Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj1
Wczoraj43
Wizyt w tygodniu122
Wizyt w miesiącu791
Łącznie wizyt56657

Dzisiaj jest: Czwartek
22 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz, Wrócisław

Do końca roku zostało 313 dni.
Zodiak: Ryba

Artykuły archiwalne 2014

Pierwsze robocze posiedzenie Prezydium ZW Podkarpackiego SEiRP po wyborach

W dniu 14 lipca 2014 r. odbyło się pierwsze, robocze posiedzenie - po VI Wojewódzkim Zjeździe Delegatów - Prezydium Zarządu Wojewódzkiego SEiRP. Otwierając posiedzenie Prezes Zarządu Wojewódzkiego Wiktor Kowal powitał w gronie członków Prezydium trzech nowo-wybranych przez VI Wojewódzki Zjazd jego członków tj. Mieczysława Czerwonkę, Mirosława Pawełkę i Mieczysława Sabata. Prezydium zaakceptowało przedstawiony plan pracy Zarządu Wojewódzkiego i jego Prezydium na drugie półrocze 2014 roku. W planie główne uwagi poświęcono udziałowi członków Stowarzyszenia w obchodach "Dnia Seniora Policji" oraz udziale Zarządu Wojewódzkiego i kół Stowarzyszenia w Wojewódzkim Święcie Policji organizowanym w Jarosławiu, a także w spotkaniach z tej okazji organizowanych przez jednostki powiatowe Policji i zarządy kół oraz spotkaniach świąteczno-opłatkowych organizowanych przez ogniwa Stowarzyszenia w miesiącu grudniu.

zw powyborach 1mzw powyborach 2m
Jako drugi blok nakreślony w planie pracy to przygotowywania naszej wojewódzkiej organizacji do VII Krajowego Zjazdu Delegatów oraz realizacja postanowień podjętych na Zjeździe, a także realizacja uchwały podjętej przez VI Wojewódzki Zjazd Stowarzyszenia.

 

Święto Policji w Przeworsku

W dniu 23 lipca 2014 roku Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku obchodziła uroczystości Święta Policji.

przeworsk swieto 1mSwoją obecnością uświetnili je zaproszeni goście: Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Sławomir Szczupak, Starosta Przeworski Pan Zbigniew Kiszka, Burmistrz Miasta Przeworska Pani Maria Lichtarska-Dubrawska, Prezes Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy KPP w Przeworsku Janina Ryszawa, przedstawiciele samorządów gminnych oraz instytucji współpracujących z Policją.

 

 

 

 

 

 

 

 

przeworsk swieto 3mUroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku. Awansujący policjanci odebrali nominacje z rąk Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Sławomira Szczupaka, p. o. Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku podins. Marzeny Woźnik oraz Starosty Powiatu Przeworskiego Zbigniewa Kiszki. Na wyższe stopnie policyjne awansowano razem trzydziestu pięciu policjantów: dwudziestu jeden w korpusie aspirantów, dwunastu w korpusie podoficerów i dwóch w korpusie szeregowych.

 

 

 

 

 

 

 

przeworsk swieto 2mPo nominacjach nastąpiły okolicznościowe przemówienia, w których przybyli goście gratulując policjantom awansów na wyższe stanowiska życzyli dalszych sukcesów zawodowych. Przewodnicząca Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy KPP w Przeworsku Janina Ryszawa wręczyła mł. insp. Ryszardowi Kornadze Komendantowi Powiatowemu Policji w Jarosławiu odznakę z dyplomem Zarządu Głównego za zasługi dla Stowarzyszenia Emerytów. Ponadto podinsp. Marzenie Woźnik p. o. Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku, podinsp. Franciszek Kantor i podinsp. Krzysztof Paszyński zostali wyróżnieni dyplomami Zarządu Wojewódzkiego.

 

 

 

Autor: Janina Ryszawa

 

Dyplom Uznania dla Koła SEiRP w Sanoku

Koło SEiRP w Sanoku otrzymało od Zarządu Głównego Stowarzyszenia " Dyplom Uznania " za aktywną działalność na rzecz członków Stowarzyszenia i środowiska emerytów policyjnych.

