Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 237 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj5
Wczoraj38
Wizyt w tygodniu43
Wizyt w miesiącu687
Łącznie wizyt102631

Dzisiaj jest: Wtorek
21 Września 2021
Imieniny obchodzą
Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Do końca roku zostało 102 dni.
Zodiak: Panna

Artykuły archiwalne 2014

Ogłoszenie w sprawie wycieczki - informacja o opłatach

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W nawiązaniu do informacji z dnia 21-06-2014 roku dotyczącej czterodniowej wycieczki w Góry Stołowe informuję, że w każdą środę miesiąca lipca 2014 roku Skarbnik Koła nr 1 Pani Ewa Sowa przyjmuje wpłaty na poczet wycieczki, której łączy koszt wynosi 400- złotych na osobę. Wpłaty te należy dokonywać w siedzibie Koła nr 1 SEiRP w Rzeszowie, które mieści się w budynku Komisariatu Policji nr I w Rzeszowie przy ul. Rejtana 34.
Dodatkowych informacji związanych z wycieczką i płatnościami udzieli Pani Ewa Sowa lub Prezes Koła nr 1 SEiRP w Rzeszowie Jadwiga Michalczyk tel. 888-291-761 .

****************************************************************************************************

Zarząd koła nr 1 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rzeszowie organizuje dla członków i ich rodzin

czterodniową wycieczkę w rejon Gór Stołowych w dniach 25/28-09-2014 r.

Plan wycieczki przewiduje zwiedzanie uroczych labiryntów skalnych w Błędnych Skałach, najwyższego szczytu Gór Stołowych 919m.npm Szczeliniec Wielki z wspaniałym punktem widokowym, Zamku w Książu, przepięknej Kopalni Złota oraz Skał Adrszpasko-Cieplickich w Czechach, bardziej znanych, jako Skalne Miasto w okolicach Adrszpachu. Zakwaterowanie wraz z wyżywieniem przewidziane jest w przepięknej uzdrowiskowej miejscowości Kudowa Zdrój, która posiada liczne atrakcje turystyczne jak Muzeum Dawnego Rzemiosła, Muzeum Minerałów, Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego, Park Zdrojowy, Kaplicę Czaszek i inne.
Informacje i zapisy pod numerem telefonu 888-291-761 Jadwiga Michalczyk - Prezes koła nr 1.

Zastrzegamy sobie możliwość ewentualnych zmian w programie wycieczki.

Autor: Andrzej Kosik

 

Dzień Seniora Policyjnego

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Z okazji Dnia Seniora Policyjnego serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności na dalsze lata życzy członkom Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych oraz wszystkim emerytom i rencistom -  Prezydium Zarządu Wojewódzkiego.

 

Przybliżenie działań Policji

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniu 20 lipca br. od godz. 12 do 20 z okazji Święta Policji z inicjatywy Komendy Wojewódzkiej Policji w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie przy ul. 3-go Maja dla przybliżenia społeczeństwu pracy i działań Policji, będą funkcjonowały stoiska informacyjne z funkcjonariuszami takich pionów Policji jak: Wydział Prewencji, Oddział Prewencji, Wydział Ruchu Drogowego, Wydział Kadr i Szkolenia, Laboratorium Kryminalistyczne oraz Oddział Antyterrorystyczny. Będą też pokazy tresury psów policyjnych oraz pokazane zostaną również umiejętności koni służbowych w Policji.

 

Mazurskie wojaże lubaczowskiego koła SEiRP

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Lubaczowie w dniach 29.06.2014 r. do 05.07.2014 r. zorganizował autokarową wycieczkę dla swoich członków i ich rodzin. Po pobycie w Krynicy Górskiej, Kudowie i Pradze w latach poprzednich, w tym roku wybrano się na Pojezierze Warmińsko Mazurskie i stolicy Litwy Wilna. Za bazę noclegową podczas pobytu służył ośrodek wypoczynkowy w Ostrowie Pieckowskim k. Mrągowa.

lubaczow wycieczka 1m

Organizatorzy imprezy wraz z panią przewodnik Teresą Kowalewską zadbali o to by przy zwiedzaniu poszczególnych miast, wsi i obiektów wprowadzić uczestników wycieczki w poszczególne okresy historii. Po zapoznaniu się ze staro pruską osadą Galindia, dziejami zamku Kontura krzyżackiego w Rynie, zamku Biskupów Warmińskich w Reszlu, twierdzy Boyen w Giżycku, poprzez wojenną kwaterę Hitlera w Gierłoży, kwaterę polową Wermachtu w Mamerkach, Muzeum Przyrodniczym Mazurskiego Parku Krajobrazowego, kończąc rejsem po jeziorze Mikołajskim i Śniardwy statkiem żeglugi mazurskiej można było odnieść wrażenie, że wycieczka odbyła się w różnych okresach i dziejach, jakie miały miejsce w Krainie Wielkich Jezior.

 

 

 

 

 

 

lubaczow wycieczka 2m

Spore wrażenie na zwiedzających wywarły obiekty zwiedzane w Wilnie. Katedra Wileńska, Góra Trzech Krzyży, Ostra Brama, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Wileński, cmentarz na Rossie i inne zachwycały wszystkich swymi walorami, w których można było napotkać polskie akcenty.

 

 

 

 

 

lubaczow wycieczka 3m

 

Mimo napiętego harmonogramu nie zabrakło czasu na grillowanie przy ognisku, a własny zespół muzyczny "Akces" skocznie przygrywał do tańca. Melodie o Mazurach, kluczach kormoranów echo niosło po wodach jeziora Wągiel.
Podczas powrotu do miejsca zamieszkania wielu uczestników nie odczuwając zmęczenia snuło już plany o wycieczce w przyszłym rok.

 

 

Wiceprezes Koła SEiRP w Lubaczowie
Marek Kisz

 

Zapraszamy na Piknik

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Zarząd Koła nr 1 SEiRP w Rzeszowie organizuje w dniu 22-08-2014 roku Piknik na terenie Hotelu Janiowe Wgórza dla członków i ich rodzin.

Łączny koszt uczestnictwa to kwota 45-złotych z czego 25 złotych dofinansuje Zarząd koła. Chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Wpłaty należy dokonywać u Pani Ewy Sowa w każdą środę do dnia 13-08-2014 r. w siedzibie Zarządu Koła nr 1 SEiRP w Rzeszowie przy ul. Rejtana 34. Wszelkich informacji w sprawie pikniku i nie tylko udzieli Prezes Jadwiga Michalczyk tel. 888-291-761.

Zestaw na "Piknik"

- kiełbasa z cebulą,

- kaszanka,

- stek z karkówką,

- zestaw dipów gril,

- ziemniaki z masłem czosnkowym,

- ogórek małosolny,

- smalec,

- napoje na zimno i na gorąco,

- piwo.