Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj7
Wczoraj46
Wizyt w tygodniu53
Wizyt w miesiącu778
Łącznie wizyt89961

Dzisiaj jest: Wtorek
20 Października 2020
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga

Artykuły archiwalne 2018

Święto Wojska Polskiego w Sanoku

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 15.08.2018 r w Sanoku odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego Garnoznu Przemyśl.

W imprezie tej wzięli udział Posłowie na Sejm RP Pani Joanna Frydrych oraz Piotr Uruski , członkowie Sejmiku Wojewódzkiego oraz władze samorządowe Miasta Sanok z Burmistrzem Panem Tadeuszem Pióro.
Udział wzięli również Prezes Zw SEiRP Jan Rusek oraz koła w Sanoku Mieczysław Sabat.


Całą część prowadzil Dowódca Garnozonu Przemyśl ppłk Marcin Dusza, który przywitał zaproszonych gości witając i przedstawiając wszystkich łącznie z Prezesem SEiRP.
Następnie nastąpiło wrecznie medali i odnaczeń. Medal XXV-lecia ZWiRWP otrzymał Prezes SEiRP w Rzeszowie Jan Rusek oraz Prezes koła w Sanoku Mieczysław Sabat.
Część oficjalną zakończyła salwa honorowa oraz złożenie wieńców i kwiatów pod Pomnikiem Synów Ziemi Sanockiej.

Nastepnie zaproszeni goście udali się do resteuracji Bartek, gdzie odbyła się cześc integracyjna. Uczestnicy spotkania wspominali swoje chwile związane z Wojskiem Poskim.
Spotkanie trwało do późnych godzin nocnych i przebiegało w milej i przyjaznej atmosferze .

sanok_swieto_wojska_01
sanok_swieto_wojska_02
sanok_swieto_wojska_03
sanok_swieto_wojska_04

 

Pożegnanie LATA - zaproszenie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Zarząd Koła zaprasza koleżanki i kolegów na spotkanie integracyjne "Pożegnanie Lata" organizowane 28 września (piątek) przy obiektach Strzelnicy LOK w Borze koło Głogowa.

Rozpoczęcie imprezy przewidziano na godzinę 17:00.
Spotkanie nie jest finansowane ze środków "Stowarzyszenia", ma charakter składkowy.

Udział w nim prosimy potwierdzić wpłatą 20 zł, w dniach 12, 19 i 26 września br.. w godzinach od 10:00 do 12:00 w siedzibie Stowarzyszenia.
Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup produktów do grillowania. Mile widziane własne przetwory z owocowo-warzywne lub inne kulinarne niespodzianki.
Transport do Boru i po zakończonej imprezie - we własnym zakresie.


Dodatkowych informacji udzielają; Andrzej Kosik - tel. 609 670 200 i Marian Bileńki tel. 728 842 661.


Z upoważnienia Zarządu
Marian Bileńki

 

Karta Seniora

Tekst: Powiększ / Pomniejsz
Zarząd Koła nr 1 w Rzeszowie zachęca do korzystania z uprawnień jakie daje "Ogólnopolska Karta Seniora".
Do odebrania karty w edycji rzeszowskiej są uprawnieni mieszkańcy Rzeszowa, którzy ukończyli 60 rok życia.
Karta jest bezpłatna i bezterminowa, upoważnia do korzystania ze zniżek w niemal 1400 punktach w całej Polsce (np. w niektórych ośrodkach sanatoryjnych w Ciechocinku, Wysowej Zdroju, Wiśle i innych związanych z pobytem leczniczym lub rehabilitacyjnym).
W Rzeszowie można korzystać z ulg w 36 punktach np. w sieci gabinetów rehabilitacji medycznej " Rudek".
 
Kartę można uzyskać w następujący sposób:
- wypełnić wniosek w siedzibie Stowarzyszenia uzyskując dodatkowe informacje o zakresie uprawień wynikających z karty, a następnie złożyć go do Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Rzeszowa ul. Kopernika 16 pok. nr 2 (w godzinach urzędowania),
-  bezpośrednio w Wydziale Zdrowia - adres jw., który weryfikuje miejsce zamieszkania i wydaje niezwłocznie kartę.
 
Pełną listę firm oferujących zniżki i ich wysokość można uzyskać i pobrać ze strony www.glosseniora. pl.
Zarząd uprzejmie prosi koleżanki i kolegów o poinformowanie o możliwości skorzystania z tego typu pomocy przez emerytów i rencistów nie będących członkami naszego Stowarzyszenia.
 
