Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj1
Wczoraj58
Wizyt w tygodniu59
Wizyt w miesiącu1054
Łącznie wizyt89111

Dzisiaj jest: Wtorek
29 Września 2020
Imieniny obchodzą
Dadźbog, Franciszek, Michalina
Do końca roku zostało 94 dni.
Zodiak: Waga

Artykuły archiwalne 2018

Posiedzenie ZG SEiRP - zdjęcia

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z posiedzenia Zarządu Głównego w Warszawie, które odbyło się w czerwcu 2018 roku.

Zobacz galerię

 

Zmarł nasz Kolega - Władysław Bryniarski

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 07 lipca 2018 roku, zmarł Prezes Zarządu Koła SEiRP w Leżajsku - Władysław Bryniarski.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w dniu 10 lipca br. o godzinie 14.00 w Leżajsku.

Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia składa wyrazy współczucia Rodzinie.

 

WŁADYSŁAW BRYNIARSKI ODSZEDŁ OD NAS NA ZAWSZE /1948 - 2018/

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

7 lipca 2018 roku środowisko emerytów i rencistów policyjnych oraz czynnych funkcjonariuszy Policji Leżajska i województwa Podkarpackiego obiegła smutna wiadomość.

bryniarski wladyslaw 1948-2018


W wieku 70 lat odszedł na zawsze nadkomisarz /kapitan/ w st. spocz. Władysław Bryniarski.


Jako młody człowiek urodzony w górskich Kościeliskach 5 grudnia 1970 roku przyjęty został do milicji w Jeleniej Górze, gdzie po przeszkoleniu był kontrolerem ruchu drogowego. Stamtąd przeniósł się na ziemie Rzeszowską do Komendy Powiatowej w Łańcucie, w której pracował jako kontroler ruchu drogowego. Mając już pewne doświadczenie policyjne i predyspozycje do kierowania zespołem osób, mianowany został Komendantem Posterunku w Rakszawie w powiecie łańcuckim. Po czym dalsze profesje policyjne zdobywał w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Legitymując się doświadczeniem zawodowym kierownictwo Komendy Wojewódzkiej mianowało Władysława na zastępcę Komendanta Powiatowego w Leżajsku, na którym to stanowisku zakończył służbę w roku 1991 w stopniu nadkomisarza. Jako funkcjonariusz wyróżniał się koleżeńskim układaniem stosunków z funkcjonariuszami i cieszył się uznaniem przełożonych. W czasie służby ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Policji oraz studia wyższe na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie uzyskując stopień magistra administracji.


Po przejściu na emeryturę u Władysława ujawniła się dusza społecznika. Był organizatorem Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Leżajsku oraz jego prezesem i członkiem Zarządu Wojewódzkiego do ostatnich swoich dni. Cieszył się poważaniem nie tylko członków Stowarzyszenia, ale również całego środowiska leżajskich emerytów policyjnych, członków Zarządu Wojewódzkiego i Prezydium Zarządu Głównego.
Cieszył się również poważaniem kolejnych komendantów powiatowych Policji w Leżajsku oraz miejscowych władz.
Był popularny i znany w społeczeństwie Leżajska, które powierzyło mu pełnienia przez dwie kadencji funkcji radnego Rady Miejskiej Leżajska.


W ostatniej drodze w uroczystości pogrzebowej żegnali Władysława członkowie Stowarzyszenia i emeryci Leżajska i Łańcuta, przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia i NSZZ Policjantów, funkcjonariusze Policji z kierownictwem Komendy Powiatowej Policji z Leżajska oraz były przełożony zmarłego generał w st. spocz. Józef Gdański.
Żegnali zmarłego Władysława Jego przyjaciele i koledzy oraz licznie uczestniczący w uroczystości pogrzebowej przedstawiciele społeczeństwa Leżajska.
Uroczystość żałobną uświetniała asysta policyjna, która na cześć zmarłego oddała salwę honorową. W imieniu Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia i NSSZ Policjantów , pożegnał Władysława swoim wystąpieniem I Wiceprezes ZW SEiRP Rzeszów, Wiktor Kowal.

