Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj5
Wczoraj50
Wizyt w tygodniu103
Wizyt w miesiącu1420
Łącznie wizyt119056

Dzisiaj jest: Środa
30 Listopada 2022
Andrzejki
Imieniny obchodzą
Andrzej, Justyna, Konstanty, Maura,
Zbysława

Do końca roku zostało 32 dni.
Zodiak: Strzelec

Artykuły archiwalne 2016

Wycieczka do Muszyny

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniach 10/11-09-2016 rok Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rzeszowie Koło nr 1 organizuje wycieczkę do miejscowości Muszyna.

W programie wycieczki planujemy: Spływ Dunajcem, spacer w Małych Pieninach Wąwozem Homole, Ognisko-Piknik oraz nocleg z wyżywieniem (obiadokolacja i śniadanie).
Przewidywalny koszt tej dwudniowej wycieczki będzie wynosił 170 złotych od osoby.


W sprawie szczegółów wycieczki proszę dzwonić do Prezes SEiRP Jadwigi Michalczyk tel.694992163, zapisy Ewa Sowa tel. 503982841, bądź w każdą środę w godzinach 10.00-12.00 w siedzibie Stowarzyszenia mieszczącej się przy KPI Nowe Miasto.

Prosimy jednocześnie o rozważne i szybkie decyzje, gdyż mamy ograniczoną liczbę miejsc.

 

Święto Policji w KPP Przeworsk

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W piątek 15 lipca 2016 roku Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku obchodziła uroczystości Święta Policji.

Swoją obecnością uświetnili je zaproszeni goście: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Zbigniew Sowa, Anna Schmidt-Rodziewicz Poseł na Sejm RP, Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka, Burmistrz Miasta Przeworska dr Leszek Kisiel, Przewodnicząca Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Janina Ryszawa, a także przedstawiciele samorządów gminnych oraz instytucji współpracujących z Policją.
W trakcie uroczystości Przewodnicząca Stowarzyszenia w swoim wystąpieniu pogratulowała wszystkim funkcjonariuszom awansu na wyższe stanowiska i życzyła im dalszych sukcesów zawodowych.

Następnie Przewodnicząca Janina Ryszawa wręczyła insp. Markowi Mendoniowi Komendantowi Powiatowemu Policji w Przeworsku odznakę z dyplomem od Zarządu Głównego za zasługi dla Stowarzyszenia Emerytów Policyjnych. Odznaczyła także Adama Zabłockiego Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy odznaką za wybitne zasługi dla Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych i Dyplomem Uznania Starostę Powiatu Przeworskiego Zbigniewa Kiszkę, jednocześnie dziękując wszystkim wyróżnionym za dobrą współpracę z emerytami policyjnymi.

swieto policji przeworsk 1 swieto policji przeworsk 2 swieto policji przeworsk 3

Autor:
Sekretarz SEiRP
Marian Jamroży

 

70 Urodziny działaczki koła SEiRP w Rzeszowie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 13 lipca 2016 roku wieloletni członek Stowarzyszenia - Teresa Kowal, obchodziła Jubileusz 70 urodzin.

Z tej niecodziennej okazji zorganizowała spotkanie, w którym uczestniczyli przyjaciele obu zarządów Stowarzyszenia - Zarządu Wojewódzkiego i Zarządu Koła, którzy wręczyli Jubilatce okazały bukiet kwiatów składając Jej słowne życzenia. Pismo jubileuszowe w imieniu obu zarządów odczytała i wręczyła Jubilatce sekretarz Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Stefania Rosińska.
W piśmie tym została podkreślona pasja Jubilatki - kiedyś w organizacji młodzieżowej i związkowej. Po wstąpieniu do Stowarzyszenia pasję społecznika ujawniła swą aktywnością pełniąc w przeszłości funkcję członka Zarządu Koła w Rzeszowie. Swoje zaangażowania w działalności społecznej ujawniła Jubilatka również na innej niwie, bowiem od trzech kadencji jest ławnikiem Sądu Rejonowego w Rzeszowie, jest aktywnym członkiem Towarzystwa Przyjaciół Rzeszowa oraz Sojuszu lewicy Demokratycznej, w którym to jest członkiem zarządu koła.

