Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj31
Wczoraj29
Wizyt w tygodniu31
Wizyt w miesiącu647
Łącznie wizyt69830

Dzisiaj jest: Poniedziałek
18 Marca 2019
Europejski Dzień Mózgu
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl,
Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator

Do końca roku zostało 289 dni.
Zodiak: Ryba

Artykuły archiwalne 2016

Posiedzenie Zarządu Głównego w Sułkowicach

Posiedzenie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, które odbyło się w dniach 24-27.04.2016 roku w Sułkowicach.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25

Zdjęcia: Jerzy Kowalewicz

 

Wręczenie Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych

W dniu 3 maja 2016 roku odbyła się w Ustrzykach Dolnych uroczystość wręczenia Sztandaru tamtejszej Komendzie Powiatowej Policji.

Uroczystość poprzedzona została Mszą Świętą polową, którą wraz z innymi księżmi i kapelanem Komendy Wojewódzkiej Policji ks.Markiem Buchmanem celebrował ks. biskup Stanisław Jamrozek z Archidiecezji Przemyskiej, który dokonał również poświęcenia sztandaru.
Po mszy Przewodniczący Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru, starosta bieszczadzki Marek Andruch przekazał sztandar Komendantowi Wojewódzkiemu Policji insp. dr Krzysztofowi Pobucie a ten wręczył uroczyście - zgodnie z ceremoniałem policyjnym - sztandar Komendantowi Powiatowemu Policji podinsp. Andrzejowi Stępniowi.

ustrzyki wreczenie sztandaru 01

ustrzyki wreczenie sztandaru 02

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe Komendy Wojewódzkiej Policji, Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, Straży Granicznej, Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych, Służby Ochrony Kolei oraz niektórych szkół z terenu Ustrzyk.
Uroczystość uświetniły również kompanie honorowe Policji, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, Straży Granicznej oraz Orkiestra Dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Podczas uroczystości Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Józef Bąk wraz z Komendantem Wojewódzkim insp. dr Krzysztofem Pobutą wręczyli - przyznane przez Zarząd Główny Związku - medale XXV-lecia następującym osobom:
- Staroście Bieszczadzkiemu Markowi Andruchowi
- Wicestaroście Bieszczadzkiemu Arturowi Woźnemu
- Burmistrzowi Ustrzyk Dolnych Bartoszowi Romowiczowi

Wójtom:
- gminy Czarna Bogusławowi Kochanowiczowi
- gminy Lutowiska Krzysztofowi Mrozowi

oraz mł.insp.Adamowi Winiarskiemu.

Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada kompanii honorowych.
Z okazji tej uroczystości Prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Wiktor Kowal i Prezes Zarządu Koła Stowarzyszenia wręczyli Komendantowi Powiatowemu pismo gratulacyjne od Stowarzyszenia o następującej treści:

 list gratulacyjny kpp ustrzyki dolne 01m

 

 

 

 

 

 

 Autor: Bogusław Trzpit oraz Wiktor Kowal

 

10-lecie Klubu Emerytów Policji Republiki Słowackiej

Na zaproszenie Klubu Emerytowanych Funkcjonariuszy Korpusu Policji Republiki Słowackiej w Sninie w dniach 16 i 17 kwietnia 2016 roku przebywała na uroczystości odbytej w Humennym z okazji 10-lecia funkcjonowania tego klubu delegacja Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w składzie: Prezes Zarządu Wojewódzkiego Wiktor Kowal, I Wiceprezes tego Zarządu Ryszard Tyczyński oraz Prezes Zarządu Koła w Sanoku Mieczysław Sabat.