Z upoważnienia Zarządu 
Marian Bileńki
 

SEiRP Sanok z wizytą na Słowacji i Węgrzech

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 02.09.2018 r. delegacja SEiRP Sanok na czele z jej Prezesem Mieczysławem Sabatem brała udział w imprezie integracyjnej na Słowacji w miejscowości Snina.
Impreza odbywała się pod nazwą "Strzelanie przy gulaszu". Delegacja liczyła 5 osób łącznie z Prezesem ZW SEiRP w Rzeszowie Janem Rusek.
W imprezie brało udział około 50 osób. Wszystkich gości powitał Jozef Fedorko - Prezes tamtejszej organizacji.
Udział w niej brali tamtejsi policjanci oraz emeryci.

 

sanok_wegry_00
sanok_wegry_01
sanok_wegry_02
sanok_wegry_03
sanok_wegry_04
sanok_wegry_05
sanok_wegry_06
sanok_wegry_07
sanok_wegry_08
sanok_wegry_09
sanok_wegry_10

 

W dniu 08.09 do 09.09.2018 r. koło SEiRP w Sanoku zorganizowało wycieczkę integracyjną na Węgry i Słowację.
W wycieczce wzięło udział 19 osób. Gościem zaproszonym był Prezes ZW SEiRP w Rzeszowie Jan Rusek.
I dzień wycieczki upłynął na wypoczynku w basenach termalnych w Sarospatak .
W godzinach popołudniowych całość wycieczki przeniosła się do gościnnej Sniny na Słowacji, gdzie w obiektach Ladislava Jurpaka odbyła się impreza integracyjna.
Brali w niej udział policjanci oraz emeryci policyjni z zaprzyjaźnionej Słowackiej Sniny. Dyskusja przy ognisku trwała do późnych godzin.
W dniu 9.09.2018 wycieczka brała udział w imprezie Kół Łowieckich z rejonu miasta Snina.
W godzinach popołudniowych wycieczka zmęczona a zarazem zadowolona powróciła do Sanoka.

 

Nowe sztandary dla jednostek powiatowych Policji na Podkarpaciu

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 14 września 2018 r. w Strzyżowie, a w dniu 20 września 2018 r. w Kolbuszowej, zaś w dniu 21 września 2018 r. w Mielcu odbyły się podniosłe uroczystości wręczenia sztandarów tamtejszym jednostkom powiatowym Policji.


Akt wręczenia sztandarów poprzedzony został Mszami Świętymi, którym przewodził w Strzyżowie bp Edward Białogłowski, w Kolbuszowej ordynariusz diecezji rzeszowskiej ks. biskup Jan Wątroba.


Dalsza część uroczystości odbywała się na rynkach tych miast. Przemówienia okolicznościowe wygłosił Komendant Wojewódzki Policji insp. Henryk Moskwa, który powitał biorących udział w uroczystościach przedstawicieli władz rządowych i samorządowych województwa i powiatu oraz wójtów i burmistrzów miast i gmin z powiatów, przedstawicieli służb mundurowych i innych instytucji współdziałających z tymi jednostkami Policji oraz przedstawicieli NSZZ Policjantów i emerytów policyjnych.
Aktu poświęcenia sztandaru w Strzyżowie i Kolbuszowej dokonali księża biskupi, zaś jego wręczenia zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzejowi Szymczykowi dokonywali starostowie wymienionych powiatów jako przewodniczący Komitetów Fundacji Sztandarów, po czym nadinsp. Andrzej Szymczyk przekazał sztandar Komendantowi Wojewódzkiemu a ten Komendantowi Strzyżowa, Kolbuszowej i Mielca Prezentacji sztandaru dokonali funkcjonariusze stanowiący poczty sztandarowe.
Podczas uroczystości występowali między innymi Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart i wicemarszałek Województwa Bogdan Romaniuk, którzy podkreślali iż wręczenie sztandaru jednostek Policji jest ich wyróżnieniem za ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku społeczeństw powiatów składając im gratulacje z okazji tego wyróżnienia.

W uroczystościach wśród zaproszonych osób w Kolbuszowej uczestniczyli I wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Wiktor Kowal oraz przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej - były Komendant Powiatowy Policji Franciszek Rybczyński, zaś w Mielcu prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Jan Rusek.
Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia z okazji wręczenia sztandarów skierował pisma gratulacyjne do Komendantów powiatowych w Strzyżowie mł. Insp. Mirosława Wośko, w Kolbuszowej insp. Stanisława Babuli i Mielca nadkom. Jacka Juwy.


Uroczystości przeprowadzone zostały zgodnie z ceremoniałem policyjnym z udziałem kompani honorowej Komendy wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, które uświetniała orkiestra dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.