Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj1
Wczoraj30
Wizyt w tygodniu31
Wizyt w miesiącu543
Łącznie wizyt74683

Dzisiaj jest: Wtorek
20 Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela,
Sieciech, Szwieciech, Świeciech,
Sobiesław

Do końca roku zostało 134 dni.
Zodiak: Lew

Artykuły archiwalne 2018

Nowe sztandary dla jednostek powiatowych Policji na Podkarpaciu

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 14 września 2018 r. w Strzyżowie, a w dniu 20 września 2018 r. w Kolbuszowej, zaś w dniu 21 września 2018 r. w Mielcu odbyły się podniosłe uroczystości wręczenia sztandarów tamtejszym jednostkom powiatowym Policji.


Akt wręczenia sztandarów poprzedzony został Mszami Świętymi, którym przewodził w Strzyżowie bp Edward Białogłowski, w Kolbuszowej ordynariusz diecezji rzeszowskiej ks. biskup Jan Wątroba.


Dalsza część uroczystości odbywała się na rynkach tych miast. Przemówienia okolicznościowe wygłosił Komendant Wojewódzki Policji insp. Henryk Moskwa, który powitał biorących udział w uroczystościach przedstawicieli władz rządowych i samorządowych województwa i powiatu oraz wójtów i burmistrzów miast i gmin z powiatów, przedstawicieli służb mundurowych i innych instytucji współdziałających z tymi jednostkami Policji oraz przedstawicieli NSZZ Policjantów i emerytów policyjnych.
Aktu poświęcenia sztandaru w Strzyżowie i Kolbuszowej dokonali księża biskupi, zaś jego wręczenia zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzejowi Szymczykowi dokonywali starostowie wymienionych powiatów jako przewodniczący Komitetów Fundacji Sztandarów, po czym nadinsp. Andrzej Szymczyk przekazał sztandar Komendantowi Wojewódzkiemu a ten Komendantowi Strzyżowa, Kolbuszowej i Mielca Prezentacji sztandaru dokonali funkcjonariusze stanowiący poczty sztandarowe.
Podczas uroczystości występowali między innymi Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart i wicemarszałek Województwa Bogdan Romaniuk, którzy podkreślali iż wręczenie sztandaru jednostek Policji jest ich wyróżnieniem za ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku społeczeństw powiatów składając im gratulacje z okazji tego wyróżnienia.

W uroczystościach wśród zaproszonych osób w Kolbuszowej uczestniczyli I wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Wiktor Kowal oraz przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej - były Komendant Powiatowy Policji Franciszek Rybczyński, zaś w Mielcu prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Jan Rusek.
Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia z okazji wręczenia sztandarów skierował pisma gratulacyjne do Komendantów powiatowych w Strzyżowie mł. Insp. Mirosława Wośko, w Kolbuszowej insp. Stanisława Babuli i Mielca nadkom. Jacka Juwy.


Uroczystości przeprowadzone zostały zgodnie z ceremoniałem policyjnym z udziałem kompani honorowej Komendy wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, które uświetniała orkiestra dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

Kontynuacja dobrych kontaktów z samorządem Rzeszowa

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

KONTYNUACJA DOBRYCH KONTAKTÓW ZARZĄDU WOJEWÓDZKIEGO SEiRP W RZESZOWIE Z WŁADZAMI SAMORZĄDOWYMI MIASTA RZESZOWA

Do tradycji należą pozytywne relacje Zarządu Wojewódzkiego i Zarządu koła z samorządem miasta Rzeszowa i Towarzystwem Przyjaciół Rzeszowa.
Wielu członków Stowarzyszenia należy również do Towarzystwa Przyjaciół Rzeszowa i prowadzi w nim aktywną działalność na rzecz miasta.
Prezydent miasta Rzeszowa uczestniczył w posiedzeniach Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia, a gdy nie miał takich możliwości na posiedzeniach reprezentowali Prezydenta jego zastępcy Janusz Ustrobiński i Stanisław Sieńko oraz pełnomocnik Prezydenta Henryk Wolicki.
Za swą życzliwość i aktywność dla Stowarzyszenia - na wniosek Zarządu Wojewódzkiego - Zarząd Główny uhonorował ich swoimi wyróżnieniami a w tym najwyższym - odznaką "Za wybitne osiągnięcia dla SEiRP", zaś działaczy Towarzystwa Przyjaciół Rzeszowa Zdzisława Daraża /byłego przewodniczącego jego zarządu/ i Krzysztofa Kadłuckę odznaką "Za zasługi dla SEiRP" z dyplomem.


