Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj15
Wczoraj53
Wizyt w tygodniu114
Wizyt w miesiącu1167
Łącznie wizyt133502

Dzisiaj jest: Środa
29 Listopada 2023
Imieniny obchodzą
Błażej, Bolemysł, Fryderyk,
Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

Do końca roku zostało 33 dni.
Zodiak: Strzelec

Artykuły archiwalne 2016

Powitanie nadinspektora dr Krzysztofa Pobuty

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

general pobuta 01

W dniu 05-09-2016 r. przed gmachem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, podczas uroczystego apelu, przywitano nadinspektora dr Krzysztofa Pobutę, który w piątek odebrał generalską nominację. Generała podkarpackiej Policji przywitała kompania honorowa w asyście Orkiestry Miejsko-Kolejowej z Jasła, która odegrała hymn państwowy oraz towarzyszyła akordem muzycznym przy podniesieniu flagi państwowej.

W wystąpieniu okolicznościowym osobowość generała i jego drogę zawodową oraz zasługi dla Policji przedstawił I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp.Zbigniew Sowa.

W uroczystości uczestniczyli Policjanci, Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart, Marszałek Podkarpacki Władysław Ortyl, ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej ks. biskup Jan Wątroba, kapelan Policji ks.Marek Buchman i dwóch przedstawicieli archidiecezji przemyskiej, przedstawiciele Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Celnej, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz policyjni emeryci.

Składający gratulacje nadinsp. dr Krzysztofowi Pobucie z okazji otrzymanego zaszczytnego awansu podkreślali jego zasługi na zajmowanych dotychczas stanowiskach na rzecz porządku i bezpieczeństwa w województwie, znaczenie jego awansu dla autorytetu Policji oraz walory osobiste jako dowódcy Policji garnizonu Podkarpackiego.

Nie zabrakło przedstawicieli związków zawodowych służb mundurowych na czele z Józefem Bąkiem - przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.


Z dużą satysfakcją przyjął zaproszenie na tą niecodzienną uroczystość prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Wiktor Kowal, który uczestniczył w uroczystości z członkami Prezydium ZW Stowarzyszenia Stefanią Rosińską, Mieczysławem Czerwonką i członkami Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Franciszkiem Rybczyńskim i Anną Bomba.

Elementem zasługującym na podkreślenie w ramach współdziałania NSZZ Policjantów i SEiRP było wręczenie przez szefów obu organizacji nadisp. dr Krzysztofowi Pobucie wspólnego pisma gratulacyjnego.

 

 Zobacz również informację w Aktualnościach TVP 3 Rzeszów.


PS.
w artykule wykorzystano materiały ze strony internetowej KWP Rzeszów


 

general pobuta 02

general pobuta 03

general pobuta 04

general pobuta 05

Autor: Bogusław Trzpit

 

Zwiedzaliśmy Pieniński Park Narodowy

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniach 10/11-09-2016 roku Koło nr 1 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnychw Rzeszowie zorganizowało dla swoich członków i ich rodzin wycieczkę krajoznawczą do Pienińskiego Parku Narodowego.

dunajec kolo rzeszow


Wycieczkę rozpoczęliśmy od spływu na tratwach rzeka Dunajec znajdującą się w południowej Polsce, która stanowi prawy dopływ Wisły. Powstaje z połączenia wód Czarnego Dunajca i Białego Dunajca. Początek trasy, która wiedzie poprzez Pieniński Park Narodowy to przystań flisacka w miejscowości Sromowce/Kąty, a koniec po przepłynięciu wartkim nurtem długości 18km to miejscowość Szczawnica. Płynąc naturalnym pasem granicznym jaki stanowi rzeka Dunajec podziwialiśmy okoliczne Pienińskie Góry, jak cypel Upradek, Macelowa Góra, Góry Aksamitki, gdzie według legend przebywał zbójnik Janosik, Trzy Korony, który jest najwyższym szczytem Pienin i wiele innych związanych z Przełomem Dunajca. Wieczorny odpoczynek przy grillu był pełen wrażeń dobrej muzyki i przepięknych cykad świerszczy. Następnego dnia udaliśmy się do kolejnego malowniczego miejsca Pienin jakim jest Wąwóz Homole położony również na terenie Pienińskiego Parku Narodowego wzdłuż potoku Kamionka w otoczeniu skał wapiennych wznoszących się nawet na wysokość 120m, z których rozpościera się prześliczny widok na okoliczne tereny. W korycie rzeki znajdują się olbrzymie głazy po których spływają kaskady wody dla turystów przygotowane są mostki i schody co znacząco pomagało nam poruszać się po wyczerpującym wieczornym pikniku. Krótki odpoczynek przy kuflu zimnego piwa i powrót do Rzeszowa. Organizator wycieczki SEiRP Rzeszów Koło nr 1 serdecznie dziękuje Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Rzeszowie nadinspektorowi doktorowi Krzysztofowi Pobuta za udostępnienie autokaru, kierowcy panu Stanisławowi Drzymale za sprawny i bezpieczny przejazd oraz wszystkim uczestnikom wycieczki zapraszając jednocześnie na kolejne wycieczki i spotkania.

Więcej zdjęć z wycieczki do obejrzenia tutaj.

Autor: Andrzej Kosik

 

Spływ Dunajcem

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

dunajec_396dunajec_397dunajec_398dunajec_399dunajec_400dunajec_401dunajec_402dunajec_403dunajec_404dunajec_405dunajec_406dunajec_407dunajec_408dunajec_409dunajec_410dunajec_411dunajec_412

 

Ognisko integracyjne w Nowej Dębie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 10.09 2016 r. na terenie obiektów SOSiR w Nowej Dębie Zarząd Koła SEiRP w Nowej Dębie zorganizował ognisko integracyjne dla emerytów i rencistów policyjnych z terenu działania Koła.
ognisko nowa deba 01m

 

 

Koło w Nowej Dębie działa przy Komisariacie Policji.
Imprezę zaszczycili emeryci policyjni oraz zaproszeni goście z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego w Rzeszowie kol.Wiktorem Kowalem.
Impreza odbywała się w miłej atmosferze przy ognisku do późnych godzin wieczornych.

 

 

 

 

Autor: Józef Baszak

 

 

ognisko nowa deba 02m

 

Kondolencja dla Janiny Ryszawy

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

kondolencje ryszawa janina