Gratulujemy !

sanok dyplom1m

 

Święto Seniora Policji w Lubaczowie

Dnia 17.07.2014 r. o godzinie 16.00 w restauracji u Dina w Lubaczowie z okazji Święta Seniora Policji odbyło się spotkanie członków Porozumienia Emerytów i Rencistów Służb Mundurowych Powiatu Lubaczowskiego.

lubaczow senior2mNa część oficjalną złożyło się wręczenie dyplomów, które na wniosek Zarządu Koła SEiRP w Lubaczowie ZW SEiRP w Rzeszowie wyróżnił dyplomami n/w osoby za życzliwy stosunek do SEiRP i wspieranie jego działalności na terenie województwa podkarpackiego, tj;

- Kol. Waldemar Śmieciuch - Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Przemyślu Koło nr 2 w Lubaczowie

- Kol. Mariana Gutkowskiego - Przewodniczący Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Lubaczowie

- Kol. Daniela Gałas - przewodniczącego NSZZ Policji w KPP Lubaczów

 

 

 

Również na wniosek Zarządu Koła SE i RP w Lubaczowie za aktywną i pełną poświęcenia pracę na rzecz środowiska Emerytów i Rencistów Policyjnych ZG SEiRP w Warszawie nadał odznakę z dyplomem;

-Kol. Zbigniewowi Milo - Sekretarzowi Koła SEiRP w Lubaczowie,

a ZW SEiRP w Rzeszowie wyróżnił członków koła w Lubaczowie dyplomami n/w;

1. Ryszarda Michalik

2. Zdzisława Szczepanek

3. Franciszka Jabłoński

4. Mariana Kowalski

5. Andrzeja Pacynę

6. Adama Kurdziela

7. Kazimierza Muchę

8. Wiesława Wyrzykowskiego

9. Tadeusza Nieckarz

lubaczow senior1mlubaczow senior3m

Część artystyczną wypełniły dyskusje zmierzające do opracowania dalszych kierunków pracy porozumienia, w tym zaktywizowania pracy w Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Lubaczowie. Z zadowoleniem uczestniczy ostatniej wycieczki na Pojezierze Warmińsko-Mazurskie i Wilna opowiadali swoje wrażenia tym, którzy z różnych powodów w niej nie uczestniczyli. Tradycyjnie już zespół muzyczny "Akces" skocznie przygrywał do tańca, co większość wykorzystała do wspaniałej zabawy.

Spotkanie to było kolejnym krokiem do konsolidacji emerytów i rencistów służb mundurowych powiatu lubaczowskiego, co w konsekwencji powoduje, że wielu dotychczas osamotnionych emerytów angażuje się w działalność na tut. terenie.

 

Autor:

Przewodniczący Prezydium Porozumienia

Emerytów i Rencistów Służb Mundurowych

Powiatu Lubaczowskiego

Kisz Marek

 

Odznaczenia w Sanoku z okazji Święta Policji

W dniu 25 lipca 2014 r. z okazji Święta Policji odbyło się uroczyste spotkanie przed Komendą Powiatową Policji w Sanoku funkcjonariuszy i pracowników tego powiatu, w którym obok władz samorządowych powiatu, miasta Sanoka i pozostałych gmin. Uczestniczył również Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp.Andrzej Sabik.

sanok swpol1m W trakcie tej uroczystości Prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Wiktor Kowal - w imieniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia - "Za Zasługi dla SEiRP" wręczył Dyplom Uznania Grzegorzowi Matyniak Komendantowi Powiatowemu Policji w Sanoku, Dyplom Uznania przyznany przez Zarząd Wojewódzki SEiRP Przewodniczącemu NSZZ Policjantów Arturowi Gładysz. Podczas spotkania za aktywną i pełną poświęcenia działalność na rzecz środowiska emerytów i rencistów policyjnych wręczony został również Dyplom Uznania przyznany przez Zarząd Główny SEiRP Kołu Stowarzyszenia Emerytów w Sanoku, który odebrał Prezes Sanockiego Koła Mieczysław Sabat, któremu Zarząd Główny nadał odznakę za wybitne osiągnięcia dla SEiRP.

Miłym akcentem było wręczenie listu gratulacyjnego oraz życzeń na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku dla całej kadry, policjantek i policjantów , awansowanych i wyróżnionych od byłych policjantów ( obecnie emerytów) z życzeniami stabilizacji kadrowej oraz satysfakcji osobistej i należnego społecznego uznania przez Prezesa Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Wiktora Kowala.

Autor: Mieczyslaw Sabat

 

 

sanok swpol2msanok swpol3m

 

sanok swpol4msanok swpol5m

 

sanok swpol6msanok swpol7m