Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj34
Wczoraj61
Wizyt w tygodniu475
Wizyt w miesiącu920
Łącznie wizyt64480

Dzisiaj jest: Niedziela
18 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz

Do końca roku zostało 44 dni.
Zodiak: Skorpion

Artykuły archiwalne 2013

Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji awansował na stopień Generała Policji

general_stopczyk_male

W dniu 24 lipca 2013 roku o godzinie 9.00 na dziedzińcu przed gmachem Podkarpackiej Komendy Wojewódzkiej Policji odbyła się podniosła uroczystość przywitania już w stopniu nadinspektora Policji, podkarpackiego Wojewódzkiego Komendanta Policji Pana Zdzisława Stopczyka.

Uroczystość odbyła się z udiałem najwyższych władz samorządowych i rządowych województwa oraz miasta Rzeszowa i innych zaproszonych gości. Uczestniczył w niej również nowomianowany Ordynariusz Rzeszowski ks. biskup Jan Wątroba. Uświetniała ją Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Gaci przy udziale Kompanii Honorowej Policji.

 

list_gratulacyjny_general_maleZ okazji awansu na stopień nadinspektora Policji Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia Emerytów i rencistów Policyjnych wystosował list gratulacyjny do gen.Z.Stopczyka, który wraz z wiązanką kwiatów został mu wręczony na tej uroczystości przez delegację Stowarzyszenia w osobach: Prezes ZW Wiktor Kowal, I Wiceprezes ZW Bolesław Pezdan, Sekretarz ZW Stefania Rosińska i Prezes Zarządu Koła w Rzeszowie Jadwiga Michalczyk.

 

 

general_gratulacje_01 general_gratulacje_02

 

W drugiej części tej uroczystości - z okazji Święta Policji - delegacje Podkarpackiej Komendy Wojewódzkiej Policji, Rodziny Policyjnej 1939, NSZZ Policjantów i NSZZ Pracowników Policji złożyły pod tablicami na budynku Komendy Wojewódzkiej ufundowane ku czci pomordowanych Policjantów w Ostaszkowie oraz poległych w służbie funkcjonariuszy w ochronie życia i mienia obywateli w latach 1919 - 2009. Również delegacja Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w składzie: prezes ZW Wiktor Kowal, Prezes Zarządu Koła Jadwiga Michalczyk i Wiceprezes tego Zarządu Mieczysław Czerwonka złożyła pod wymienionymi tablicami wiązankę kwiatów.

general_wience_01 general_wience_02

 

Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rzeszowie oraz członkowie naszego Stowarzyszenia na Podkarpaciu z dużym zadowoleniem przyjęli wiadomość o awansowaniu Pana na stopień Generała Policji.

Z okazji tego pięknego awansu i przejścia do Korpusu Generałów, serdecznie Panu Gratulujemy - życząc wytrwałości i wielu sukcesów w tej odpowiedzialnej dla państwa i społeczeństwa służbie oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności Panu oraz osobom Panu najbliższym.

W związku z tym iż ten wspaniały awans Pana w stopniu służbowym zbiegł się z datą Święta Policji, składamy z tej okazji Panie Generale, na Pana ręce serdeczne pozdrowienia dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji na Podkarpaciu.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości w Galerii lub klikając tutaj.

 

Życzenia z okazji Święta Policji

zyczenia_swieto_policji_male

 

W dniu 25 lipca 2013 r. odbyły się uroczyste obchody Świeta Policji dla funkcjonariuszy i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
Zaproszony na te obchody Prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Wiktor Kowal przekazal Panu insp.Witoldowi Szczekali adres, w którym między innymi napisał:

" Z okazji Święta Policji Prezydium Zarząd Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, składa Kierownictwu Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie oraz wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji województwa podkarpackiego serdeczne pozdrowienia oraz życzenia sukcesów w trudnej i odpowiedzialnej stużbie na rzecz społeczeństwa naszego pięknego miasta i powiatu rzeszowskiego oraz województwa, w których zamieszkują również nasi emeryci. "

 

Święto Policji w Przeworsku

W dniu 26 lipca 2013 roku z okazji Święta Policji odbyło się uroczyste spotkanie na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku funkcjonariuszy i pracowników tego powiatu, w którym obok władz samorządowych powiatu, miasta Przeworska i pozostałych gmin uczestniczył również Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp.Sławomir Szczupak.

Podczas tej uroczystości Prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Wiktor Kowal - w imieniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia - z insp.Sławomirem Szczupakiem i Prezesem Koła Janiną Ryszawą wręczył odznakę "Za Zasługi dla SEiRP" z dyplomem Pani Marii Dubrowskiej-Lichtarskiej - Burmistrz Przeworska i insp. Ryszardowi Kuli - Komendantowi Powiatowemu Policji w Przeworsku.

 

Sztandar dla Komendy Policji w Jaśle

W dniu 04 sierpnia 2013 r. odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji w Jaśle.

Podczas obchodów Komendzie Policji w Jaśle wręczony został sztandar. W uroczystości uczestniczył Prezes ZW SEiRP w Rzeszowie Wiktor Kowal z udziałem pocztu sztandarowego Zarządu Wojewódzkiego w skład, którego wchodzili: Mieczysław Czerwonka, Janusz Skrzat i Zbigniew Fal.

Z okazji wręczenia sztandaru Prezes Zarządu Wojewódzkiego Wiktor Kowal i Prezes Zarządu Koła w Jaśle wystosowali do Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle list gratulacyjny.

list_gratulacyjny_jaslo_male

 

Nawiązanie współpracy Podkarpackiego SEiRP z organizacją emerycką Ukrainy

Prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie Wiktor Kowal korzystając z pobytu na Święcie Policji w Jaśle nawiązał kontakt z Przewodniczącym Lwowskiej Okręgowej Organizacji Asocjacji Weteranów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy Jarosławem Junakiem.

Obydwaj prezesi organizacji emeryckich milicji i policji podpisali deklarację intencyjną, która stanowić będzie podstawę do zawarcia w przyszłości umowy o współpracy pomiędzy Zarządem Wojewódzkim Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji a bratnią emerycką organizacją milicyjną Obwodu Lwowskiego.

medal_prezes_kowal_male

 

 

 

Przewodniczący Jarosław Junak wręczył Prezesowi ZW Stowarzyszenia medal jubileuszowy wydany z okazji 20 - lecia istnienia organizacji emeryckiej na Ukrainie.