Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj24
Wczoraj15
Wizyt w tygodniu209
Wizyt w miesiącu569
Łącznie wizyt76497

Dzisiaj jest: Niedziela
20 Października 2019
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga

Artykuły archiwalne 2013

Koszty zastępstwa procesowego

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Odpowiadając na zapytania związane z kosztami zastępstwa procesowego od kwotowych decyzji emerytalno-rentowych, ZW SEiRP w Rzeszowie udostępnia nadesłane do nas informacje do wykorzystania przez osoby zainteresowane.

Do pobrania :

- odpis Postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie dotyczącego tych kosztów / pobierz /

- wzór pisma procesowego emeryta z Łodzi / pobierz /

 

Koordynator wojewódzki d/s ubezpieczeń w PZU

Tekst: Powiększ / Pomniejsz
Stosownie do Decyzji nr 1/2013 Prezesa Zarządu Głównego SEiRP w Warszawie, Prezydium Zarządu Wojewódzkiego w Rzeszowie, uchwałą z dnia 26.03.2013r., powołało na stanowisko koordynatora wojewódzkiego d/s ubezpieczeń w PZU,
kol. Stefanię Rosińską, tel. kontaktowy 603 613 317.
Wymieniona koleżanka będzie pośredniczyć w kontaktach z koordynatorką na kraj p. Barbarą Lachowicz, zwłaszcza w sprawach ubezpieczenia zbiorowego.
 

Apel do Kół Terenowych

Tekst: Powiększ / Pomniejsz
Szanowne Koleżanki i Koledzy z Kół Terenowych SEiRP w województwie podkarpackim.

 

Na wniosek Prezesa Zarządu Głównego, proszę o składanie podpisów na listach, w proteście przeciwko projektowi ustawy o obniżeniu o połowę corocznego odpisu na fundusz socjalny dla emerytów i rencistów służb mundurowych.

O przygotowanie stosownych list w/g wzoru podanego w załączniku, w trybie pilnym, proszę Prezesów Kół. Sprawę należy traktować priorytetowo, a listy przesyłać sukcesywnie do Zarządu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Do pobrania dokumenty:

- lista protestacyjna przeciwko projektowi ustawy / pobierz /

 

Z poważaniem

Wiktor Kowal

Prezes

 

Oddanie hołdu poległym

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

     W dniu 6 kwietnia 2013 r. Zespół Inicjatyw Historyczno-Patriotycznych przy Radzie Wojewódzkiej SLD w Rzeszowie, zorganizował wyjazd w Bieszczady, mający na celu oddanie hołdu poległym żołnierzom i milicjantom w latach 1944-1947. W wyjeżdzie tym, mimo niesprzyjającej aury, licznie wzięli udział członkowie Koła SEiRP z Rzeszowa.

hold_poleglym_2013_01Cześć poległym, wspólnie z weteranami wojskowymi i innymi działaczmi naszego regionu, oddali przy pomnikach w Bystrem, Jabłonkach, Cisnej i na cmentarzu wojskowym w Baligrodzie.

Pod pomnikiem zamordowanych milicjantów w Cisnej, głos zabrał Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie Andrzej Sowa. W swoim wystąpieniu nawiązał do wyjątkowo dramatycznych kart w naszej najnowszej historii i w skrócie przypomniał wydarzenia sprzed 68 lat, które miały miejsce w Cisnej. Wyraził pragnienie, aby to zło, jakie miało miejsce w przeszłości, nigdy więcej się nie powtórzyło.

Następnie wieniec z kwiatów biało-czerwonych złożyła delegacja Koła SEiRP w Rzeszowie: Bożena Szubart-I Wiceprezes Zarządu Koła w Rzeszowie, a towarzyszyli jej Jan Ożóg-Sekretarz tego koła i Andrzej Sowa-Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego. Symboliczne świece zapalili u stóp pomnika Jadwiga Michalczyk-Prezes Zarządu Koła SEiRP w Rzeszowie, Mieczysław Czerwonka-Wiceprezes Zarządu tego koła, jak również inni członkowie stowarzyszenia, między innymi Marian Oczoś, a także członkowie innych delegacji, w tym byłych żołnierzy WP.                             

    

Po długiej i wyczerpującej podróży, jej uczestnicy zatrzymali się na krótki odpoczynek i zjedzenie posiłku, przy tradycyjnym już ognisku w zajeżdzie, w Nowosiółkach. Jako ciekawostkę należy podać, że zajazd ten, sąsiaduje z Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim "Knieja", którego zwiedzanie zostało nam gratisowo udostępnione. Można w nim było obejrzeć zwierzynę żyjącą w Bieszczadach, narzędzia, którymi posługiwali się do niedawna nasi dziadkowie, okazałe trofea łowieckie, wyroby rzemieślnicze i zabytkowe przedmioty.

