Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj33
Wczoraj29
Wizyt w tygodniu33
Wizyt w miesiącu649
Łącznie wizyt69832

Dzisiaj jest: Poniedziałek
18 Marca 2019
Europejski Dzień Mózgu
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl,
Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator

Do końca roku zostało 289 dni.
Zodiak: Ryba

Artykuły archiwalne 2014

List gratulacyjny od koła SEiRP Sanok

W dniu 19 maja 2014 roku w siedzibie SEIRP koła w Sanoku doszło do spotkania Zarządu kola z Kierownictwem KPP Sanok.W trakcie spotkania Prezes koła Mieczyslaw Sabat wręczył komendantowi kom. Grzegorzowi Matyniak list gratulacyjny z okazji objęcia objęcia funkcji Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

sanok matyniak1m

Autor: Mieczysław Sabat

 

Sanocko - brzozowskie zawody w wędkarstwie spławikowym

sanok wedkarstwo 1mW sobotę 14 czerwca 2014 roku w Jabłonicy Ruskiej pow. Brzozów odbyły się IV Zawody w Wędkarstwie Spławikowym zorganizowane przez Region IPA Bieszczady w Sanoku oraz Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koła w Sanoku i Brzozowie pod patronatem Starosty Brzozowskiego pana Zygmunta Błaża.

Mimo zmiennej aury na zawody zgłosiło się 10 drużyn dwuosobowych z terenu Sanoka, Brzozowa, Przemyśla oraz ze Sniny w Słowacji. W czasie tury, która trwała od godziny 13.00 do godziny 17.00 zawodnicy złowili ogółem 83 kg ryb różnych gatunków. Zdecydowanie przeważały karpie, ale były i karasie, leszcze jeden amur oraz tołpyga o wadze 4,58 kg, która była największą rybą zawodów.

W klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą został kol. Zbigniew Kowalczyk z Koła SEiRP Brzozów, który zdobył 23360 punktów, łowiąc 23.36 kg ryb w tym oczywiście największą rybę wspomniana wyżej tołpygę. Drugie miejsce zajął kolega Matej Werbicki z IPA Snina (Słowacja) uzyskując 16800 punktów, tj łowiąc 16,80 kg ryb , oraz trzecie miejsce zajął kol. Klaudiusz Bartnicki z IPA Przemyśl Straż Graniczna wynikiem 9100 punktów, łowiąc 9,10 kg ryb.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyła drużyna SEiRP Brzozów w składzie kol. Zbigniew Kowalczyk i kol. Alfred Szydłowski uzyskują 26350 punktów, w tym miejscu należy dodać, że kol. Alfred Szydłowski złowił co do wielkości drugą rybę, a mianowicie amura o wadze 2.99 kg. Drugie miejsce zdobyła drużyna IPA Snina (Słowacja) w składzie kol. Matej Werbicki i kol. Michał Potocki zdobywając łącznie 18790 punktów, zaś trzecie miejsce przypadło drużynie mieszanej z IPA Przemyśl SG i SEiRP Sanok tj. kol. Klaudiuszowi Bartnickiemu i kol. Ryszardowi Sroka, którzy łącznie zdobyli 9300 punktów. Puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe zwycięzcom wręczali Wicestarosta Powiatu Brzozowskiego Pan Janusz Draguła i Przewodniczący Podkarpackiej Grupy IPA w Rzeszowie kol. Marek Godzień.

sanok wedkarstwo 2m  sanok wedkarstwo 3m

 

Autor: Mieczyslaw Sabat

 

Spotkanie towarzysko-integracyjne koła w Łańcucie

W dniu 7 czerwca br. z inicjatywy zarządu koła SEiRP w Łańcucie oraz terenowego zarządu koła emerytów i rencistów NSZZ Policjantów, odbyło się w zajeździe "Bogdanka" tradycyjne już towarzysko-integracyjne spotkanie członków obu organizacji z udziałem ich żon. W spotkaniu na zaproszenie organizatorów uczestniczyli byli Komendanci Powiatowi Policji w Łańcucie; Wacław Mucha, Andrzej Rajzer oraz Wacław Mazur oraz były Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie Ryszard Tyczyński obecnie wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie.
Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez prezesa ZW Wiktora Kowala, Komendantowi Powiatowemu Policji insp. Robertowi Wożnikowi odznaki "Za wybitne osiągnięcia dla SEiRP" przyznanej przez ZG. Wiktor Kowal poinformował zebranych o przebiegu Wojewódzkiego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia, który odbył się 28 maja br., natomiast insp. R.Wożnik i przewodniczący koła NSZZ Policjantów Wiesław Dudek w imieniu obu organizacji emeryckich złożyli Wiktorowi Kowalowi gratulacje z okazji ponownego wyboru na prezesa ZW oraz Ryszardowi Tyczyńskiemu w związku z wyborem na wiceprezesa ZW.
Uczestnicząca w spotkaniu sekretarz ZW Stefania Rosińska podziękowała delegatom Zjazdu za ponowny wybór na tą funkcję oraz przedstawiła niektóre problemy ze spraw socjalno-bytowych, zwłaszcza dotyczących wdów po emerytach.
Insp. Robert Wożnik oraz uczestniczący w spotkaniu byli szefowie jednostki Policji w Łańcucie w przyjaznych rozmowach kuluarowych dzielili się doświadczeniami z pracy policyjnej, zwłaszcza w kierowaniu jednostką powiatową Policji.
Spotkanie odbyło się przy poczęstunku, w miłej atmosferze z oprawą muzyczną i tańcami, o co zadbał emeryt Zbigniew Janeczko aktywny członek NSZZ policjantów.
Należy podkreślić z uznaniem za zgodne współdziałanie szefów obu organizacji emeryckich w Łańcucie Stanisławy Kielar i Wiesława Dudka za zorganizowanie tego spotkania oraz organizowanie wspólnych pikników, spotkań i wycieczek.
Z okazji powołania Pana komisarza Grzegorza Błaszczyka na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie Zarząd Wojewódzki i Zarząd Koła wystosowali list gratulacyjny.

