Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj32
Wczoraj29
Wizyt w tygodniu32
Wizyt w miesiącu648
Łącznie wizyt69831

Dzisiaj jest: Poniedziałek
18 Marca 2019
Europejski Dzień Mózgu
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl,
Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator

Do końca roku zostało 289 dni.
Zodiak: Ryba

Artykuły archiwalne 2014

Skład osobowy nowych władz wojewódzkich podkarpackiego SEiRP

VI Wojewódzki Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów SEiRP w Rzeszowie w dniu 28 maja 2014 r. dokonał wyboru wojewódzkich władz Stowarzyszenia w skład, których weszli:

 1. DO PREZYDIUM  ZARZĄDU WOJEWÓDZKIEGO
  1. Kowal Wiktor - prezes ZW
  2. Kagan Tadeusz - wiceprezes ZW
  3. Tyczyński Ryszard - wiceprezes ZW
  4. Rosińska Stefania - sekretarz ZW
  5. Kozak Irena - skarbnik ZW
  6. Czerwonka Mieczysław - członek
  7. Pawełko Mirosław - członek
  8. Sabat Mieczysław - członek

         

 1. WOJEWÓDZKA KOMISJA REWIZYJNA
  1. Pietruszka Ryszard - przewodniczący
  2. Rybczyński Franciszek - wiceprzewodniczący
  3. Ferszt Barbara - sekretarz
  4. Bomba Anna - członek
  5. Stecko Józef - członek
  6. Madej Ryszard - członek
  7. Oleszek Andrzej - członek
 1. DELEGATAMI NA ZJAZD KRAJOWY zostali wybrani:
  1. Kowal Wiktor
  2. Kagan Tadeusz
  3. Tyczyński Ryszard
  4. Łazowski Jan
 

VI Wojewódzki Sprawozdawczo - Wyborczy Zjazd Delegatów Stowarzyszenia na Podkarpaciu

wyboryzw 1mW dniu 28 maja 2014 roku w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej obradował VI Wojewódzki Sprawozdawczo - Wyborczy Zjazd Delegatów Stowarzyszenia na Podkarpaciu z udziałem Pocztu Sztandarowego.

Sprawozdanie z działalności czteroletniej Zarządu Wojewódzkiego przedstawił prezes ustępującego zarządu Wiktor Kowal, który zaprezentował w nim osiągnięcia Stowarzyszenia w minionej kadencji, akcentując szczególnie pogłębione więzi struktur Stowarzyszenia z kierownictwami jednostek Policji, a zwłaszcza Prezydium Zarządu Wojewódzkiego z kierownictwem Komendy Wojewódzkiej. Wyraża się to w bardzo życzliwym stosunku do Stowarzyszenia ze strony Pana Generała Zdzisława Stopczyka. Zaakcentował również o pogłębianiu kontaktów naszych struktur z samorządami mieszkańców podając przykłady z Rzeszowa, Jarosławia, Przeworska, Jasła i Leżajska.
Skupiając uwagę na sprawach socjalno - bytowych prezes W. Kowal wiele uwagi poświęcił podejmowanym przedsięwzięciom w tych sprawach przez Zarząd Główny, a ślad za tym działaniom Prezydium Zarządu Wojewódzkiego i zarządów kół w zakresie pomocy w pisaniu odwołań do sądów i Trybunału w Strasburgu od decyzji ZER obniżających świadczenia emerytom i rencistom a także w sposobie korzystania z funduszu socjalnego. Podkreślił, iż jedynym sukcesem Stowarzyszenia w tych sprawach w minionej kadencji było obronienie przed zamiarami podziału funduszu socjalnego przy wsparciu mundurowych organizacji emeryckich MSW, mundurowych związków zawodowych działających przy formacjach w MSW, a także Stowarzyszenia Generałów jak również Stowarzyszenia Komendantów Policji. Podkreślił również dobrze układające się relacje z NSZZ Policjantów oraz z mundurowymi organizacjami emeryckimi w województwie.

Gośćmi zjazdu byli Podkarpacki Wojewódzki Komendant Policji nadinsp. Zdzisław Stopczyk, wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Jerzy Krawczyk, dyrektor Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSW Zbigniew Widomski, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego płk. w st.spocz. Józef Mroczka, wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Stanisław Gajda, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Józef Bąk, Podkarpacki Duszpasterz Policji ks. Marek Buchman, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Witold Szczekala, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej mł.insp. Wiesław Dybaś oraz redaktor "ECHA RZESZOWA" Roman Małek.