W końcowej treści do Jubilatki zapisano:
" Droga Jubilatko !
Byłaś i jesteś osobą barwną, rozpoznawalną i szanowaną w środowiskach, w których pracowałaś i działasz, a przede wszystkim w naszym Stowarzyszeniu. W tym szczególnym dniu prosimy o przyjęcie od nas szczerych życzeń dalszych lat w dobrym zdrowiu, wszelakich dobroci, nieustającej miłości płynącej z serc najbliższych oraz spełnienia najskrytszych marzeń, bowiem przedłużają młodość i ubarwiają życie. Potwierdzają też tezę, iż jesień życia może być piękna. "

70lecie kowalowa 1m

 

W spotkaniu jubileuszowym uczestniczyli: przyjaciółka Jubilatki Alicja Trzyna - dyrektor Wydziału Administracyjno-Organizacyjnego Urzędu Miasta Rzeszowa, redaktor miesięcznika "Echo Rzeszowa" - Roman Małek, skarbnik Zarządu Wojewódzkiego SEiRP - Irena Kozak, członek Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej SEiRP - Anna Bomba, Prezes Zarządu Koła - Jadwiga Michalczyk, byli członkowie Prezydium ZW SEiRP - Bolesław Pezdan i Jan Zaforemski oraz inne zaprzyjaźnione z Jubilatką osoby.

 

 

 

Autor: Bogusław Trzpit

 

Emeryci lubaczowscy na Śląsku Cieszyńskim

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Lubaczowie w dniach 26.06.2016 r. do 02.07.2016 r. zorganizował szóstą z kolei autokarową wycieczkę dla swoich członków i ich rodzin.

