Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj0
Wczoraj31
Wizyt w tygodniu168
Wizyt w miesiącu223
Łącznie wizyt87270

Dzisiaj jest: Sobota
8 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Cyprian, Cyriak, Cyryl, Emil, Emilian,
Emiliusz, Niezamysł, Olech, Sylwiusz

Do końca roku zostało 146 dni.
Zodiak: Lew

Artykuły archiwalne 2013

Lubaczowskie ostatki

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Dnia 9.02.2013 r. w Klubie "Vi za vi" Koziejówka gm. Stary Dzików o godz. 18,00 odbyło się spotkanie emerytów, rencistów zrzeszonych w Porozumieniu Emerytów i Rencistów Służb Mundurowych Powiatu Lubaczowskiego, ich rodzin oraz zaproszonych gości wśród których m.in. obecna była Pani Maria Potoczna Prokurator Rejonowy w Lubaczowie wraz z mężem. Spotkanie połączono z zabawą karnawałową na tzw. ostatki. Do tańca przygrywał zespół "Grafitti". Personel klubu zapewnił uczestnikom spotkania wyśmienitą konsumpcję. Integracja emerytów straży granicznej, straży pożarnej, policji oraz zaproszonych gości odbyła się w wspaniałej atmosferze. Sporo było wspomnień z czasów czynnej służby, zdarzeń losowych a także o obecnych zainteresowaniach. To wszystko spowodowało, że czas spędzony na spotkaniu przeminął bardzo szybko i już w autokarze podczas powrotu do Lubaczowa wynikła potrzeba zorganizowania kolejnego takiego spotkania w maju.

Przewodniczący Prezydium EiRSMPL

Marek Kisz

 

ostatki_lubaczow_2013_01

Fot. 1 - Członkowie Prezydium Porozumienia Emerytów i Rencistów Służb Mundurowych Powiatu Lubaczowskiego wraz z Panią Prokurator Rejonową.

 

ostatki_lubaczow_2013_02

Foto. 2 Tańce i swawole...

 

ostatki_lubaczow_2013_03

Foto 3 - podczas dyskusji coś dla ducha .....

 

ostatki_lubaczow_2013_04

Foto 4 - apetyt także dopisuje

 

ostatki_lubaczow_2013_05

Foto 5 - Koledzy leśnicy także bawili się wspaniale.


 

Dzień Kobiet 2013

Tekst: Powiększ / Pomniejsz
Zarząd Koła nr 1 w Rzeszowie w dniu 9 .03.2013 r. zorganizował uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które miało miejsce w lokalu "Caffe Cela" znajdującym się w budynku KWP Rzeszów.

 

W spotkaniu wzięło udział liczne grono kobiet z naszego koła. Życzenia w imieniu Zarządu Koła złożył kolega Mieczysław Czerwonka, nawiązując także do historii powstania jego obchodów. W tej uroczystości udział wzięli członkowie Zarządu Wojewódzkiego z jego Prezesem Wiktorem Kowalem. Spotkanie to uprzyjemnił występ zespołu muzycznego.

AS/BT

 

Komunikat w sprawie wysokości diet służbowych

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

 

K O M U N I K A T

SKARBNIKA Zarządu Głównego SEiRP

 

w sprawie: wysokości diet służbowych na terenie kraju obowiązujących od 01.03.2013.

 

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013r w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju oraz poza granicami kraju.

1. Na podstawie w/w rozporządzenia z dniem 1 marca 2013r w Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów Policyjnych wprowadza się na terenie kraju:

* Dietę w wysokości - 30 zł,

( jeżeli podróż trwa mniej niż 8 godz.- dieta ni przysługuje, jeżeli trwa w godz.8-12 - przysługuje 50%, powyżej 12 godzin - 100%).

* Koszty dojazdu środkami komunikacji miejskiej - 6 zł,

* Ryczałt za nocleg - 45 zł

2. Nadal prawo do określenia środków transportu posiada pracodawca, głównie w zakresie wyrażenie zgody na wykorzystanie do celów służbowych własnego auta. Wtedy obowiązuje zwrot kosztów przejazdu z tzw "kilometrówki". W Stowarzyszeniu koszt przejazdu 1 km własnym autem w celach służbowych wynosi - 0,60 zł).

3. Pozostaje zasada, że wydatki związane z podróżą winny być właściwie udokumentowane ( np. biletami, fakturami, itp.)

4. Nowe rozporządzenie dopuszcza, tylko za zgodą pracodawcy, aby dokumentację podróży służbowej, zastąpić pisemnym oświadczeniem.

 

Decyzja w sprawie ubezpieczenia grupowego w PZU

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Decyzja nr 1/2013

Prezesa Zarządu Głównego SEiRP z dnia 01 marca 2013 r.

w sprawie: zmiany warunków współpracy z PZU "Życie" S.A. w ramach realizacji umowy Programu "SEiRP 2009"

 

podstawa prawna: § 30 ust. 4 pkt. 2 Statutu.

 

§1

Z uwagi na modyfikację warunków współpracy z PZU "Życie" S.A., w ramach realizacji umowy Programu "SEiRP 2009", między innymi dot. zmiany personalnej w zatrudnieniu przy obsłudze tegoż ubezpieczenia od dnia 01.03.2013 roku ubezpieczeniami Stowarzyszenia zajmuje się w PZU Kraków,   Pani Barbara Lachowicz.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. -->

§2

W związku z powyższym polecam:

Prezesi Zarządów Wojewódzkich/Okręgowych SEiRP w trybie pilnym powołają Koordynatorów d/s. PZU, których należy zobowiązać do utrzymywania stałych kontaktów z Panią Barbarą Lachowicz. Proponuję w tym celu wykorzystywać telefony służbowe posiadane przez Prezesów ZW/O.

Wszelką dokumentację związaną z procedurą ubezpieczeniową kierować należy pocztą resortową (msw), na adres: Komenda Wojewódzka Policji, 31-571 Kraków, ul. Mogilska 109, z dopiskiem : Zarząd Wojewódzki SEiRP w Krakowie, Pani Barbara Lachowicz. Można też korespondencję w formie elektronicznej przesyłać na adres e-mailowy Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Krakowie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem "dla Pani Barbary Lachowicz" .

§3

Przypominam, że PZU "Życie" S.A. Odział w Krakowie mieści się obecnie przy ul. Juliana Dunajewskiego 3, 31-133 Kraków.

§4

Decyzja wchodzi w życie z dniem 01.03.2013 roku.

 

Wielkanoc 2013

Tekst: Powiększ / Pomniejsz
wielkanoc_2013

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych

obfitości na świątecznym stole,

smacznego jajka oraz wiosennego nastroju

w rodzinnym gronie życzy

Zarząd Wojewódzki SEiRP w Rzeszowie