy Komendanta Powiatowego podinsp. Mariuszowi Urbanowi prezes Zarządu Koła Adam Pobidyński, a w Ropczycach tą odznakę wręczył Komendantowi Powiatowemu podinsp. Wojciechowi Rakowi prezes koła Zbigniew Laskowski.


W Leżajsku z tej okazji wręczonych zostało 10 funkcjonariuszom dyplomy uznania Zarządu Wojewódzkiego.
W Święcie Policji w Sanoku brał udział były Komendant Powiatowy w tamtejszej jednostce, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia insp. w st. spocz. Mirosław Pawełko, który przekazał życzenia świąteczne od Zarządu Wojewódzkiego.


Doniosłą uroczystość dla funkcjonariuszy i pracowników Policji zorganizowało kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
Uroczystość odbyła się na rynku obok ratusza z pełnym ceremoniałem policyjnym z udziałem przedstawicieli samorządów miasta i powiatu oraz Wicewojewody Lucyny Podhalicz oraz przedstawicieli służb mundurowych i instytucji współdziałających z Komendą Miejską, a także księży utrzymujących przyjazne kontakty z Komendą Miejską na czele z kapelanem Policji ks. Markiem Buchmanem.
W programie uroczystości były wystąpienia Komendanta Miejskiego insp. Bogusława Kani i Komendanta Wojewódzkiego insp. Henryka Moskwę oraz wręczenie dokumentów na awanse i wyróżnienia policjantkom i policjantom.
Otwarto na tę okoliczność świąteczną wystawę ?Policja w służbie mundurowej" oraz prezentowano wyposażenie Policji.
Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia reprezentowali Prezes Jan Rusek wraz z I v-ce Prezesem Wiktorem Kowalem , który z Komendantem Wojewódzkim wręczył insp. Bogdanowi Kani odznakę "Za wybitne osiągnięcia dla SEiRP" i zastępcy Komendanta Miejskiego mł. insp. Mirosławowi Wośko odznakę "Za zasługi dla SEiRP" z dyplomem przyznanym przez Zarząd Główny.

 

Zaproszenie na wycieczkę do Krakowa

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Zaproszenie na wycieczkę.


Zarząd Koła nr 1 SEiRP zaprasza na jednodniową wycieczkę do Krakowa z przesłaniem "Poznaj historię Krakowa".

Program przewiduje zwiedzanie:
Muzeum Narodowe w Krakowie - kolekcja twórczości Stanisława Wyspiańskiego (1869-1907), do obejrzenia 500 dzieł tego artysty,
Podziemia Rynku w Krakowie z multimedialnym przekazem historii i tradycji miasta,
Fabryki Schindlera "Kraków w czasie okupacji 1939 - 1945" - niezwykle atrakcyjne i mało znane muzeum.


Termin wycieczki 7 październik 2018 r. (niedziela).
Cena 150 zł, która obejmuje: przejazd, opłaty parkingowe. opłatę przewodników, bilety wstępu oraz ubezpieczenie uczestników.
Cenę skalkulowano zakładając uczestnictwo 30 osób. Większa ilość spowoduje jej obniżenie. Istnieje także możliwość zwrotu ok. 40% kosztów z Sekcji Socjalnej KWP w Rzeszowie.
Potwierdzeniem udziału w wycieczce będzie wpłata 50 zł. w siedzibie SEiRP do dnia 26 września br.

Jeśli wycieczka nie dojdzie do skutku, zaliczki zostaną zwrócone. Wpłaty przyjmowane będą we wtorki i środy w godzinach od 10:00 do 12:00 w siedzibie SEiRP.
Zapraszamy koleżanki i kolegów z innych Kół SEiRP.
Z upoważnienia Zarządu


Prezes Koła nr 1
Marian Bileńki

 

Zaproszenie na teatralne spotkania

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Zarząd Koła nr 1 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rzeszowie zawiadamia koleżanki i kolegów, że dzięki uprzejmości Dyrekcji Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie dysponuje biletami na comiesięczny spektakl teatralny. Osoby zainteresowane zakupem biletów  ( cena promocyjna około 10- złotych) oraz chcące uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z poniższymi osobami: Marian Bileński 728-842-661; Andrzej Kosik 609-670-200.

 

Święto emerytów policyjnych w Sanoku

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 21.07.2018 r. już tradycyjnie z inicjatywy Prezesa Zarządu koła SEiRP w Sanoku Pana Mieczysława Sabata w resteuracji Galicja odbyło się spotkanie integracyjne członków Stowarzyszenia wraz z małżonkami.
W spotkaniu udział brał Prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie kol. Jan Rusek .
Spotanie otworzył Prezes Koła w Sanoku Mieczysław Sabat, który przywitał wszystkich przybyłych na spotkanie życzac miłej atmosfery oraz zabawy. Prezes ZW SEiRP w Rzeszowie dziękując organizatorom za zaproszenie członków ZW złożył życzenia obecnym na spotkaniu. Zaapelowal o popularyzowanie dorobku Polski Ludowej oraz prawde o historii Milicji Obywatelskiej.
Spotanie trawało do późnych godzin wieczornych przy poczęstunku i muzyce w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

sanok swieto emerytow

 

 

Integracja emerytów w Łańcucie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 4.08.2018 r. już tradycyjnie z inicjatywy Prezesa Zarządu koła SEiRP w Łańcucie Pani Stanisławy Kielar oraz Przewodniczącego zarządu Terenowego koła Emerytów i Rencistów NSZZ Polcjantów w Łańcucie kol. Wiesława Dudka w resteuracji BOGDANKA odbyło się spotkanie integracyjne członków obu organizacji wraz z małżonkami.


W spotkaniu udział brali członkowie Prezydium Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie ; kol. Prezes Jan Rusek, jego I-ca Wiktor Kowal, sekretarz Pani Stefania Rosińska oraz skarbnik Pani Danuta Gwóźdż.
Wręczyli oni przyznane uchwałą Zarządu Wojewódzkiego za aktywną działalność na rzecz Stowarzyszenia - Pochwały następującym osobom:
1.Stanisławie Kielar
2.Annie Sobek
3.Marii Międlar
4.Wiesławowi Dudkowi
5.Kazimierzowi Papież
Taką pochwałę ZW SEiRP przyznało również skarbnikowi koła w Łańcucie Tadeuszowi Mielcarkowi, zaś Zarząd Główny wyróżnił odznaką " Za Zasługi dla SEiRP z dyplomem " Katarzynę Mielcarek - pracownicę Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie jako wyraz uznania za pomoc w działalności tamtejszego Koła.
I-Vice Prezes ZW SEiRP w Rzeszowie dziękując organizatorom za zaproszenie członków ZW złożył życzenia obecnym na spotkaniu. Zaapelowal o popularyzowanie dorobku Polski Ludowej oraz prawdę o historii Milicji Obywatelskiej.
Spotanie trawało do późnych godzin wieczornych przy poczęstunku i muzyce w miłej i przyjaznej atmosferze.