W tym roku wybrano się do dawnego Księstwa Cieszyńskiego. W drodze do Wisły uczestnicy wycieczki zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce. Magiczny spacer labiryntem solnych korytarzy na różnych pokładach pozwolił poznać unikalne pejzaże niezwykłych komór, odkryć tradycję i historię wielickiej Kopalni, a także zobaczyć słone jeziora, kaplice wśród nich ta dedykowana św. Kindze - podziemna solna perła lśniąca wyjątkowym blaskiem.
Po zakwaterowaniu w Domu Wczasowym " Potok " w Wiśle, organizatorzy imprezy wraz z przewodnikiem beskidzkim Panem Mariuszem Boś opracowali harmonogram, który zapewnił zwiedzenie wielu obiektów i atrakcji turystycznych Śląska Cieszyńskiego i byłego Księstwa Cieszyńskiego w jego granicach na terytorium Polski i Republiki Czech. W samej Wiśle uczestnicy wycieczki oprócz malowniczego centrum z hotelem Gołębiewski, podziwiali także piękno drewnianego zameczku myśliwskiego Habsburgów, amfiteatr, Park Kopczyńskiego z Aleją Legend i Podań, Aleja Gwiazd Sportu, Czekoladowego Adama Małysza, jego galerię ze zdobytymi trofeami, skocznię narciarską K120 im. A. Małysza w Wiśle Malince, Wisła Czarne - teren źródliskowy rzeki Wisły, Jezioro Czerniańskie. Do głównych atrakcji należał jednak Zamek Prezydencki - Rezydencja Prezydenta RP.
W Ustroniu po wyjeździe koleją linową na górną stację Polana Stokłosica ze szczytu Czantorii / 995 mnpm/ podziwiano panoramę górską, a w oddali dzięki dobrej widoczności można było ujrzeć zabudowę Jastrzębia Zdroju. W Cieszynie polskim spacerowano po centrum, w tym m.in. zwiedzono Starówkę, Rynek, Teatr im. A. Mickiewicza, Studnię Trzech Braci, Cieszyńską Wenecja, Browar Zamkowy, graniczny Most Przyjaźni, a w Czeskim Cieszynie rynek i alejach Masaryka. Na Wzgórzu Zamkowym zwiedzono Rotundę Romańską z XI wieku, a z Wieży Piastowskiej i tarasu widokowego rozprzestrzeniała się panorama Cieszyna w obliczu rzeki granicznej Olza. Swymi malowniczymi krajobrazami uczestników wycieczki zachwyciła Pętla Beskidzka i Żywiecka. W Istebnej w Chacie Kawuloka, Jan Kawulok wygłosił na wesoło prelekcję o życiu górali z Trójwsi Beskidzkiej, oraz zaprezentował gry na instrumentach pasterskich. W Koniakowie w bacówce pana Kohuta degustowano certyfikowane oscypki i inne wyroby z mleka owczego. Odwiedzono także sklep z regionalnymi pamiątkami wyrabianymi przez okolicznych twórców ludowych z "koronki koniakowskiej" w tym damskie i męskie stringi. W Żywcu zachwycał swym urokiem rynek, stary i nowy zamek oraz park zamkowy. Po wyjeździe koleją linowo - terenową na szczyt Góry Żar / 761 mnpm/ podziwiano panoramę Beskidów, kaskady rzeki Soły, jeziora Żywieckiego, Międzybrodzkiego i zbiornika wody na szczycie góry, jako elementu elektrowni szczytowo-pompowej.
W Republice Czech w Koprzywnicy zwiedzono Muzeum Techniki - Muzeum TATRY, czeskiej marki samochodów oraz ekspozycja poświęcona Emilowi Zatopkowi - legendarnemu czeskiemu biegaczowi. W Sztramberku - urokliwym miasteczku na Morawach z pochyłym rynkiem, popróbowano regionalnego przysmaku Sztramberskiech Uszy. Z wieży widokowej Sztramberska Rura malownicza kraina zachwyci każdego turystę tam przebywającego.
Na Słowacji w Starej Bystrzycy - Słowacki Orloj - największy na Słowacji zegar astronomiczny wywarł swym wyglądem duże wrażenie na zwiedzających. Przejazd leśna kolejką wąskotorową, w sąsiedztwie Skansenu wsi Kisuckiej w Vychylovce, jako jedynej zachowanej na tym terenie przedstawia sposób zrywania i zwożenia drewna ze szczytów górskich metodą zwrotnic. W Terchovej u stóp Małej Fatry - rodzinnej miejscowości słynnego zbójnika Janosika spacerowano na wzniesienie pod pomnik, wykonany z blachy skąd rozlegała się piękna panorama na tereny jego działania.
Przekazywane informacje przez przewodnika o zachodzących wydarzeniach podczas istnienia Księstwa Cieszyńskiego w latach 1290-1920, w okresie między wojennym i po II wojnie światowej na Śląsku Cieszyńskim sprawiały, wrażenie, jakby wycieczka odbyła się w różnych okresach i dziejach. Chęć poznania kolejnych ciekawostek na temat obyczajów, wyznania ewangelicko-habsburskiego, gospodarki pasterskiej prowadzonej przez góralską ludności zamieszkałą na tych terenach, rozwój turystyki mobilizował uczestników wycieczki do zdyscyplinowania i dodatkowego zwiedzania atrakcji turystycznych niezaplanowanych w harmonogramie.
Mimo napiętego harmonogramu nie zabrakło czasu na grillowanie przy ognisku, a własny zespół muzyczny "Akces" skocznie przygrywał do tańca.
Gdy nadszedł czas powrotu wielu uczestników z żalem rozstawało się z Wisłą i proponowali przedłużyć okres pobytu. Ku pocieszeniu roztargnionych w drodze powrotnej zatrzymano się w Wadowicach gdzie zwiedzono katedrę, rynek i oczywiście zaserwowano "papieskie kremówki".

lubaczow_wycieczka_01
lubaczow_wycieczka_02
lubaczow_wycieczka_03
lubaczow_wycieczka_04
lubaczow_wycieczka_05
lubaczow_wycieczka_06
lubaczow_wycieczka_07

Autor:
Wiceprezes SEiRP Koło Lubaczów
Marek Kisz

 