 Była to rewizyta bowiem na uroczystości XXV-lecia Stowarzyszenia obchodzonego w ubiegłym roku /wojewódzkiej/ w Rzeszowie brała udział trzy osobowa delegacja ze Sniny na Słowacji z Prezydentem ich Klubu emeryckiego Jozefem Fedorko. Podczas tej uroczystości została zawarta umowa o współpracy policyjnych emerytów i rencistów, którą ze strony SEiRP podpisali Wiktor Kowal i Mieczysław Sabat, zaś z Klubu słowackich emerytów i rencistów Jozef Fedorko. Wówczas słowaccy goście otrzymali dyplomy jubileuszowe z medalami XXV-lecia Stowarzyszenia oraz materiały promujące miasto Rzeszów.

snina 10 lecie 06m

 

 

Podczas uroczystości w Humennym dla upamiętnienia 10-lecia Klubu Emerytowanych Funkcjonariuszy prezes Wiktor Kowal wręczył Jozefowi Fedorko ze swoim podpisem i podpisem Mieczysława Sabata tablicę pamiątkową z grawerką o treści upamiętniającej to dziesięciolecie oraz upominki od Prezydenta Rzeszowa z nowym albumem, w którym pokazane są nowe obiekty, a w tym otwarty w 2015 roku nowy most. Zarządowi Klubu wręczono trzy zegary z logo Stowarzyszenia z okazji jego XXV-lecia.

 

 

 

 

 

 

snina 10 lecie 03m

 

 

Prezydent Fedorko wręczył przedstawicielom SEiRP z okazji ich X-lecia dyplomy, w których zapisy odnoszą się do przyjaznej współpracy i pomocy w organizowaniu ich klubu oraz materiały promujące miasto Snina i Humenne.

 

 

 

 

 

 snina 10 lecie 01m snina 10 lecie 02m

 

snina 10 lecie 04m snina 10 lecie 05m

Autor: Wiktor Kowal
Zdjęcia: wykorzystano ze strony internetowej Klubu Emerytowanych Funcjonariuszy Korpusu Policji w Sninie

snina strona internetowa Klubu Emerytowanych Funkcjonariuszy Korpusu Policji Republiki Słowackiej w Sninie

 

Czas refleksji...

wyk.Bogusław Trzpit

 

Spotkanie w kole SEiRP w Stalowej Woli z udziałem jubilatów

W dniu 21 maja 2016 roku Zarząd Koła w Stalowej Woli zorganizował na działce rekreacyjnej członka Stowarzyszenia i zarazem przewodniczącego komisji socjalnej koła - Zdzisława Ramockiego - spotkanie integracyjne członkiń i członków tej organizacji.

Oficjalnym pretekstem do spotkania było złożenie hołdu i uhonorowanie dwóch najstarszych członków koła, którzy w bieżącym roku obchodzą 90-tą rocznicę urodzin.
Są Nimi : płk w st.spocz. Władysław Podstawski oraz kpt. w st.spocz. Franciszek Sobieski.

stalowa integracja 01

Prowadzący spotkanie prezes zarządu koła Stanisław Garwoliński w krótkich słowach przedstawił życiorysy Jubilatów podkreślając, że płk Władysław Podstawski po wielu latach służby na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych odszedł na emeryturę ze stanowiska naczelnika Wydziału Kadr Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Tarnobrzegu, zaś kpt. Franciszek Sobieski ze stanowisk wykonawczych w Powiatowym Urzędzie Spraw Wewnętrznych w Tarnobrzegu.

Obecni na spotkaniu prezes Zarządu Wojewódzkiego Wiktor Kowal oraz wiceprezes tego zarządu Tadeusz Kagan wręczyli list jubileuszowy koledze Władysławowi, którego treść odczytał Tadeusz Kagan, jak również odczytał treść listu skierowanego do kolegi Franciszka, który ze względów zdrowotnych nie brał udziału w spotkaniu. List ten w późniejszym terminie w miejscu zamieszkania wręczył mu mu prezes koła Stanisław Garbuliński z rzecznikiem prasowym koła Stanisławem Buczkiem. W listach tych podkreślone zostały zasługi na rzecz porządku publicznego oraz ich aktywność w Stowarzyszeniu.

stalowa integracja 02

stalowa integracja 03

W drugiej części spotkania nastąpił poczęstunek w postaci tzw. "kociołka węgierskiego" oraz potrawami z grilla przy muzyce i koleżeńskich rozmowach.

Autor: Wiktor Kowal