Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj31
Wczoraj29
Wizyt w tygodniu31
Wizyt w miesiącu647
Łącznie wizyt69830

Dzisiaj jest: Poniedziałek
18 Marca 2019
Europejski Dzień Mózgu
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl,
Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator

Do końca roku zostało 289 dni.
Zodiak: Ryba

Artykuły archiwalne 2014

Pożegnanie Komendanta w związku z przejściem na emeryturę

W dniu 27 lutego 2014 roku zakończył służbę I Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Kazimierz Mruk.

komendant mruk 01m komendant mruk 02m

Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rzeszowie skierował pismo następującej treści:
  "W związku z zakończeniem przez Pana Inspektora służby na zaszczytnym i odpowiedzialnym stanowisku Pierwszego Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia wyraża Panu wdzięczność za bardzo życzliwy i przyjazny stosunek do środowiska emerytów policyjnych, a zwłaszcza do naszej organizacji. Odczucia takie odniesione są nie tylko przez członków Stowarzyszenia podczas pełnienia służby w Województwie Podkarpackim - ale również z innych jednostek Policji, zwłaszcza z Krakowa, skąd płyną pod adresem Pana Osoby słowa sympatii.
   Te sympatyczne odczucia do Pana Inspektora - wyrażane są nie tylko jako Dowódcy Podkarpackiego Garnizonu Policji - ale również jako aktywnego działacza bratniej, społecznej organizacji - Stowarzyszenia Komendantów Policji.  
  komendant mruk 03m 

 

W związku z przejściem w stan spoczynku, Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia życzy Panu Komendantowi zdrowia, wszelkich pomyślności na przyszłe lata, aktywności w działalności społecznej oraz szczęścia w życiu rodzinnym."

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Ryszard Tyczyński

 

Spotkanie integracyjne członków stowarzyszenia i emerytów związkowych w Łańcucie

W dniu 1 marca 2014 r. z inicjatywy Prezesa Zarządu Koła Stowarzyszenia Stanisławy Kielar oraz przewodniczącego terenowego koła emerytów zrzeszonych w NSZZ Policjantów Wiesława Dudka odbyło się w restauracji "Bogdanka" w Łańcucie tradycyjne już spotkanie członków obu organizacji wraz z małżonkami oraz emerytów niezrzeszonych. Okazją do spotkania było zakończenie karnawału i Święto Kobiet. Sala lokalu była wypełniona do ostatniego miejsca. W spotkaniu uczestniczyli działający w szeregach tych organizacji emeryckich byli komendanci powiatowi Policji w Łańcucie; Janusz Uberman, Wacław Mucha i Andrzej Rajzer oraz były zastępca Komendanta Powiatowego tej jednostki obecnie wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia w Rzeszowie Ryszard Tyczyński a także Prezes tego zarządu Wiktor Kowal i skarbnik ZW Irena Kozak.
Współorganizator tego spotkania wiceprzewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Barbara Ilukiewicz z szefami obu kół Stanisławą Kielar i Wiesławem Dudkiem przekazali z okazji Święta Kobiet życzenia obecnym paniom oraz obdarowali je kwiatami i słodyczami. Życzenia przekazał również Prezes ZW Wiktor Kowal. W spotkaniu uczestniczył także przewodniczący Zarządu koła NSZZ Policjantów w Łańcucie Tomasz Woś.
W związku z przypadającą w tym dniu 80-tą rocznicą urodzin Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Wiktora Kowala. Barbara Ilukiewicz w imieniu obecnych złożyła mu życzenia, zaś zebrani odśpiewali na jego cześć tradycyjny "sto lat" z podkładem muzycznym. Spotkanie odbyło się z poczęstunkiem przy biesiadnym stole z muzyką i tańcami jak przystało na zakończenie karnawału.
Przed spotkaniem odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze koła stowarzyszenia w Łańcucie. W skład wybranego Zarządu Koła weszli dotychczasowi jego członkowie; Kielar Stanisława-Prezes Koła, Maria Międlar - wiceprezes, Kazimierz Papież - członek oraz nowi członkowie: Tadeusz Mielcarek - skarbnik i Ryszard Małaszczuk - sekretarz.
Członkami komisji rewizyjnej zostali: Zofia Pasierb, Stanisława Stec oraz Bolesław Kołodziej.
W zebraniu uczestniczyli: Prezes Zarządu Wojewódzkiego Wiktor Kowal, który wysoko ocenił prace dotychczasowego zarządu mimo trudności lokalowych oraz skarbnik tego Zarządu Irena Kozak, która udzieliła wyjaśnień w zakresie opłacania składek członkowskich.

