Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj24
Wczoraj15
Wizyt w tygodniu209
Wizyt w miesiącu569
Łącznie wizyt76497

Dzisiaj jest: Niedziela
20 Października 2019
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga

Artykuły archiwalne 2013

Posiedzenie Zarządu Głównego SEiRP

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

posiedzenie_zg_warszawa

12 kwietnia 2013 r. odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Zarządu Głównego, prowadzone przez prezesa Henryka Borowińskiego, poświęcone przede wszystkim dokonaniom zeszłorocznym i planowanym przedsięwzięciom w roku bieżącym.

Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia w 2012 roku przedstawił I wiceprezes ZG Zdzisław Pietryka. Wynikało z niego, że cele zostały osiągnięte, wymieniając szereg liczb, z których jedna jest symptomatyczna: liczba naszych członków w ciągu roku wzrosła o 450. Prezes ZG omówił działania naszej organizacji w obronie funduszu socjalnego, które będą kontynuowane. Stowarzyszenie zbiera podpisy, kierowane do sejmu, pod protestem przeciw projektowi ministerialnej ustawy. Sprawozdanie finansowe złożył skarbnik ZG Antoni Pietraszewski. Budżet jest dodatni, zatem staramy się oszczędnie wydawać nasze wspólne pieniądze. Główna Komisja Rewizyjna nie stwierdziła istotnych uchybień w gospodarce finansowej. Nowym elementem planu na 2013 rok są priorytety Stowarzyszenia, z których najważniejsze, to:

- współpraca z NSZZ Policjantów i stowarzyszeniami emerytów pożarnictwa i straży granicznej;

- aktywny udział w Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP;

- systematyczne kontakty na szczeblu MSW i komendanta głównego Policji;

- promowanie "ludzi sukcesu";

- systemowa opieka wdów i sierot ze strony Stowarzyszenia;

- kontynuowanie współpracy międzynarodowej.

Ekspert PZU przedstawiła Zarządowi Głównemu zmiany w ubezpieczeniu zbiorowym, które poszerzą jego zakres, ale spowodują podwyższenie składki o ok. 10 zł. Formalności trzeba będzie załatwić najpóźniej w ciągu miesiąca.

Zarząd Główny podjął szereg uchwał organizacyjnych, między innymi zatwierdził regulamin Zespołu Redakcyjnego. Sekretarz Zarządu Głównego Zdzisław Bartula złożył rezygnację, a na jego miejsce powołano Zdzisława Pietrykę, który będzie łączył tę funkcję ze stanowiskiem I wiceprezesa ZG. Następne posiedzenie Zarządu Głównego odbędzie się 20 maja.

 

Materiał opublikowano za zgodą Redakcji Olsztyńskiego Biuletynu Informacyjnego.

 

Zebranie Koła SEiRP w Przeworsku

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 26 kwietnia 2013 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Przeworsku, odbyło się zebranie sprawozdawcze miejscowego Koła SEiRP. Zaproszonych gości i członków Koła, którzy, jak zawsze, licznie przybyli na spotkanie, powitała prezes Zarządu Koła kol. Janina Ryszawa. Wśród gości byli: burmistrz Przeworska Maria Dubrawska-Lichtarska, Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku insp. Ryszard Kula, zastępca komendanta nadkom. Marzena Wożnik, wiceprzewodniczący ZT NSZZ Policjantów Józef Sekreta, prezes i I wiceprezes ZW SEiRP w Rzeszowie Wiktor Kowal i Bolesław Pezdan, członek Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej Józef Stecko.

zebranie_przeworsk_02Prezes Janina Ryszawa po otwarciu zebrania, również przewodniczyła jego obradom. W trakcie obrad przedstawiła sprawozdanie z działalności Koła za 2012r. i zapoznała z planem pracy na rok bieżący. Zarówno sprawozdanie, jak też plan pracy zostały przyjęte przez obecnych na zebraniu.

Aktualnie Koło liczy 74 członków, chociaż jeszcze nie tak dawno, było ich zaledwie 20-tu. Tylko w bieżącym roku do Koła zapisały się 3 nowe osoby. Oby rekrutacja szła nadal w dobrym kierunku, a Koło powiększało swoje szeregi, tego serdecznie życzymy jego Zarządowi.

Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych 3 emerytów policyjnych, w tym jednego członka Stowarzyszenia.

Prowadząca zebranie kol. Janina wskazała na dobrą współpracę z kierownictwem miejscowej komendy policji, czego rezultatem jest, między innymi, użyczenie pomieszczeń KPP na działalność Stowarzyszenia. To przychylność i otwartość ze strony pana komendanta Ryszarda Kuli, daje Zarządowi Koła możliwość pracy w godnych warunkach na rzecz nie tylko swoich członków, ale wszystkich emerytów i rencistów policyjnych mieszkających na tym terenie.

Na zebraniu podkreślono znakomitą współpracę z ZT NSZZ Policjantów, zwłaszcza w rozwiązywaniu problemów nurtujących środowisko policyjne, jak też nasze Stowarzyszenie. Obecność pani burmistrz Marii Dubrawskiej-Lichtarskiej, nie tylko podniosła rangę zebrania sprawozdawczego, ale dobitnie świadczy,że sprawy naszego stowarzyszenia nie są obce miejscowym władzom, za co w imieniu wszystkich naszych członków, serdecznie dziekujemy.

Nie sposób przeoczyć faktu, że właśnie w Przeworsku znaczący głos w życiu społecznym mają kobiety. Tak trzymać Drogie Panie, z naszej strony macie pełne poparcie!

Kończąc zebranie kol. Janina Ryszawa podziękowała zebranym za zaangażowanie w społeczną pracę, i jedocześnie  gościom za uczestnictwo w zebraniu.

zebranie_przeworsk_01

 

 

 

Po oficjalnej części przyszedł czas na smaczny poczęstunek, który mógł dojść do skutku dzięki osobie wspierającej Koło panu Piotrowi Malinowskiemu. To dzięki przychylności i pomocy ze strony pana Piotra Malinowskiego mogliśmy skosztować wspaniałego chleba, ciastek i innych frykasów, wyprodukowanych w jego firmie "Bamal" mieszczącej sie w Pełnatyczach koło Zarzecza. Dziękujemy panie Piotrze, smaczne było!

 

 

 

 

 

 

 

 

zebranie_przeworsk_03

 

W tracie spotkania okazało się, że wśród członków koła są także osoby muzykujące. Biesiadę przy stole umilała muzyka płynąca z akordeonu i gitary. Przy tak pięknym akompaniamencie wręczono wiązanki kwiatów solenizantom: pani Marzenie Woźnik Z-cy KPP i Jerzemu Uchmanowi członkowi Zarządu Koła.

Atmosfera spotkania była wspaniała, aż żal było się żegnać. Trudno, co piękne i miłe też ma swoje zakończenie. My ze swej strony, jako Prezydium ZW SEiRP w Rzeszowie, dziękujemy kol. Janinie Ryszawa i całemu Zarządowi Koła za aktywną działalność na rzecz Stowarzyszenia i korzystne oddziaływanie na środowisko emerytów policyjnych.

 

 

 

 

 

 

Tekst Andrzej Sowa

 

Argument przy obronie uprawnień emerytalnych

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Przedstawiam do zapoznania zainteresowanym pismo pana Adolfa Forysia z możliwością do wykorzystania przez absolwentów WSO w Legionowie jako argument przy obronie uprawnień emerytalnych. Pismo do pobrania tutaj.

Andrzej Sowa

 

Spotkanie z prawnikiem

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Szanowne Koleżanki i Koledzy

Uprzejmie  informuję, że  w dniach 11-12 maja br. będzie przebywać na Podkarpaciu mecenas Damian Sucholewski Tel/Kom: 502646459, 505959576, aktywnie współpracujący m.in. z Zarządem Głównym SEiRP. Istnieje możliwość indywidualnego spotkania się z Panem Mecenasem po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu we wskazanym terminie pobytu  na terenie Sanoka.

 

Wskażniki i dane liczbowe o Stowarzyszeniu

Tekst: Powiększ / Pomniejsz