Autor: Ryszard Tyczyński

 

Jasielskie spotkanie w Liwoczu

W dniu 10 czerwca br. Zarząd Koła SEiRP w Jaśle wspólnie z kapelanem policjantów i emerytów ks. Gerardem Stanulą zorganizował spotkanie emerytów z małżonkami w kaplicy i obiektach do niej przyległych w miejscowości Liwocz. Tradycyjnie są to spotkania majówkowe. W tym roku ze względów organizacyjnych spotkanie to zostało przeniesione na miesiąc czerwiec. Fundatorem i zarazem opiekunem kaplicy w Liwoczu, która usytuowana jest na najwyższym wzniesieniu w powiecie jasielskim jest ks. Gerard Stanula. Jest to atrakcyjne miejsce religijno-turystyczne, bowiem z wieży kaplicy można oglądać piękną panoramę ziemi jasielskiej, a w pogodne i słoneczne dni nawet Tatry.
Spotkanie poprzedzone było mszą Świętą, podczas której ks. Gerard Stanula powitał członków Stowarzyszenia, przedstawicieli Policji, Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia oraz inne osoby zaprzyjaźnione z księdzem i Stowarzyszeniem.
Po mszy na dziedzińcu kaplicy, prezes koła Stowarzyszenia Antoni Barzyk pogratulował prezesowi ZW Wiktorowi Kowalowi ponownego wyboru na tą funkcję oraz powitał uczestniczących w spotkaniu kierowniczkę Sekcji Socjalnej KWP w Rzeszowie Grażynę Pieróg i sekretarza ZW Stowarzyszenia Stefanię Rosińską. Natomiast prezes Wiktor Kowal poinformował zebranych o wyborze władz wojewódzkich na zjeździe.

jaslo liwocz 01mjaslo liwocz 02m

Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez Prezesa ZW odznaki "Za zasługi dla SEiRP" z dyplomem sponsora Zbigniewowi Myśliwcowi Prezesowi firmy "Transwiert" i Stanisławowi Maciocha Prezesowi firmy remontowo-budowlanej "Alimex "
Na zaproszenie współorganizatorów spotkania ks. G. Stanuli i A. Barzyka uczestniczyli w nim Komendant Powiatowy Policji w Jaśle Andrzej Wędrychowicz, Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego podinsp. Zbigniew Mijal, wójt Gminy Brzyska Stanisław Papciak, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki oraz kilku innych sponsorów.
W rozmowach kuluarowych Grażyna Pieróg oraz Stefania Rosińska udzielały praktycznych informacji o sposobie korzystania z funduszu socjalnego. Spotkanie odbyło się przy poczęstunku i przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Autor: Ryszard Tyczyński

 

Spotkanie Prezesów z Podkarpackim Komendantem Wojewódzkim

prezesi general 01m

 

 

W dniu 17 czerwca 2014 r. Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Zdzisław Stopczyk przyjął po raz pierwszy po Wojewódzkim Zjeździe Delegatów Stowarzyszenia nowo wybranych członków Zarządu Wojewódzkiego, Prezesa tego zarządu Wiktora Kowala i wiceprezesa Ryszarda Tyczyńskiego, którzy poinformowali generała o ukonstytuowaniu nowych władz wojewódzkich Stowarzyszenia, zaś Komendant wyraził duże zainteresowanie jego pracą - deklarując pomoc organizacji oraz przekazując prezesowi Wiktorowi Kowalowi list gratulacyjny z okazji ponownego wyboru na stanowisko Prezesa ZW SEiRP w Rzeszowie.

 

 

Autor: Ryszard Tyczyński