Autor: Ryszard Tyczyński

 

Uroczyste posiedzenie Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia w Rzeszowie

      W dniu 4 marca 2014 roku odbyło się uroczyste poszerzone posiedzenie Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia w Rzeszowie z udziałem członków zarządu koła w Rzeszowie Prezesa Zarządu Głównego Henryka Borowińskiego oraz Wiceprezesa tego Zarządu Jerzego Krawczyka, który z ramienia ZG jest opiekunem podkarpackiej organizacji Stowarzyszenia.
     W pierwszej części posiedzenia prezes Zarządu Wojewódzkiego Wiktor Kowal poinformował o głównych problemach, które podejmował Zarząd Wojewódzki i jego Prezydium, a także zarządy kół w 2013 roku oraz w dwóch miesiącach 2014 roku. Poinformował również o przyjętej uchwale 21 listopada 2013 roku, w sprawie kampanii sprawozdawczo-wyborczej w województwie i jej przebiegu w kołach Stowarzyszenia. Natomiast prezes Zarządu Głównego Henryk Borowiński informował zebranych o  bieżących działaniach Zarządu Głównego i jego Prezydium, zaś o niektórych problemach o aspekcie prawnym, podejmowanych przez Prezydium ZG poinformował przewodniczący komisji prawnej Jerzy Krawczyk.

 

uroczyste rzeszow 01m Zapraszamy do obejrzenia zdjęć tutaj (kliknij).


   Druga cześć posiedzenia Prezydium poświęcona była uczczeniu osiemdziesiątej rocznicy urodzin prezesa Zarządu Wojewódzkiego Wiktora Kowala, z której to okazji wzięli w nim  udział reprezentacyjni przedstawiciele kierownictwa Zarządu Głównego. Prezes Henryk Borowiński wręczając od Zarządu Głównego list gratulacyjny Jubilatowi podkreślił walory jego charakteru i położone zasługi w kierowaniu Stowarzyszeniem w województwie podkarpackim, a także we wnoszeniu trafnych i pozytywnych akcentów na posiedzeniach Zarządu Głównego.
      Jubileuszowy list wraz z życzeniami Prezesowi Wiktorowi Kowal oraz kwiaty , a także plakietkę z napisem " W dniu 80-tej rocznicy urodzin proszę przyjąć serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia, jak również gorące podziękowania za pełną największego zaangażowania pracę na rzecz środowiska emerytów i rencistów policyjnych. Z okazji tak dostojnego jubileuszu życzymy zdrowia i pomyślności osobistej a także sukcesów i satysfakcji w działalności społecznej" zostały wręczone przez długoletniego wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego Tadeusza Kagana oraz długoletnią prezes koła w Rzeszowie Jadwigę Michalczyk.
   W posiedzeniu uczestniczyli również przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego i jednocześnie wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów - Józef Bąk, który składając Jubilatowi życzenia wręczył mu również list od Zarządu Wojewódzkiego tej organizacji z okazji rocznicy urodzin.
   Z zaproszonych osób w spotkaniu uczestniczył zaprzyjaźniony ze Stowarzyszeniem redaktor miesięcznika "Echo Rzeszowa" Roman Małek, który wystosował do Jubilata list gratulacyjny napisany językiem polszczyzny z XVI wieku. Roman Małek na łamach tego miesięcznika promuje działania Policji i naszego stowarzyszenia. Byli też uczestnikami spotkania nasi emeryci - członkowie Stowarzyszenia Jan Mazur i Bronisław Buniowski, którzy w 2013 roku obchodzili 70-te urodziny.
    W tej części spotkania przygrywał już tradycyjnie nasz emerycki duet Adam Fus i Władysław Kretowicz.

 

Autor: Ryszard Tyczyński

 

Z okazji Dnia Kobiet

tulipany

 

Wszystkim Paniom

życzymy, żeby każdy dzień

był co najmniej tak przyjemny,

jak 8 marca

koledzy ze Stowarzyszenia

 

Władze koła nr 1 w Rzeszowie wybrane

29 marca 2014 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze koła nr 1 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rzeszowie.Ustępujący Zarząd przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności w minionej kadencji i otrzymał absolutorium. Następnie uczestnicy zebrania wybrali nowy zarząd i komisję rewizyjną w składzie:

Skład Zarządu

- Prezes - Jadwiga Michalczyk
- Wiceprezes - Bożena Szubart
- Wiceprezes - Mieczysław Czerwonka
- Sekretarz - Andrzej Kosik
- Skarbnik - Ewa Sowa
- Członkowie - Edmund Kalandyk, Halina Wieczorowska, Jan Ożóg

 

Komisja Rewizyjna

- Przewodniczący - Sławomir Zając
- Z-ca Przewodniczącego - Ludwik Cebula
- Członkowie - Jadwiga Orłowska, Michał Wołowiec

 

Autor: Bożena Szubart