W dniu 19 sierpnia br. w sali posiedzeń rzeszowskiego ratusza odbyło się okolicznościowe spotkanie członków i sympatyków TPR z okazji 74 rocznicy ustanowienia Rzeszowa stolicą województwa.
Historię powstania województwa z siedzibą w Rzeszowie oraz jego znaczenie dla rozwoju miasta i regionu przedstawił w swym wystąpieniu dyr. IILO - Andrzej Szymanek - historyk z wykształcenia.
W posiedzeniu tym uczestniczyła liczna grupa członków SEiRP - będących również członkami TPR - z członkami Prezydium Zarządu Wojewódzkiego: z nowym jego prezesem Janem Ruskiem, z jego I wiceprezesem Wiktorem Kowalem oraz Stefanią Rosińską i Danutą Gwóźdź.
Prowadzący spotkanie również nowy przewodniczący Zarządu TPR dr Henryk Pietrzak - po powitaniu zastępcę Prezydenta Miasta Rzeszowa Stanisława Sieńkę i pozostałych uczestników spotkania- w serdecznych słowach powitał również prezesa ZW SEiRP Jana Ruska, który wraz z Wiktorem Kowalem wręczyli Stanisławowi Sieńce odznakę "Za wybitne osiągnięcia dla SEiRP".
Z uwagi na to, iż Wiktor Kowal - pełniący przez 12 lat funkcję prezesa Zarządu Wojewódzkiego SEiRP - w bieżącym roku przestał sprawować tę funkcję, swoją obecność na spotkaniu wykorzystał do podziękowania Prezydentowi Miasta Rzeszowa i jego zastępcom Henrykowi Wolickiemu i Przewodniczącemu Rady Miasta Andrzejowi Decowi za życzliwe wspieranie działalności Stowarzyszenia przez okres sprawowania przez niego funkcji prezesa. Słowa podziękowania za owocne współdziałanie skierował również do Zarządu TPR.
Wyraził również przekonanie, iż nowy prezes ZW Jan Rusek będzie kontynuował współdziałanie z władzami samorządowymi miasta i Zarządem TPR z jeszcze większą aktywnością.

 

Żegnaj lato na rok...

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Członkowie Koła nr 1 SEiRP w Rzeszowie spotkali się aby uczcić koniec lata.
Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, przy pięknej pogodzie na strzelnicy w Borze.
Przy okazji spotkania obecny prezes wręczył swojej poprzedniczce Pani Prezes Jadwidze Michalczyk pismo Zarządu Głównego SEiRP nadające jej tytuł Honorowego Prezesa naszego koła.
Ten honorowy tytuł nadaje Zarząd Główny tylko wyjątkowo zasłużonym członkom stowarzyszenia.
Nasze spotkanie zaszczycił były Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadisp. Józef Gdański.

 

_9280156-2
_9280164-2
_9280166-2
_9280169-2
_9280170-2
_9280171-2
_9280177-2
_9280178-2
_9280180-2
_9280188-2
_9280191-2
_9280192-2
_9280199-2
_9280203-2
_9280206-2

 

Komunikat dotyczący publikacji artykułów na stronie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz
 

Hej Bieszczady jakie cudne...

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Przeworsku w dniach 5-6.10.2018r zorganizował wycieczkę autokarową w Bieszczady.
W wycieczce brali udział emeryci i policjanci z powiatu przeworskiego a także Prezes ZW SEiRP w Rzeszowie Jan Rusek, b. Dowódca OP płk Bronisław Buniowski, b. Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie Wiesław Basista.
Wycieczka przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze a także dopisała nam przecudna pogoda.


....Wrócimy tu znów za rok ...

 

DSC03712
DSC03719
DSC03781
DSC03880
DSC03898