Miłym zaskoczeniem było przywitanie nas przez ubranego w strój kominiarza, harmonistę, który umilał spędzony tam czas piękną muzyką i śpiewem. W śpiewie pomagali mu również uczestnicy naszej wycieczki. Na tym lużnym już spotkaniu, nie zabrakło także przedstawiciela władzy miejscowej w osobie pani Wójt Agaty Pomykały. W ubiegłym roku pani Wójt była również obecna przy pomniku, na oficjalnej uroczystości.

     hold_poleglym_2013_02

 

 

 

Z żalem opuszczaliśmy ten piękny zakątek naszego regionu, przepełniony ciszą, spokojem, a nade wszystko, cudownymi widokami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku frekwencja uczestników znacznie wzrośnie i zamiast 2-ch autokarów, pojedzie ich kilka. Bo obowiązkiem żyjących jest pamiętać o ofiarach tamtych lat i czcić miejsca ich tragedii i pochówku, do czego gorąco zachęcamy. 

     

                                                                                      

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii. ( kliknij tutaj )

 

 

Tekst i zdjęcia: Andrzej Sowa

 

Nowe koło SEiRP na podkarpaciu

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

     W dniu 9.04.2013 r. w Dźwiniaczu Dolnym, w pięknym gospodarstwie agroturystycznym " U Flika", odbyło się drugie walne zebranie członków Koła SEiRP w Ustrzykach Dolnych. Otwierając zebranie, wszystkich przybyłych, a wśród nich prezesa Wiktora Kowala i wiceprezesa Andrzeja Sowę z Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie powitał prezes Zarządu Koła Gwidon Piotrowicz. Następnie wybrano przewodniczącego zebrania, został nim kol. Roman Glapiak, który kontynuował jego prowadzenie. Sekretarzem została  kol. Celina Piorunik, jak na razie, jedyna przedstawicielka "płci pięknej", w tym kole. Do komisji uchwał i wniosków weszli koledzy: Marian Śliwiak, Krzysztof Sabat i Adam Konopelski.

W części roboczej przyjęto plan pracy na 2013r. oraz podjęto uchwałę o podwyższeniu składki do kwoty 120zł rocznie, co jest ewenementem w naszym województwie. Członkowie uznali, że obciążenie w skali miesiąca kwotą 10 zł, nie stanowi zagrożenia dla ich budżetu domowego, a nowo powstałemu kołu, odpowiednie środki pieniężne są niezbędne do właściwego funkcjonowania.

kolo_ustrzyki_03

 

 

Na zebraniu głos zabrali przybyli goście. Prezes Wiktor Kowal pochwalił pracę koła i wskazał, na co należy zwrócić uwagę w dalszej jego działalności. Prosił, aby członkowie przekonywali innych emerytów i rencistów do wstępowania w nasze szeregi. Liczniejsza grupa ludzi będzie mogła prężniej i aktywniej działać na rzecz naszego środowiska. Zaapelował, by pamiętać o przekazaniu 1% podatku na Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych. Wszyscy obecni na zebraniu złożyli podpisy, jako formę protestu przeciwko projektowi ustawy o obniżeniu o połowę corocznego odpisu na fundusz socjalny. Po przedłożeniu wniosków i dyskusji o różnych sprawach i problemach związanych z naszą działalnością, których w nowym kole nie brakowało, prowadzący zakończył zebranie, zapraszając na smaczny poczęstunek.

Rewelacją serwowanego posiłku okazał się tradycyjnie, własnoręcznie wypieczony  przez członka tego koła kol. Romana Glapiaka tzw. chleb Flika.

    

 

kolo_ustrzyki_01

 

 

 

Należy nadmienić, że Koło w Ustrzykach Dolnych swoją działalność rozpoczęło 5 lutego 2013r. Początkowo liczyło 18 członków i zaledwie po 2-ch miesiącach działalności ich liczba wzrosła do 26 osób. Jest to imponujące i pocieszające dla zainteresowanych, że stan liczebny organizacji na podkarpaciu sukcesywnie się powiększa. Obserwując zaangażowanie i potencjał osobowy prezesa Koła, a także pozostałych członków Zarządu, jako Prezydium Zarządu Wojewódzkiego, jesteśmy całkowicie spokojni o ich przyszłość i ufni w to, że w niedługim czasie będą stanowić wzór do naśladowania, czego im serdecznie życzymy.

 

 

 

 

 

kolo_ustrzyki_02

 

 

Nie sposób pominąć osoby Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych Pana podinsp. Aleksandra Lubasa, który wzorem swojego przełożonego jest otwarty na nasze środowisko i zaszczycił swoją obecnością zebranie założycielskie mające miejsce w lutym b.r. To za jego zgodą zostały udostępnione dwa pomieszczenia w budynku komendy, dające warunki do pracy Zarządowi Koła i możliwości spotkania się jego członkom. Mamy nadzieję, że w miarę możliwości Pan Komendant będzie nadal wspierał miejscowe Koło SEiRP i pamiętał o emerytach i rencistach, za co z głębi serca dziękujemy.   

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii. ( kliknij tutaj )

 

 

  Tekst: Andrzej Sowa