Święto Policji w jednostkach miejskich i powiatowych

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Spotkania we wszystkich jednostkach Policji województwa odbywały się w formie bardziej lub mniej uroczystej, ale miały charakter świąteczny. Uczestniczyli w nich (za wyjątkiem Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu) zaproszeni przez kierownictwa komend, przedstawiciele pozostałych kół Stowarzyszenia.
Na wyróżnienie zasługuje uroczystość odbyta na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

swieto policji kmp rzeszow


Wśród zaproszonych gości w spotkaniu tym uczestniczyli Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart, przedstawiciel Marszałka Podkarpackiego Waldemar Szumny, Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, przedstawiciel Prezydenta Rzeszowa Henryk Wolicki, przedstawiciele służb mundurowych podległych MSWiA, wojska, Służby Więziennej, Straży Miejskiej, sądu, prokuratury, księża na czele z kapelanem Policji ks.Markiem Buchmanem, byli komendanci miejscy Policji Adam Tworzydło i Witold Szczekala oraz inne osoby reprezentujące instytucje współdziałające z Komendą Miejską.
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych reprezentował prezes Zarządu Wojewódzkiego Wiktor Kowal.
Przemówienie okolicznościowe wygłosili: mł.insp. Bogusław Kania - Komendant Miejski Policji w Rzeszowie, insp. dr Krzysztof Pobuta - Komendant Wojewódzki, który podziękował funkcjonariuszom i pracownikom Policji za owocną służbę oraz przekazał życzenia świąteczne.
Słowa podziękowania i życzenia funkcjonariuszom i pracownikom Policji przekazali również dr Ewa Leniart i Józef Jodłowski oraz w formie listów okolicznościowych inne osoby uczestniczące w spotkaniu.
Akty nominacyjne, które wręczał insp. dr Krzysztof Pobuta z dr Ewą Leniart i mł.insp. Bogusławem Kanią otrzymało 181 policjantek i policjantów.
Komendant Wojewódzki z prezesem ZW SEiRP wręczyli medal XXV-lecia SEiRP z dyplomem mł.insp. Bogusławowi Kani a odznakę "Za wybitne osiągnięcia dla SEiRP" I Zastępcy Komendanta Miejskiego mł.insp. Konradowi Wolakowi. Miały też miejsce wyróżnienia związkowe. Medalem XXV-lecia NSZZ Policjantów wydanym z okazji tej rocznicy udekorowani zostali przez insp. dr Krzysztofa Pobutę i st.asp. Piotra Kulczyckiego - przewodniczącego koła NSZZ Policjantów w Komendzie Miejskiej - młodsi inspektorzy: Bogusław Kania, Konrad Wolak i Mirosław Wośko - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji.
Wiktor Kowal w imieniu Zarządu Wojewódzkiego SEiRP wręczył mł.insp. Bogusławowi Kani list okolicznościowy, w którym pogratulował powołania go na stanowisko Komendanta Miejskiego oraz przekazał życzenia świąteczne kierownictwu komendy, policjantom i pracownikom z okazji Święta Policji.

 W Przeworsku będąc na uroczystym spotkaniu z okazji Święta Policji prezes Zarządu Koła Janina Ryszawa wręczyła Komendantowi Powiatowemu Markowi Mendoniowi odznakę "Za zasługi dla SEiRP z dyplomem", dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy odznakę "Za wybitne osiągnięcia dla SEiRP" oraz Dyplom uznania Zarządu Wojewódzkiego Staroście Przeworskiemu.

 W dniu 13 lipca br. biorący udział w uroczystym spotkaniu z okazji Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku prezes Zarządu Koła SEiRP Władysław Bryniarski wraz z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji insp.Zbigniewem Sową wręczyli dyplomy uznania Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia następującym funkcjonariuszom: Marian Padowski, Władysław Płoszaj, Mariusz Łania, Władysław Buniowski, Bogusław Latusek, Stanisław Klin, Jarosław Grzeliński i Dariusz Pietrzyk oraz pracownikom cywilnym komendy: Anna Młynarska I Bogusław Rajzer.
Na uroczystości tej W.Bryniarski i insp.Z.Sowa wręczyli również członkom Stowarzyszenia - Danielowi Szaremu i Janowi Kucło przyznane przez Zarząd Główny odznaki "Za zasługi dla SEiRP z dyplomem".

Autor: Bogusław Trzpit