W wystąpieniach - nadinsp. Z.Stopczyk z uznaniem odniósł się do pracy Zarządu Wojewódzkiego oraz życzył nowemu zarządowi wielu sukcesów w działalności na rzecz środowiska emerytów, zaś Z.Widomski informował o rozwoju szpitala MSW, dziękował za zaproszenie na zjazd oraz złożył życzenia owocnej pracy przyszłemu zarządowi. Uczynili to również reprezentanci Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa. Zabierając głos Jerzy Krawczyk wysoko ocenił pracę Zarządu Wojewódzkiego i jego Prezydium oraz wskazał na pewne proponowane zmiany w statucie oraz konieczności przygotowania się do obchodów w przyszłym roku 25 rocznicy powstania Stowarzyszenia.
W podjętej uchwale programowej są dyrektywy dla struktur Stowarzyszenia w województwie zmierzające do wzrostu szeregów członkowskich i integracji ich szeregów, integracji Stowarzyszenia z funkcjonariuszami Policji, z NSZZ Policjantów, solidarowanie się z innymi mundurowymi organizacjami emeryckimi w sprawach utrzymania zdobyczy socjalno - bytowych emerytów i rencistów i ich środowisk oraz w dalszym ciągu aktywizowanie kontaktów z samorządami mieszkańców jak również przygotowanie do obchodów 25 rocznicy powołania Stowarzyszenia.

wyboryzw 2m

 

 

Zjazd dokonał również wyboru władz Stowarzyszenia.

Do Prezydium ZW weszli: Wiktor Kowal - prezes, Tadeusz Kagan i Ryszard Tyczyński - wiceprezesi, Stefania Rosińska - sekretarz, Irena Kozak - skarbnik ( wszyscy byli w poprzednim Prezydium ) oraz nowo wybrani do prezydium: Mieczysław Czerwonka, Mieczysław Sabat i Mirosław Pawełko.
Członkami Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej zostali: Ryszard Pietruszka - przewodniczący, Franciszek Rybczyński - wiceprzewodniczący, Barbara Ferszt - sekretarz oraz członkowie: Anna Bomba, Józef Stecko, Ryszard Madej i Andrzej Oleszek.
Delegatami na Krajowy Zjazd Stowarzyszenia zostali: Wiktor Kowal, Tadeusz Kagan, Jan Łazowski i Ryszard Tyczyński.

 

Więcej zdjęć z VI Wojewódzkiego Zjazdu Sprawozdawczo - Wyborczego znajdą Państwo tutaj .

 

Wycieczka kola nr1 SEiRP w Rzeszowie

W dniu 25-05-2014 roku Zarząd Koła nr 1 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rzeszowie zorganizował wycieczkę w Bieszczady do Rezerwatu Przyrody ?Sine Wiry, w której uczestniczyli członkowie stowarzyszenia wraz z rodzinami.
Trasa wycieczki obejmowała rejony bogate przyrodniczo oraz miejsca poświęcone pamięci Milicjantom poległym po II wojnie światowej w walkach z bandami U.P.A. w miejscowościach Lesko i Cisna, gdzie członkowie złożyli hołd i znicze pod pomnikami.


sinewiry 1m

 

Trzygodzinny spacer szutrową drogą wzdłuż łagodnie szumiących rzek Wetlinki i Solinki uświetniony słoneczną i bezwietrzną pogodą sprzyjał integracji.

 

 

 Więcej zdjęć z wycieczki klikając tutaj.

 

 

 

Autor: Andrzej Kosik

 

List gratulacyjny dla Prezesa Wiktora Kowala

kowal gratul 1m

 

Uruchomiliśmy "FORUM DYSKUSYJNE"

Od dziś można korzystać z nowego działu tj. Forum Dyskusyjnego, gdzie po zarejestrowaniu się należy dokonać logowania ze swoją nazwą użytkownika i hasłem aby móc skorzystać ze wszystkich funkcji m.in. pisania nowych postów, odpowiedzi na już istniejące posty itp.
Po zalogowaniu się dostępne będą fora i grupy do zamieszczania swoich propozycji, uwag i wymiany spostrzeżeń. Forum dostępne jest po kliknięciu na zakładkę w menu witryny.

Zapraszamy serdecznie do korzystania z nowej formy kontaktu z nami oraz każdym użytkownikiem forum.