 

Dzień emeryta policyjnego w kole Lubaczów

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Tradycyjnie już z okazji dnia emeryta policyjnego w Kole SEiRP w Lubaczowie dnia 14.07.2018 r. odbyło się w restauracji "U Dina" spotkanie, na które przybyła liczna grupa emerytów policyjnych z powiatu lubaczowskiego.

Podczas spotkania wspominano o chwilach trudnych, wesołych, niekiedy niebezpiecznych podczas pełnienia służby.
Służby z końca lat dziewięćdziesiątych, która znacznie się różni od aktualnie pełnionej.
Uczestnicy wycieczki do Buska Zdroju i Gór Świętokrzyskich, jaka odbyła się w maju br. dzielili się swoimi spostrzeżeniami z tymi emerytami, których to "Pierwsza Komunia" pozbawiła możliwości udania się na wojaże po województwie świętokrzyskim.
Spotkanie po pewnym czasie przybrało formę zabawy tanecznej, a do tańca zagrywał zespół muzyczny "Akces" pod kierownictwem Kolegi Mariana Kowalskiego - emeryta policyjnego. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze do późnych godzin nocnych.

lubaczow_dzien_emeryta_2018_01
lubaczow_dzien_emeryta_2018_02
lubaczow_dzien_emeryta_2018_03
lubaczow_dzien_emeryta_2018_04
lubaczow_dzien_emeryta_2018_05


Autor: Marek Kisz

 

Posiedzenie Prezydium Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 24 lipca 2018 r. Prezydium Zarządu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło posiedzenie w sprawach rozwiązywania bieżących problemów.


Prowadzący posiedzenie Jan Rusek - nowo wybrany prezes na VII Wojewódzkim Zjeździe Delegatów w dniu 8 czerwca br. przedstawił tematy posiedzenia, wśród których poinformował o udziale w spotkaniu w dniu 18 lipca w Zarządzie Głównym w sprawach dalszych losów ubezpieczenia grupowego emerytów i członków Stowarzyszenia oraz o podejmowanych w tych sprawach przez Zarząd Główny przedsięwzięciach.
Informował również i udziale po raz pierwszy po wyborach w spotkaniu integracyjnym z członkami koła w Sanoku. Odniósł pozytywne wrażenie o jego działalności.


Zgodnie z kolejnymi punktami posiedzenia pierwszy wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Wiktor Kowal informował o przebiegu Wojewódzkiego Święta Policji w Przemyślu oraz o udziale przedstawicieli Stowarzyszenia /Zarządu Wojewódzkiego i kół/ w pogrzebie długoletniego prezesa zarządu koła w Leżajsku i członka Zarządu Wojewódzkiego Władysława Bryniarskiego. W imieniu Zarządu Wojewódzkiego, członków Stowarzyszenia , kolegów i przyjaciół oraz w imieniu Zarządu Wojewódzkiego NZSS Policjantów zmarłego nad trumną pożegnał Wiktor Kowal. Przedstawił również przyjętą przez Prezydium uchwałę mocą której powołano zespół do spraw opiniowania wniosków kierowanych do Zarządu Głównego o pomoc finansową ze środków pochodzących z odpisu 1% od podatku dochodowego od osób fizycznych w składzie: Wiktor Kowal, Stefania Rosińska i Danuta Gwóźdź.
Przedstawił również przyjętą przez Prezydium uchwałę o powołaniu Bogusława Trzpit na administratora strony internetowej Zarządu Wojewódzkiego na nową kadencję.

Prezydium przyjęło też uchwałę - przedstawioną przez sekretarz ZW Stefanię Rosińską by na wniosek Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej udzielić wyróżnieniami, pochwałami Prezydium Zarządu Wojewódzkiego następujących członków Stowarzyszenia koła w Ropczycach: Zbigniew Laskowski, Jacek Stelmach, Zygmunt Wawro, Elżbieta Kozubowska, Donisław Syniec i Zdzisław Kwiek - za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków.
Natomiast prezes Jan Rusek przedstawił uchwałę przyjętą przez Prezydium i podziale zadań jego członków po VII Wojewódzki Zjeździe Delegatów.